УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Подякував (-ла): 63 раз.
Подякували: 189 раз.
Стать: Чоловік

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення Vic-tor » 05 січня 2019, 07:02

Років сім тому, досліджуючи свій родовід, в Херсонському держархіві, зустрів таку запис: 16 апреля 1828 г.-- умер Бериславский дворянин полковой есаул Кирило Маяковский, 80 лет от натуральной.
Згодом знайшов відповідну тему на відомому російському генеалогічному форумі, де я на той час перебував, (і де, по правді сказати, дуже багато чому навчився), але все, що було пов'язане з Україною, її кОзацтвом, там викликало якесь зверхнє ставлення. Автор теми, якось через губу "поблагодарил", но пояснив, що він не ставив за мету досліджувати рід Маяковських ( Це в темі Маяковські!), а лише рід
Данилевських та Первенцевих. Власне цитата: "А я собственно и не задавался целью найти всех дедов и прадедов Маяковского. Я строил древо по просьбе дальних родственников Маяковского, Данилевских и Первенцевых, которые сейчас живут и здравствуют. Так что, древо намного обширнее на данный момент - всего 397 человек. Но за информацию спасибо, внёс и эти данные."
А в 2014 році, як ви розумієте, деякі учасники не витримали москальського гніту і попросту звідти пішли , але як потім виявилось, деякі не назавжди. Власне, далі тему лораків- повалій розвивати не буду, Бог їм суддя.
Про Маяковських: Заглиблюючись далі в свої рідні прізвища, як кажуть в "прилові" я дедалі частіше став зустрічати дідів-прадідів поета футуриста. Загалом склалось невеличке деревце, але і до тепер зустрічаються цікаві речі. Звичайно, я не ставлю собі за мету досліджувати цей родовід грунтовно, і не претендую на роль першопрохідця-"археолога", але спробую тут поділитись тим, що маю, можливо хтось, щось доповнить, або пояснить невідомі моменти.( наступають святаі я хочу трохи відпочити за містом, писати не буде можливості).

Re: Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення Vic-tor » 16 лютого 2019, 07:03

19\20 октября 1827 Успенская церковь

у бериславского поселянина Авксентия Борисенка от жены его Евдокіи родился син Іаков
которого молитвовал и крестил священник Емельян Друзякин

восприемником был дворянин Константин Маяковский
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення Vic-tor » 16 лютого 2019, 08:22

Из книги Гарегина Владимировича Бебутова:
…"Получив в 1822 году подорожную на безпрепятственный выезд " в разные Российской империи города и селения"
Константин Кириллович с женой и сыном простился с Бериславом….."

А ведь не складывается... :unknown: По крайней мере, фраза, что простился с Бериславом в 1822 году!

Повідомлення Vic-tor » 16 лютого 2019, 12:03

Щось у мене інтернет не того..
Є ще одне посилання на книгу Володимира Дядичева http://russianway.rhga.ru/upload/main/003_Dyadichev.pdf
Але якісь всі ці (на мій погляд) труды праведные, художньо-літературні. Можливо, в основі дсліджень літературної спадщини, вони чимось і відрізняються, але в плані генеалогічному (історичному) м'яко кажучі, дуже подібні, а якщо відкинути дипломатію, то просто "деруть" один в одного тексти, а в посиланнях на нібито факти--пишуть "в исторических документах есть упоминания...." ( бла-бла-ла).
Недавно я написав листа до одного такого літературного історика з Запоріжжя, який теж пише про українське коріння Маяковського.
І на мої конкретні питання:-- звідки це?
Отримав відповідь:... "А ви проведіть паралель між собою і Маяковським, в плані знайдених фактів, і обов'язково дайте мені прочитати перед публікацією..." :(
Для чого? Я ж зовсім про інше. До речі, а для чого я це все пишу?
В принципі, якщо суворо, то дуже ворожо відношусь до різного роду книжок на історичні теми, особливо, сучасних"авторів".
Можливо, у мене свій індивідуальний підхід, але я не дуже вірю , наприклад, півсторінковому опису, що відчував у той момент князь Володимир до Малуші . :D

Повідомлення Vic-tor » 16 лютого 2019, 12:51

И еще попавшаяся книжица"Семья Маяковского в письмах" (Исследования Советских учОных)

Повідомлення Vic-tor » 17 лютого 2019, 14:48

Vic-tor написав:Из книги Гарегина Владимировича Бебутова:
…"Получив в 1822 году подорожную на безпрепятственный выезд " в разные Российской империи города и селения"
Константин Кириллович с женой и сыном простился с Бериславом….."

А ведь не складывается... :unknown: По крайней мере, фраза, что простился с Бериславом в 1822 году!

1828рік. Родина Маяковських продовжує залишати відмітки в Метричних Книгах. А це однозначне тлумачення, що ніхто в 1822 році нікуди не поїхав з берислава. Подорожная, возможно, и получина, но телодвижений по отъезду НЕ БЫЛО,!
27\28 февраля 1828 Воскресенская церковь

у крестьянина госпожи генерал лейтенатши Гейкиной жителя слободы козацкой никиты шутенка
от жены его Пелагии родилась дочь евдокия

восприемница была бериславского дворянина Константина Маяковского жена Мотрона

Там же
1\2 апреля 1828

У бериславского поселянина Евсея Емця от жены его Екатепины родился сын Ефим

восприемник был бериславский дворянин Константин Маяковский
До речі Константин Уже двічи в ролі восприемника у Евсея Емца. ( Першого сина Григорія він хрестив в 1819році.)
Бериславські Ємці! Я декого з вас знав, думаю, що це цікаво бути двічі духовним родичем!

Повідомлення Vic-tor » 17 лютого 2019, 14:53

Цікаво, перший скан не вставився. Був напис червоним BMP--заборонено. Спробую ще раз. Тепер пройшло)))

Повідомлення Vic-tor » 20 лютого 2019, 07:42

А цей запис про воспиємницю Катерину Маяковську, яка вийшла заміж за порутчика Івана Бауліна,( в 1824році) і тепер зветься Катерина Кирилівна Бауліна , а сам порутчик Баулін уже вислужився в капітани.

23/26 апреля 1828г. Воскресенская.

бериславской этапной команды у прапорщика Сидора Григорьева от жены его Александры родилась дочь Александра

восприемница была отставного капитана Ивана Баулина жена Екатерина.

Повідомлення Vic-tor » 20 лютого 2019, 08:09

І цього ж року 1828, квітня місяця, 16 дня, відійшов у вічність сам Кирило Маяковський.

16 апреля 1828 Воскресенская:

бериславский дворянин полковой есаул Кирило Маяковский умер
которго погребал протоирей иоана стринский
80, натурально.

Повідомлення Vic-tor » 20 лютого 2019, 08:17

Ну, вот и все,..... отец умер, дела завершены, и если верить, что давно получена подорожная, Константину Кирилловичу можно прощаться с Бериславом и уезжать в Грузию... Но опять таки, никуда и на сей раз он не уехал, ибо его жена в это время, была на сносях.... (сейчас мало времени, и как говорится, продолжение следует...)

Повідомлення Vic-tor » 21 лютого 2019, 06:10

Отже після смерті батька в квітня 1828р.
10 июня
у обер афицерского сына Константина Маяковског от жены его Матроны родился сын Федор

воспр купец Иван Шишкарев.
Однак цій дитині не довелось довго пожити, і уже наступного року Федор помер від оспи. 2 сентября.
Воскресенская церковь1828, 1829г.

Поперед.Далі

Повернутись до БЕРИСЛАВ

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Balymba, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], SviBi, Umay