УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Кирило Маяковський -- прапрадід відомого поета

Подякував (-ла): 66 раз.
Подякували: 261 раз.
Стать: Чоловік

Кирило Маяковський -- прапрадід відомого поета

Повідомлення Vic-tor » 05 січня 2019, 07:02

Років сім тому, досліджуючи свій родовід, в Херсонському держархіві, зустрів таку запис: 16 апреля 1828 г.-- умер Бериславский дворянин полковой есаул Кирило Маяковский, 80 лет от натуральной.
Згодом знайшов відповідну тему на відомому російському генеалогічному форумі, де я на той час перебував, (і де, по правді сказати, дуже багато чому навчився), але все, що було пов'язане з Україною, її кОзацтвом, там викликало якесь зверхнє ставлення. Автор теми, якось через губу "поблагодарил", но пояснив, що він не ставив за мету досліджувати рід Маяковських ( Це в темі Маяковські!), а лише рід
Данилевських та Первенцевих. Власне цитата: "А я собственно и не задавался целью найти всех дедов и прадедов Маяковского. Я строил древо по просьбе дальних родственников Маяковского, Данилевских и Первенцевых, которые сейчас живут и здравствуют. Так что, древо намного обширнее на данный момент - всего 397 человек. Но за информацию спасибо, внёс и эти данные."
А в 2014 році, як ви розумієте, деякі учасники не витримали москальського гніту і попросту звідти пішли , але як потім виявилось, деякі не назавжди. Власне, далі тему лораків- повалій розвивати не буду, Бог їм суддя.
Про Маяковських: Заглиблюючись далі в свої рідні прізвища, як кажуть в "прилові" я дедалі частіше став зустрічати дідів-прадідів поета футуриста. Загалом склалось невеличке деревце, але і до тепер зустрічаються цікаві речі. Звичайно, я не ставлю собі за мету досліджувати цей родовід грунтовно, і не претендую на роль першопрохідця-"археолога", але спробую тут поділитись тим, що маю, можливо хтось, щось доповнить, або пояснить невідомі моменти.( наступають святаі я хочу трохи відпочити за містом, писати не буде можливості).

Подякував (-ла): 3051 раз.
Подякували: 1604 раз.
Стать: Жінка

Re: Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення АннА » 03 березня 2019, 12:45

Vic-tor написав:Поелику просим ея оным поверенным Маяковский
Поелику просимыя даным поверенным Маяковским
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна

Повідомлення Vic-tor » 03 березня 2019, 15:22

Дякую, наче поправив. Може ще хтось щось добачить. :)

Повідомлення Vic-tor » 09 березня 2019, 08:23

Остання згадка про родину Маяковських у Бериславі, була в 1830 році. На жаль, наступна МК є, аж за 1835 рік. Щось між цими роками , здається, за 1831?р, є в Херсоні, але перевірити поки немає можлтвості. Але , як би там не було, Грузія у 1835 році , знову відміняється.
3 июля 1835 Воскресенская

третьего числа Его сиятельства графа Василія Василіева сына Орлова Денисова деревни Козацкой у крестьянина
Ивана Никитина сына Шутенка и законной жены его Ирины Герасимовой дочери родился сын Никифор

обер офицерский сын Григорий Константинов сын Маяковский и той же деревни крестьянка Наталия Артемова дочь
Купри…янова?
Григорию 17 лет -Дорослий! (1817р.н)

12 сентября,1835, Там же

двенадцатого числа У бериславского мещанина Павла Иванова сына Педченка и законной жены его Маріи Петровой дочери
родился сын Іоаким

оберофицерский сын Константин Кирилов сын Маяковский и мещанина Осипа Леонтиева сына Галича жена Пелагея Петрова дочь
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення Vic-tor » 10 березня 2019, 06:15

А цей запис в МК Успенської церкви від 3 февраля 1835 р, я викладаю трохи окремо, можливо, це буде цікаво alex1952, та в36 Ольга

Третьего числа Бериславский мещанин Иосиф Никитин сын Сулим, холост, с девицею Василия Стефанова сына Пономаренка родной его дочерью Стефанидою
по женихе
Жительствующий в Бериславе обер Афицерский сын Константин Кириллов сын Маяковский и Бериславский 3 гильдии купеческий сын Александр Николаев сын Бугримов.
По невесте Бериславские мещане: Павел Іоанов сын Левченко, и Григорий Кириллов сын Бычковский

Повідомлення Vic-tor » 13 березня 2019, 06:16

І певно, останні відмітки Костянтина Кириловича Маяковського у Бериславі. Рік 1836. (Воскресенька Церква).
Наступна МК іде аж за 1849 рік, де прямі предки В.В.Маяковського уже не зустрічаються. Звісно, можливо і були, якісь події в цей період, але у ДАОО цей період відсутній.
Я не став приводити абсолютно всі записи, де фігурували Кирило Маяковський, чи його дружина Агафія в якості свідків, або хресних батьків ( пропущено порядка 5 випадків в межах 1798-1802 років), але там де у них хтось народжувався, чи помирав відмічені усі, що записані в документах.
Знову ж таки, якщо десь в більш пізніх періодах будуть траплятися особи пов'язані з кровними родичами, обов'язково буду доповнювати, а також запрошую до цього всіх зацікавлених.
Загальну підсумкову картинку я зроблю трохи пізніше, а зараз прикладу останні скани з МК за 1836рік.

22 февраля 1836
У Ивана Федорова Ищенка и жены его Анны Матфеевой родился сын Иоанн

восп. оберофицерский сын Константин Кирилов Маяковский
и Игната Матфеева сына Даниленка жена Матрона Осипова

24 октября 1836
у Авксентия Павлова сына Борисенка и Евдокии Трофимовой дочери сын Иаков
восприемники:
оберофицерский сын Константин Кириллов Маяковский и Спиридона Осипова сына Петренка
жена Ефимия Васильева дочь
Що цікаво раніше у цього Борисенка теж був Костянтин за кума, більше того перша дитина теж була Яковом!
див вище:
19\20 октября 1827 Успенская церковь

у бериславского поселянина Авксентия Борисенка от жены его Евдокіи родился син Іаков
которого молитвовал и крестил священник Емельян Друзякин

восприемником был дворянин Константин Маяковский

Повідомлення Vic-tor » 16 квітня 2019, 05:43

Сповідка за 1789 Семен Маяковскій 17 Чому немає Кирила????
Крім Семена (1789) більше ніхто з Маяковських у 1784,1785, 1788, 1789, 1790 не згадується.
Про це я розмовляв з автором публікації "Козацтво Півдня України 1782–1811 рр. у сповідальних розписах Херсонської духовної консисторії "-- Олексою Паталахом. http://kherson.archives.gov.ua/Kozactvo_spovid.pdf
За його словами, він виписував сім'ї виключно козаків ( військових, що одне і теж), а інші соціальні класи, і все що не стосувалось козацтва, просто оминув, і крім Семена-- Маяковських у сповідках не зустрів.
Найперше, що приходить на думку-- це те, що на той час, Кирило Маяковський просто був відсутній. Але ж він був повіреним у справі про будівництво Воскресенської дерев'яної церкви, а церква освячена була в вересні 1784року.!?
Я бачу два варіанти: або він записаний в іншому сословії ( потрібна ретельніша перевірка), або він перебував на той час десь недалеко, але за межами бериславського приходу, що менш вірогідно.
А перша згадка в МК про народження у Кирила сина Ємеляна за 25.07.1799 дає змогу стверджувати , що в ці часи він уже остаточно є жителем Берислава.
Але в любому випадку, Маяковські прожили в Бериславі, щонайменше років п'ятдесят.
За цей час там померли і були поховані сам Кирило , його дружина Агафія, дочка Елена (мовою оригіналу). І виїхали Маяковські з Берислава приблизно тільки у 40-х роках 19 ст. а не у 1822 ,як пишуть відомі і менш відомі "Маяковеды".
Це підтверджується документально однозначно.
Чи міг у 1822 році не Костянтин Кирилович, а саме його син Костянтин Костянтинович ( якщо вірити автору https://uk.rodovid.org/wk/%D0%97%D0%B0% ... %81:599456 самостійно виїхати з Берислава? Звичайно ні! У два роки??? Саме цей автор вказує ( в мене немає метрики за 1820 рік), що Костягтин Костянтинович народився саме у 1820 році.
А далі цей же автор стверджує: "Маяковський Костянтин Костянтинович (дід поета по батькові), що народився в українському Бериславі, виріс у Грузії, і довго служив секретарем повітового правління (нині б сказали - райвиконкому) Ахалциха. А Прадід його по батькові - Маяковський Костянтин Кирилович, син полкового осавула, служив у славному козацькому місті Бериславі Херсонської губернії. У 1822 р. після завоювання Грузії був переведений на службу на Кавказ.
Ефросинья Осиповна Данилевская вышла замуж в Феодосии за Константина Константиновича Маяковского, который «был определен канцелярским служителем 23 ноября 1843 года в Таврическую палату уголовного суда», затем был переведен секретарем в Ялтинский земский суд и уже оттуда направлен в Феодосийский суд."
Якась до дива запутана історія. Берислав--Кавказ, потім Крим і потім знову Кавказ?
Не буду давати своїх здогадок та пояснень цього ребуса.
Основна мета показати, що Маяковські жили в Бериславі не до 1822 року, а років на двадцять більше виконана.
Тож на цьому можна ставити крапку.

Подякував (-ла): 2680 раз.
Подякували: 512 раз.

Повідомлення kbg_dnepr » 24 липня 2021, 19:33

Пане Вікторе, а дерева Ви не робили?
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная

Повідомлення Vic-tor » 25 липня 2021, 05:56

Робив звичайно, але лише для для тих , хто жив в Бериславі і про кого є відомості . що вони родичі.

Зображення

Подякував (-ла): 2680 раз.
Подякували: 512 раз.

Повідомлення kbg_dnepr » 25 липня 2021, 11:50

Дуже Вам дякую, я тільки з деревом можу охопити ситуацію, без нього зібрати до купи та зрозуміти сімейну систему не можу :(
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная

Подякував (-ла): 5852 раз.
Подякували: 3141 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 25 липня 2021, 12:36

Vic-tor написав:Робив звичайно, але лише для для тих , хто жив в Бериславі і про кого є відомості . що вони родичі.
Була вимушена гуглити, бо забула його ім'я... Володимир Володимирович... А від кого він? Як його прив'язати до Кирила?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Поперед.Далі

Повернутись до БЕРИСЛАВ

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], nekrashevych