УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

РАЦС (відділ державної Реєстрації Актів Цивільного Стану)

Онлайн
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5728
З нами з: 15 лютого 2016, 16:51
Подякував (-ла): 2839 раз.
Подякували: 1134 раз.
Стать: Жінка

РАЦС (відділ державної Реєстрації Актів Цивільного Стану)

Повідомлення АннА » 20 лютого 2016, 14:33

Історія виникнення РАЦС

Рагси, органи запису актів громадянського стану, з'явилися на території колишнього СРСР практично відразу після Жовтневої революції.
Раніше усіма питаннями щодо реєстрації народження, усиновлення, шлюбу, смерті займалася виключно церква. Шлюбне законодавство будувалося на основі релігії, тому для осіб різних віросповідань діяли різні закони.

Виникнення Рагсів дозволило створити єдине сімейне законодавство і вести чітку реєстрацію, народжуваності, укладення шлюбів і т. д. Так, в 1918 році уряд прийняв перший сімейно-правовий акт – "Кодекс законів про акти громадського стану, шлюбному, сімейному та опікунське право". У ньому пояснювалося відмінність між розлученням і визнанням шлюбу недійсним.
Пізніше в сімейне законодавство СРСР неодноразово вносилися зміни. В 1944 році була значно посилена процедура розлучення. Шлюб припиняли лише за постановою суду. З прийняттям у 1969 році нового Кодексу про сім'ю і шлюб за згодою сторін і відсутності суперечок розлучення дозволялося здійснювати в органах Загсу. У ньому також вказувалося на те, що спільне проживання без реєстрації шлюбу не тягне за собою правових наслідків. В СРСР Рагси підпорядковувалися НКВС, пізніше МВС. В сучасній Україні ними завідує міністерство юстиції.

Сімейний кодекс в нашій країні після проголошення незалежності був прийнятий в 2002 році. У ньому ЗАГС отримав нову, більш точну назву – РАЦС, орган реєстрації актів цивільного стану.

В Україні і країнах СНД в цих органах проходить не тільки реєстрація шлюбів, але і урочиста церемонія у зв'язку із народженням нової сім'ї. ЗАГС або РАЦС незмінно асоціюється з весіллям, святом. Тим не менш, оформити шлюб можна і в звичайній обстановці, влаштувавши після чого може піти пишна виїзна церемонія. Це залежить виключно від побажання молодят.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна

Онлайн
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5728
З нами з: 15 лютого 2016, 16:51
Подякував (-ла): 2839 раз.
Подякували: 1134 раз.
Стать: Жінка

Re: РАЦС (відділ державної Реєстрації Актів Цивільного Стану

Повідомлення АннА » 20 лютого 2016, 14:36

Все стосовно запитів до відділів Реєстрації Актів Цивільного Стану (запити до РАЦС) обговорюється тут http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.php?f=145&t=70
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна


Повернутись до ДРАЦС, РАЦС (ЗАГС)

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]