УГФ-Український Генеалогічний Форум

Залишайтесь вдома і досліджуйте власний родовід :)

Хромейко

Аватар користувача
 
Повідомлень: 995
З нами з: 17 лютого 2016, 00:42
Звідки: Drogobych
Подякував (-ла): 17 раз.
Подякували: 100 раз.

Хромейко

Повідомлення Vitaly Savitar » 19 лютого 2016, 02:12

За першою найбільш вірогідною версією в основі прізвища Хромейко лежить церковне ім'я Хроменя, похідна форма чоловічого хрестильне імені Варфоломій (Вахромей) - (в перекладі з арамейської - «син ріллі, син полів», за дещо іншою версією - «син Птолемея»).

За другою версією прізвище Хромейко веде свій початок від прізвиська Хромей. Прізвисько Хромей, ймовірно, походить від дієслова «кульгати» зі значенням «припадати на одну ногу». Ймовірно, прізвисько Хромей відображало фізичні особливості засновника прізвища (кульгавість). Травма, за тих часів, могла виникнути в зв'язку з пораненням в бою, або нещасним випадком на роботі чи полюванні.

За старих часів, прізвиська, що вказують на фізичні вади людини, не вважалися образливими, їх вживали повсюди та ставилися до них досить спокійно. Більше того, існували навіть приказки: «Краще кульгати, ніж сиднем сидіти», «Не вчи безногого кульгати», «Всякий кульгає на свою ногу».
Створення зручних адаптивних сайтів на WordPress/Joomla -> https://krashlab.com.ua
Етимологічні, генеалогічні, культурологічні та історичні дослідження, студії -> https://spadok.org.ua

Повернутись до Х

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: al_mol, Balymba, Bing [Bot], cronoster, D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Papasha, ubyyko