УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Подякував (-ла): 64 раз.
Подякували: 189 раз.
Стать: Чоловік

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення Vic-tor » 05 січня 2019, 07:02

Років сім тому, досліджуючи свій родовід, в Херсонському держархіві, зустрів таку запис: 16 апреля 1828 г.-- умер Бериславский дворянин полковой есаул Кирило Маяковский, 80 лет от натуральной.
Згодом знайшов відповідну тему на відомому російському генеалогічному форумі, де я на той час перебував, (і де, по правді сказати, дуже багато чому навчився), але все, що було пов'язане з Україною, її кОзацтвом, там викликало якесь зверхнє ставлення. Автор теми, якось через губу "поблагодарил", но пояснив, що він не ставив за мету досліджувати рід Маяковських ( Це в темі Маяковські!), а лише рід
Данилевських та Первенцевих. Власне цитата: "А я собственно и не задавался целью найти всех дедов и прадедов Маяковского. Я строил древо по просьбе дальних родственников Маяковского, Данилевских и Первенцевых, которые сейчас живут и здравствуют. Так что, древо намного обширнее на данный момент - всего 397 человек. Но за информацию спасибо, внёс и эти данные."
А в 2014 році, як ви розумієте, деякі учасники не витримали москальського гніту і попросту звідти пішли , але як потім виявилось, деякі не назавжди. Власне, далі тему лораків- повалій розвивати не буду, Бог їм суддя.
Про Маяковських: Заглиблюючись далі в свої рідні прізвища, як кажуть в "прилові" я дедалі частіше став зустрічати дідів-прадідів поета футуриста. Загалом склалось невеличке деревце, але і до тепер зустрічаються цікаві речі. Звичайно, я не ставлю собі за мету досліджувати цей родовід грунтовно, і не претендую на роль першопрохідця-"археолога", але спробую тут поділитись тим, що маю, можливо хтось, щось доповнить, або пояснить невідомі моменти.( наступають святаі я хочу трохи відпочити за містом, писати не буде можливості).

Подякував (-ла): 4840 раз.
Подякували: 2239 раз.
Стать: Жінка

Re: Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення D_i_V_a » 21 лютого 2019, 12:25

Прямо роман з продовженням...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Vic-tor » 22 лютого 2019, 06:45

Дякую, Тетяно, спочатку і сам не думав, що так вийде, можливо треба було якось зменшити, але є два аспекти:
по-перше, довгих постів ніхто не читає, а по- друге, все ж таки захотілось показати на фактах, як аматорське документальне дослідження, відрізняється від літературно-художніх творів, хай і іменитих авторів. Тобто не вір очам своїм. Мені здається, це вийшло.
А тепер давайте трохи перепочинемо, бо за відомими нема коли своїми займатись :) .
Подумаю, як скоротити, щоб завершити цю розповідь.

Подякував (-ла): 4840 раз.
Подякували: 2239 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 22 лютого 2019, 12:22

Vic-tor написав:...Подумаю, як скоротити, щоб завершити цю розповідь.
Оооо, благаю, ні в якому разі не скорочуйте!
Я навпаки говорила про те, що цікаво читати, і йде , як роман з продовженням, і держить в напрузі, і з задоволенням чекаєш наступного повідомлення/розділу/глави, уявляучи в думках свою версію можливого сюжету і потім порівнюєш з тим, що було насправді, і (як зАвжди) бачиш, що уява не співпадає з тодішніми фактами реального життя :wink:

Будь ласка, не скорочуйте, не завжди краткость сестра таланту...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Vic-tor » 24 лютого 2019, 06:12

1829 рік, судячи по записам в МК, Костянтин Кирилович все ще знаходиться в Бериславі.
13/14 апреля , Воскресенская,
У бериславского мещанина Даніила Курляна от жены его Матроны родилась дочь Ирина, которую молитвовал и крестил протоирей
Иоанн Стринский.

Восприемник был обер офицерский сын Константин Маяковский и Бериславского мещанина Ефима Курляна жена Ирина.
( У Курляна, Костянтин теж же не вперше хрестить дітей, тут теж прослідковується духовний зв'язок).

Там же, 2\3 ноября
У Бериславского поселянина Авксентия Борисенка от жены его Евдокіи родился сын Даниил..

Восприемники были бериславский дворянин Константин Маяковский и поселянина Ивана Педченка жена Доминикия.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення Vic-tor » 24 лютого 2019, 06:41

Пам'ятаєте
Vic-tor написав:8\9 марта 1824г. Успенская церковь.
у дворянина Данила Забуги от жени его Мотроны родился сын Василий

восприемник был служащий в полиции канцелярист
Петр Маяковский!

Так от знову цей Петро і знову Забуга:
1829 Успенская 14 ноября
Петр Киреев холост с девицею Кирилла Бычковского дочерью Пелагеею обвенчан.
Поручители:
Губернского секретаря Козьмы Никитенка, колежских секретарев Евграфа Подубного иПетра Маяковского и канцеляриста Забуги-Кириченка.
И опять таки, священники не сильно жалуют полными регалиями. Раз дворянин, раз просто должность, и двойной фамилией у Забуги жонглируют таким же способом.

Повідомлення Vic-tor » 27 лютого 2019, 04:41

1830 рік. Воскресенська церква.
18/19 марта
У Ивана Тещенка от жены его Анны родилась дочь Матрона

воспр. бериславский оберофицерский сын Константин Маяковский и вдова купчиха Ирина Бугримова
22\23 марта Це вже втретє!!!
У Евсевия Емца от жены его Екатерины родился сын Ияков

воспр. оберофицерский сын Константин Маяковский
и мещанина Антона? Короля жена Елизавета
Виникає питання? Чи є це простим співпадінням? Уже третього сина Костянтин Кирилович хрестить у Євсія Ємця!

Повідомлення Vic-tor » 27 лютого 2019, 05:05

Цей запис від 28 серпня 1830р, ніби і не зовсім відповідає теміпрямих кирилових родичів, а відноситься до його зятя Івана Бавуліна,
але підкреслює уже вкотре повну безвідповідальність священника в записах МК.
У 1828 році Бавулін був указаний як капітан (див вище мій пост за 20 лютого 2019). а тут знову порутчик!?

у Василия Гвоздевича от Матроны родилась дочь Наталия

воспр отставной порутчик Иван Бавулин и Иосифа Галича жена Пелагея.

А ось слідуюча запис від 18\19 октября, де восприємниками були Костянтин з сестрою Катериною (дружиною І. Бавуліна)
то сам Бавулін --порутчик!!??
То хто він був? порутчик? чи капітан?
этапной команды у прапорщика Сидора Григорьева от жены Александры родилась дочь Параскева

воспр дворянин Константин Маяковский и отставного порутчика Ивана Бавулина жена Екатерина

Повідомлення Vic-tor » 27 лютого 2019, 05:36

Спочатку я не хотів про це писати, як запис малоінформативний, але для більш -менш повної картини внесу.
В 1802 році у Кирила Маяковського народився син Олександр. (про це є запис вище). Так от у нього, в 1829році народилась дочка Марія, яка прожила всього два дні ( Тому я і подумав про малоінформативність, але ж факт є!).
На цей запис я випадково натрапив у МК Херсонської соборної Успенської церкви
25\27 генваря
у губернского секретаря Александра Маяковского от жены его Анны родилась дочь Мария
которую молитвовал и крестил священник Илия Павловский

воспр титулярный советник Трофим Унтилов и губернского регистратора Максима Кабузана жена Параскева
и там же:
27 генваря
у губернского секретаря Александра Маяковского умре дочь Мария младенческой, 1
свящ Илия Павловский.
Можливо Олександр жив і десь служив на той час у Херсоні. Дружина у нього була Анна, але яке у неї було дівоче призвіще не відомо.

Повідомлення Vic-tor » 03 березня 2019, 07:03

Буквально вчора знайшов у зовсім не відповідній справі досить цікавий документ. Виявляється Кирило Мпяковський приймав беспосередню участь в будівництві, а вірніше, сьогоднішньою мовою в повузловому збиранню Дерев'яної Воскресенської церкви.
З датою визначитись поки важкувато, але судячи з того, що при будівництві Успенської він уже був у літах, та ф документ цей прикладений у документах 1780 років, можна з великою долею припкстити, що мова іде саме про Дерев'яну церкву.
А тепер детальніше.
Мова іде про теку з документами містечка Станіслав
viewtopic.php?f=72&t=2677&p=22234#p22234
Берислав-Станіслав, ніби гра слів. Певно робітники архіву не дуже вдавались до читання. І скинули у папку Станіслава, два листочки про Берислав. Практично, знайти таке--- це якась допомого всевишнього. :Yahoo!:

"слушано 10 апреля
Прошение Херсонского уезда города Берислава от жителей Поверенного Дворянина Кирилла Маяковского, при котором приложа данную ему от оных жителей доверенность просит дозволив до строения тамо вновь церкви иметь молитвенный дом , выдать во оный Святый Антиминс ; а на Заложеніе оной церкви храмозданную граммату; Ко вспомоществованию же в скорейшей постройке ея, на испрошение в здешней епархіи чрез три года доброхотнаго подаянія шнурозапечатанную книгу. «Исполнить.» ПРИКАЗАЛИ:
Поелику просимыя оным поверенным Маяковским
===============================================================
храмозданная граммата и шнурозапечатанная книга выданы, равно и заготовленный в дозволенный тамо молитвенный дом святый холстяный Антиминс при указе в Херсонское Д. правление минувшего марта от 29 дня уже отослан с предписанием, по совершенном сооруженіи церкви, прислать оный к Его высокопреосвященству и просить на место его Атласнаго; для того
прошеніе сіе с приложениями приобщить к делу.

Можливо я допустив деяке неточне читання, прошу допомоги.
Чую, що цю епопею я не скоро закінчу.
Востаннє редагувалось Vic-tor в 13 березня 2019, 07:10, всього редагувалось 4 разів.

Онлайн

Подякував (-ла): 2459 раз.
Подякували: 855 раз.

Повідомлення АннА » 03 березня 2019, 12:42

Vic-tor написав: Мет молитвенный дом , ..сдать во оный

здешнй епархіи чрез три года ..обрахотного
и выдать во оный

три года добро(о)хотного
Із повагою, Ганна

Поперед.Далі