УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Подякував (-ла): 63 раз.
Подякували: 189 раз.
Стать: Чоловік

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення Vic-tor » 05 січня 2019, 08:02

Років сім тому, досліджуючи свій родовід, в Херсонському держархіві, зустрів таку запис: 16 апреля 1828 г.-- умер Бериславский дворянин полковой есаул Кирило Маяковский, 80 лет от натуральной.
Згодом знайшов відповідну тему на відомому російському генеалогічному форумі, де я на той час перебував, (і де, по правді сказати, дуже багато чому навчився), але все, що було пов'язане з Україною, її кОзацтвом, там викликало якесь зверхнє ставлення. Автор теми, якось через губу "поблагодарил", но пояснив, що він не ставив за мету досліджувати рід Маяковських ( Це в темі Маяковські!), а лише рід
Данилевських та Первенцевих. Власне цитата: "А я собственно и не задавался целью найти всех дедов и прадедов Маяковского. Я строил древо по просьбе дальних родственников Маяковского, Данилевских и Первенцевых, которые сейчас живут и здравствуют. Так что, древо намного обширнее на данный момент - всего 397 человек. Но за информацию спасибо, внёс и эти данные."
А в 2014 році, як ви розумієте, деякі учасники не витримали москальського гніту і попросту звідти пішли , але як потім виявилось, деякі не назавжди. Власне, далі тему лораків- повалій розвивати не буду, Бог їм суддя.
Про Маяковських: Заглиблюючись далі в свої рідні прізвища, як кажуть в "прилові" я дедалі частіше став зустрічати дідів-прадідів поета футуриста. Загалом склалось невеличке деревце, але і до тепер зустрічаються цікаві речі. Звичайно, я не ставлю собі за мету досліджувати цей родовід грунтовно, і не претендую на роль першопрохідця-"археолога", але спробую тут поділитись тим, що маю, можливо хтось, щось доповнить, або пояснить невідомі моменти.( наступають святаі я хочу трохи відпочити за містом, писати не буде можливості).

Подякував (-ла): 5123 раз.
Подякували: 2458 раз.
Стать: Жінка

Re: Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення D_i_V_a » 15 січня 2019, 23:40

Vic-tor написав:І ще трохи добавлю, пані D_i_V_a, не знаю як до Вас звертатись :)
Тетяна
Vic-tor написав:...на жаль всі ці інтернетовські штучки...
Я ж Вам з книжки скан зробила, які інтернетовські штучки? Можу в гості запросить, та хіба прийдете? :)
Vic-tor написав:...Як вони поєднуються? Роки ніби відповідні, військові звання, Родичі? --Певно так, але....? Поки що, все це десь збоку. Пряма лінія --Кирило (Дем'янов???) Ніяких фактів, лише художні описи.
Я не розумію, чому Ви не бачите очевидного? Ви ж написали про осавула, а я Вам скан, що у Гадяцькму полку була КУПА Маяковських. Ось трохи про Гадяцький полк.
Чи є вірогідність, що вони родичі, так Ви самі написали що мабуть так.
Наприклад, в книзі В.В.Кривошеї "Генеалогія українського козацтва - Переяславський полк" Маяковських немає зовсім (отрицательная информация-тоже информация).
Ага, і в повідомленні про Гадяцький полк в переліку межуючих з ним полків Переяславського немає. То вже маємо локалізацію - Північніше Переяслава.

Тобто ми/ви шукаємо Кирилів і Дем'янів. Поки не знайшли, но може хтось зжалиться (зглянеться) :wink:
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Vic-tor » 16 січня 2019, 06:42

Шановна, Тетяно, Як би пояснити?.. Люди часто вірять написаному,,,,,, поясню на прикладі.
В дитинстві я жив у будинку під №43, а поряд був комунальний будинок на три сім’ї під №41 і поштарі часто плутали кореспонденцію між нами, тоді я взяв крейду і написав на своїх воротах 43-а і що Ви думаєте? через декілька днів наші газети були підписані 43-а. Тобто ніхто не перевіряв, зареєстровану адресу, а просто повірили написаному. Через деякий час я витер букву а, і газети стали позначати як і раніше просто 43.
Певно з тих пір я став таким нудним. Не дуже довіряю написаному без підтвердження.
А під інтернетовськими, я розумію все те, що є у вільному доступі , чи Ви думаєте, я не чув і не бачив про книгу В.Кривошиї? http://shron1.chtyvo.org.ua/Kryvosheia_ ... schyny.pdf
Все це я бачив. Я навмисно не викладаю сканів з робіт Н.Полонської, В. Дядичева, що стосується згадок про Дем’яна Маяковського, бо там це звучить як би, «вскольз».
Я ж хочу поділитись деякою інформацією з підкріпленням фактів (МК). Тому тут немає протиріччя, що я теж викладаю документи, так би мовити, до « інтернетовських штучок».
В Реєстрі козаків Пле(А)тнирівського куреня 1756р, є Гаврило Білоус, а мій предок Денис Гаврилович приблизно 1750 року народження, то що це дає мені право стверджувати, що це батько і син? Ні.
Та і в інших реєстрах є КУПА Білоусів різного калібру, ну і що? Це для мене зараз просто статистика і не більше. Д . Яворницький в описані островів Дніпра згадує Денисенків острів. І деякі дослідники мені прямо вказували—та це ж «твій», а я поки не вірю, я хочу бачити карту. ( я викладав купчу на острів, вірніше його частину, хоча в реальному житті всі вважали, що весь острів був наш).
Ну от такий я зануда.
І головне, як поєднати усіх тих Маяковських ( по Кривошиї) саме з Кирилом (Дем’яновичем?).
Ну двоюрідні, можливо троюрідні, ? Хто загальний предок? N?
Призвіще Маяковські не дуже поширене, тож це теж дає право припускати, що це один рід, але зараз мене, в першу чергу, цікавить пряма лінія Кирила (Дем’яновича?) Хто був Дем’яна батько?, якщо взагалі батько Кирила Дем’ян? Так що очевидного, я дійсно поки не бачу.
Згоден з Вами, що можливо хтось колись підключиться і додасть пазлів в загальну справу.

Подякував (-ла): 1311 раз.
Подякували: 957 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення в36 Ольга » 16 січня 2019, 09:16

Vic-tor написав:Ну от такий я зануда.

:good: Люблю зануд! Потому что и сама такая. :D У зануд самый верный подход к делу, - все должно соответствовать документам, чтоб ни капли выдумки. Даже на книги опытных историков полагаться нельзя, их сведения нужно перепроверять, т.к. сама уже убедилась, и они делают ошибки.

Повідомлення Vic-tor » 01 лютого 2019, 07:25

11\12 генваря 1821 воскресенская

у бериславского поселянина Макара Балазанова от жени его Евдокіи родился сын Василий

восприемник был бериславский дворянин Константин Маяковский

28 марта 1821 Воскресенская
у бериславского мещанина Даниіла Курляна от жени его Матрони родился сын Алексей

восприемник был бериславский дворянин Константин Маяковский

На зміну старшим Маяковським видно досить активну участь молодшого Маяковського у хрещені дітей,
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення Vic-tor » 01 лютого 2019, 08:35

А це скан МК Воскресенської церкви за 1822 рік.
Тут в одному листі зібрались досить цікаві особи, крім згаданих Маяковських.
Тут не просто люди з інших регіонів, а і зібрання гри слов з коренем МАЯК! -- село Ново-Маячка, десь в пам'яті спливає зв'язок Володимира Володимировича із цим селом, здається він там був десь через сто років після цих подій.

23 мая 1822
киевской губернии звенигородского уезда села Хлипневки дворянин Василий Иванов сын Роецкий вдов
с девицею той же губернии уманского уезда села Поповки дворянина Андрея Иванова сына Фитлицкого родной его дочерью Мариею обвенчан

поручители
от порутчика подвижной инвалидной 74 роты МАСКОВСКОГО

16 июля 1822
Таврической губернии днепровского уезда казенного селения Новомаячки
поселянин Лука Баран вдов с девицею Бериславского мещанина Федора Серика
родной его племянницей Агафией обвенчан

поручители от бериславского мещанина Федора Скрипки
и новомаячки поселян Игната Марченка и Якова Лафинцова

24 июля 1822
Бериславский мещанин Яков Чечиль вдов с вдовою бериславскою поселянкою Гордеченковою
обвенчан

поручители
от бериславских полкового есаула Кирилла Маяковского
и мещан города Алешки??? Ивана?? Ищенка

20 октября
бериславской градской полиции квартальный колежский регистратор Иван Стринский
с девицею бериславского гильдии купца Николая Бугримова родной дочерью
обвенчан Иоаном Стринским

поручители от бериславских купцов Ивана Шишкарева Кирилла Бычковского
и мещанина Петра Кардашева

8 ноября
малорссийской полтавской губернии Золотоношского повета местечка Ирклиева козак Павел Шолудько
с девицею бериславскою мещанинкою Параскевою Бугримовою обвенчан

поручители
от бериславских мещан Иосифа Галича Ивана Кириченка и Василия Гвоздевича

Повідомлення Vic-tor » 02 лютого 2019, 07:00

15 генваря 1822, Успенская
херсонской губернии мещанин Федор Маяковский холост с девицею, бериславского мещанина
Григория Грузинского родной его дочерью Анной обвенчан
священником Емельяном Друзякиным

поручители
от бериславских мещан Петра Лебеденка, поселянина Ивана Кривошея
мещанина Ивана Скориненка и поселянина Андрея Полуденного.

Опять загадка: кто этот Федор? Брат Кирилла или сын? Пока не ясно.
Забегая несколько наперед у этого Федора с Анной родится сын Стефан в 1824году.
Единственное как бы пояснение, что приписан он был к Херсонскому сословию, но опять таки жил в Бериславе.
2/3 генваря 1824 Успенская
жительствующего в городе Бериславе херсонского мещанина Феодора Маяковского от жени его Анни родился
син Стефан

восприемник бил бериславсккого
купца Кирилла Бичковского син Петр

Повідомлення Vic-tor » 03 лютого 2019, 05:28

8\9 марта 1824г. Успенская церковь.
у дворянина Данила Забуги от жени его Мотроны родился сын Василий

восприемник был служащий в полиции канцелярист
Петр Маяковский!

Повідомлення Vic-tor » 03 лютого 2019, 05:38

14 сентября 1824г. церковь Воскресенская
водяной кумуникации порутчик Иван Бавулин с девицею дворянина Кирила Маяковского родною его дочерью Екатериной обвенчан.

по троекратному церковному обыску и поданой поручительной подписи
от бериславской ратуши секретаря Василия Бокия
и купца Николая Бугримова

Повідомлення Vic-tor » 04 лютого 2019, 05:59

1825р. Воскресенская церковь
28 августа
у Романа Яценка от жени его Маріи родился сын Иоанн
восприемник был бериславский дворянин Константин Маяковский.

И там же :
1\2 ноября 1825р.
у бериславского дворянина Константина Маяковского
от Матрони родилась дочь Анастасия

восприемница была бериславского купца жена Надежда Бугримова

Повідомлення Vic-tor » 16 лютого 2019, 07:20

9 октября 1827 Успенская церковь

полтавской губернии Кобыляцкого повета Местечка переволочного козак Роман Пасько холост с девицею бериславского поселянина
Фомы Даниленка дочерью Доминикиею обвенчан
священником Емельяном Друзякиным

по троекртатному церковному обыску и поданой поручительной подписи от бериславского дворянина Константина Маяковского
и мещан Иосифа Галича И Андрея Бугримова

Поперед.Далі

Повернутись до БЕРИСЛАВ

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], na_mol