УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Федірець

У цьому селі/Цим селом/Це село

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 0

Аватар користувача
 
Повідомлень: 14
З нами з: 25 січня 2019, 17:50
Подякував (-ла): 3 раз.
Подякували: 11 раз.
Стать: Жінка

Федірець

Повідомлення Маринка » 31 січня 2019, 17:04

Федірець (с Забрідки Новосанжарський район Полтавської обл.) дівоче прізвище моєї прабабусі Радченко Марія Панасівна 23 липня 1923 року народження. Її батьки Федірець Ульяна Семенівна (1901) і Федірець ( Афанасий) Панас Трохимович. Хотілося б дізнатися більше про її батька та його рід Федірців.

Аватар користувача
 
Повідомлень: 459
З нами з: 22 квітня 2016, 11:19
Подякував (-ла): 67 раз.
Подякували: 123 раз.

Re: Федірець

Повідомлення Вернер » 20 жовтня 2020, 19:07

Кращі будуть урожаї
З приводу Декларації німецького уряду про приватну власність селян на землю старший меліоратор Ново-Санжарівської районової земельної управи п. Федірець М. Н. висловився так:
«Щоб давати високий урожай, всяка земля потребує певних капіталовкладень, тобто поліпшень, наприклад: угноювання, запровадження сівозмін з травосіянням та ін. Коли земля не е власністю селянина, він боїться вкладати в неї якісь затрати, бо не певний що встигне повернути їх. Ділянку ж у нього могли б відібрати в усякий момент.
Це й було причиною того, що кожний селянин хапався взяти користь від землі тільки цього року, не дбаючи про її поліпшення надалі, не думаючи про те, що земля поступово виснажується і меншає її врожайність.
Запровадження власності дасть можливість селянинові сміливо робити певні затрати на поліпшення землі, бо він буде певний, що з часом вона віддячить йому вдесятеро за це, якщо й не цього року, то хоч наступного. Коли буде приватна власність на землю, селяни робитимуть на неї навіть такі затрати, від яких користь одержуватимуть можливо й не самі, а вже їхні діти. Це, звичайно, тільки доводить перспективність розвитку сільського господарства за нового ладу».
Потім п. Федірець докладно розповів, як Ново-Санжарівський район за останні два роки став першим на Полтавщині щодо врожайности, а звідси й заможности селян, хоч за совєтів санжарівці завжди були злидарями. Це пояснюється тим, що тут частково вже ліквідовано ненависний селянам колхозний лад і за проваджено сільсько-господарські спілки.
Нова доба (Берлін) №25 від 20.06.1943, сторінка 3
Час плине

Аватар користувача
 
Повідомлень: 459
З нами з: 22 квітня 2016, 11:19
Подякував (-ла): 67 раз.
Подякували: 123 раз.

Re: Федірець

Повідомлення Вернер » 20 жовтня 2020, 19:24

ТАКИХ ЛІКАРІВ ПІД ТРИ ЧОРТИ ГНАТИ ТРЕБА.
Нещодавно в газеті «Селянська Правда» писали про село Бірки Таранівського району на Харківщині, що там немає лікаря. Це дійсно так. Лікаря-медика немає, але є лікар шептун і цього лікаря вважають за професора, а то й ще більше.
Лікує він більше від «скаженого».
Хто його цього лікаря, добре знає, то цього він не лікує, а коли приїздять до нього здалека, то він лікує з великою охотою.
Найбільше поважає його санітарна комісія села Свинарного Таранівського району.
25 лютого цього року в селі сказилося три собаки і от наша санітара комісія Пуголовок Олексій, Кучер Гаврило та Федірець Сергій зібрали з селян гроші, щоб привезти з Бірок лікаря, мовляв, собаки накусали худобу, а цей чоловік врятує, бо ми його знаємо. Уповноважений привіз лікаря і почали лікувати худобу: комісія придержує худобу, а лікар лікує.
Після праці лікар сказав, коли хто пив молоко від хворої корови, то він теж заразився і коли його не полікувати, то він через сім день умре. І от один з членів санітарної комісії сказав, що його родина вся пила молоко. Тоді лікар дав таких ліків, що родина трохи не померла від них.
Треба на це звернути увагу кому слід, бо такі лікарі, як будуть лікувати худобу то її лишиться надто мало.
Попельня, на Київщині.
Селянська правда (Харків) №29 від 15.03.1925, сторінка 2
Час плине


Повернутись до Ф

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]