УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Подякував (-ла): 64 раз.
Подякували: 189 раз.
Стать: Чоловік

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення Vic-tor » 05 січня 2019, 07:02

Років сім тому, досліджуючи свій родовід, в Херсонському держархіві, зустрів таку запис: 16 апреля 1828 г.-- умер Бериславский дворянин полковой есаул Кирило Маяковский, 80 лет от натуральной.
Згодом знайшов відповідну тему на відомому російському генеалогічному форумі, де я на той час перебував, (і де, по правді сказати, дуже багато чому навчився), але все, що було пов'язане з Україною, її кОзацтвом, там викликало якесь зверхнє ставлення. Автор теми, якось через губу "поблагодарил", но пояснив, що він не ставив за мету досліджувати рід Маяковських ( Це в темі Маяковські!), а лише рід
Данилевських та Первенцевих. Власне цитата: "А я собственно и не задавался целью найти всех дедов и прадедов Маяковского. Я строил древо по просьбе дальних родственников Маяковского, Данилевских и Первенцевых, которые сейчас живут и здравствуют. Так что, древо намного обширнее на данный момент - всего 397 человек. Но за информацию спасибо, внёс и эти данные."
А в 2014 році, як ви розумієте, деякі учасники не витримали москальського гніту і попросту звідти пішли , але як потім виявилось, деякі не назавжди. Власне, далі тему лораків- повалій розвивати не буду, Бог їм суддя.
Про Маяковських: Заглиблюючись далі в свої рідні прізвища, як кажуть в "прилові" я дедалі частіше став зустрічати дідів-прадідів поета футуриста. Загалом склалось невеличке деревце, але і до тепер зустрічаються цікаві речі. Звичайно, я не ставлю собі за мету досліджувати цей родовід грунтовно, і не претендую на роль першопрохідця-"археолога", але спробую тут поділитись тим, що маю, можливо хтось, щось доповнить, або пояснить невідомі моменти.( наступають святаі я хочу трохи відпочити за містом, писати не буде можливості).

Онлайн

Подякував (-ла): 2495 раз.
Подякували: 866 раз.
Стать: Жінка

Re: Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення АннА » 03 березня 2019, 12:45

Vic-tor написав:Поелику просим ея оным поверенным Маяковский
Поелику просимыя даным поверенным Маяковским
Із повагою, Ганна

Повідомлення Vic-tor » 03 березня 2019, 15:22

Дякую, наче поправив. Може ще хтось щось добачить. :)

Повідомлення Vic-tor » 09 березня 2019, 08:23

Остання згадка про родину Маяковських у Бериславі, була в 1830 році. На жаль, наступна МК є, аж за 1835 рік. Щось між цими роками , здається, за 1831?р, є в Херсоні, але перевірити поки немає можлтвості. Але , як би там не було, Грузія у 1835 році , знову відміняється.
3 июля 1835 Воскресенская

третьего числа Его сиятельства графа Василія Василіева сына Орлова Денисова деревни Козацкой у крестьянина
Ивана Никитина сына Шутенка и законной жены его Ирины Герасимовой дочери родился сын Никифор

обер офицерский сын Григорий Константинов сын Маяковский и той же деревни крестьянка Наталия Артемова дочь
Купри…янова?
Григорию 17 лет -Дорослий! (1817р.н)

12 сентября,1835, Там же

двенадцатого числа У бериславского мещанина Павла Иванова сына Педченка и законной жены его Маріи Петровой дочери
родился сын Іоаким

оберофицерский сын Константин Кирилов сын Маяковский и мещанина Осипа Леонтиева сына Галича жена Пелагея Петрова дочь
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення Vic-tor » 10 березня 2019, 06:15

А цей запис в МК Успенської церкви від 3 февраля 1835 р, я викладаю трохи окремо, можливо, це буде цікаво alex1952, та в36 Ольга

Третьего числа Бериславский мещанин Иосиф Никитин сын Сулим, холост, с девицею Василия Стефанова сына Пономаренка родной его дочерью Стефанидою
по женихе
Жительствующий в Бериславе обер Афицерский сын Константин Кириллов сын Маяковский и Бериславский 3 гильдии купеческий сын Александр Николаев сын Бугримов.
По невесте Бериславские мещане: Павел Іоанов сын Левченко, и Григорий Кириллов сын Бычковский

Повідомлення Vic-tor » 13 березня 2019, 06:16

І певно, останні відмітки Костянтина Кириловича Маяковського у Бериславі. Рік 1836. (Воскресенька Церква).
Наступна МК іде аж за 1849 рік, де прямі предки В.В.Маяковського уже не зустрічаються. Звісно, можливо і були, якісь події в цей період, але у ДАОО цей період відсутній.
Я не став приводити абсолютно всі записи, де фігурували Кирило Маяковський, чи його дружина Агафія в якості свідків, або хресних батьків ( пропущено порядка 5 випадків в межах 1798-1802 років), але там де у них хтось народжувався, чи помирав відмічені усі, що записані в документах.
Знову ж таки, якщо десь в більш пізніх періодах будуть траплятися особи пов'язані з кровними родичами, обов'язково буду доповнювати, а також запрошую до цього всіх зацікавлених.
Загальну підсумкову картинку я зроблю трохи пізніше, а зараз прикладу останні скани з МК за 1836рік.

22 февраля 1836
У Ивана Федорова Ищенка и жены его Анны Матфеевой родился сын Иоанн

восп. оберофицерский сын Константин Кирилов Маяковский
и Игната Матфеева сына Даниленка жена Матрона Осипова

24 октября 1836
у Авксентия Павлова сына Борисенка и Евдокии Трофимовой дочери сын Иаков
восприемники:
оберофицерский сын Константин Кириллов Маяковский и Спиридона Осипова сына Петренка
жена Ефимия Васильева дочь
Що цікаво раніше у цього Борисенка теж був Костянтин за кума, більше того перша дитина теж була Яковом!
див вище:
19\20 октября 1827 Успенская церковь

у бериславского поселянина Авксентия Борисенка от жены его Евдокіи родился син Іаков
которого молитвовал и крестил священник Емельян Друзякин

восприемником был дворянин Константин Маяковский

Повідомлення Vic-tor » 16 квітня 2019, 05:43

Сповідка за 1789 Семен Маяковскій 17 Чому немає Кирила????
Крім Семена (1789) більше ніхто з Маяковських у 1784,1785, 1788, 1789, 1790 не згадується.
Про це я розмовляв з автором публікації "Козацтво Півдня України 1782–1811 рр. у сповідальних розписах Херсонської духовної консисторії "-- Олексою Паталахом. http://kherson.archives.gov.ua/Kozactvo_spovid.pdf
За його словами, він виписував сім'ї виключно козаків ( військових, що одне і теж), а інші соціальні класи, і все що не стосувалось козацтва, просто оминув, і крім Семена-- Маяковських у сповідках не зустрів.
Найперше, що приходить на думку-- це те, що на той час, Кирило Маяковський просто був відсутній. Але ж він був повіреним у справі про будівництво Воскресенської дерев'яної церкви, а церква освячена була в вересні 1784року.!?
Я бачу два варіанти: або він записаний в іншому сословії ( потрібна ретельніша перевірка), або він перебував на той час десь недалеко, але за межами бериславського приходу, що менш вірогідно.
А перша згадка в МК про народження у Кирила сина Ємеляна за 25.07.1799 дає змогу стверджувати , що в ці часи він уже остаточно є жителем Берислава.
Але в любому випадку, Маяковські прожили в Бериславі, щонайменше років п'ятдесят.
За цей час там померли і були поховані сам Кирило , його дружина Агафія, дочка Елена (мовою оригіналу). І виїхали Маяковські з Берислава приблизно тільки у 40-х роках 19 ст. а не у 1822 ,як пишуть відомі і менш відомі "Маяковеды".
Це підтверджується документально однозначно.
Чи міг у 1822 році не Костянтин Кирилович, а саме його син Костянтин Костянтинович ( якщо вірити автору https://uk.rodovid.org/wk/%D0%97%D0%B0% ... %81:599456 самостійно виїхати з Берислава? Звичайно ні! У два роки??? Саме цей автор вказує ( в мене немає метрики за 1820 рік), що Костягтин Костянтинович народився саме у 1820 році.
А далі цей же автор стверджує: "Маяковський Костянтин Костянтинович (дід поета по батькові), що народився в українському Бериславі, виріс у Грузії, і довго служив секретарем повітового правління (нині б сказали - райвиконкому) Ахалциха. А Прадід його по батькові - Маяковський Костянтин Кирилович, син полкового осавула, служив у славному козацькому місті Бериславі Херсонської губернії. У 1822 р. після завоювання Грузії був переведений на службу на Кавказ.
Ефросинья Осиповна Данилевская вышла замуж в Феодосии за Константина Константиновича Маяковского, который «был определен канцелярским служителем 23 ноября 1843 года в Таврическую палату уголовного суда», затем был переведен секретарем в Ялтинский земский суд и уже оттуда направлен в Феодосийский суд."
Якась до дива запутана історія. Берислав--Кавказ, потім Крим і потім знову Кавказ?
Не буду давати своїх здогадок та пояснень цього ребуса.
Основна мета показати, що Маяковські жили в Бериславі не до 1822 року, а років на двадцять більше виконана.
Тож на цьому можна ставити крапку.

Поперед.

Повернутись до БЕРИСЛАВ

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Balymba, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]