Чепурний, Чепурненко / Чепурной, Чепурный

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Чепурний, Чепурненко / Чепурной, Чепурный

Повідомлення kbg_dnepr »

Прізвище у сучасній Україні:

ЧЕПУРНИЙ
(трансл. Chepurnyy, рос. Чепурний)
Налічує 1.889 носіїв (разом з жіночою формою 4.621) - Київ (128), Харків (86), Черкаси (82)

ЧЕПУРНА
(трансл. Chepurna, рос. Чепурная)
Налічує 2.732 носіїв - Київ (233), Харків (133), Черкаси (120)

XVII–XX: прізвище ЧЕПУРНИЙ є серед
Православного духовенства
Київського міщанства
Репресованих
Керівництва УРСР та депутатів ВР

XX: прізвище ЧЕПУРНИЙ в інших базах:
Перша Світова Війна
Воїни УНР
Голодомор
Друга Світова Війна
Бабин Яр
Остарбайтери

Згадки прізвища ЧЕПУРНИЙ у козацьких реєстрах.
1756 рік – 2 особи

Карта поширення
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Чепурний, Чепурненко / Чепурной, Чепурный

Повідомлення kbg_dnepr »

ЧЕПУРНОЙ
(трансл. Chepurnoy, рос. Чепурной)
Налічує 239 носіїв - Харків (22), Київ (21), Запоріжжя (14)

XVII–XX: прізвище ЧЕПУРНОЙ є серед
Православного духовенства
Репресованих

У козацьких реєстрах не засвідчене.


ЧЕПУРНАЯ
(трансл. Chepurnaya, рос. Чепурная)
Налічує 37 носіїв - Бахчисарай (4), Київ (3), Харків (3)

XVII–XX: прізвище ЧЕПУРНАЯ є серед
Київського міщанства
Репресованих
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Чепурний, Чепурненко / Чепурной, Чепурный

Повідомлення kbg_dnepr »

Чудова історія з ФБ:

Всі легенди базовані на реальності, або Неймовірне дослідження мого родоводу.
Я, чесно кажучи, думав, що бабина розповідь про те, як у старій хаті, коли її зруйнували 1964 року, бо побудували нову, в якій я й виріс , побачили на сволоку напис - мовляв, хату збудував козак Григорій Чепурний.
Мені ця розповідь подобалась - аякже, походження з козаків! а баба Лисаветка (1905 р.н.) переказувала, що були в Авдіївці козаки, казьонні селяни і кріпаки - така розповідь мене тішила, але як людина, скептична до перебільшень, думав, що це таки легенда.
Проте - Бог не без милості, козак не без щастя - несподівано для мене це підтвердилось!
І зробила це донька моїх односельців Станіслава Мельник-Орехович, за що я їй безмірно вдячний. За метричними книгами, іншими архівними даними вона встановила, що мій прадід Самійло Чепурний жив таки в хаті Григорія Чепурного - ймовірно, це був брат його батька, Григорій Пантелеймонович Чепурний, уявіть собі, 1796 року народження! Виявляється, в хаті жили більше 200 років!
Баба Лисаветка, як завжди, не збрехала...
... На Чепурнівці, в Авдіївці, ми жили в тісноті - вічно за межу лаялися то з Московчиними, то з Бубновими (одні з них Корнієнки, бо тітка Соня була замужем за Корнієнком, а другі - Чепурні). Попри це батько мій Федір весь час казав, що Соня - його троюрідна сестра. В один із храмових візитів у її дочки, а в моєї, виходить, чотириюрідної сестри Катерини Смоголь я з'ясував причину тої тісноти: були брати Самійло і Сидір, мій та її прадіди, і ото їм так наділили землю, що вже стало тісно.
І це підтвердила архівними розшуками Станіслава Мельник-Орехович! Уявляєте?!
До речі, та ж Катерина Смоголь пояснила звідки у її баби Клавді було прозвище Московка - вона дійсно з Росії, хоч і не з Москви. І фотографію показала дореволюційну - явно, сім'я була купецькою... Я забув - чи то Калуги, чи то з Костроми... Не дивно, що внук баби Клавді, а мій товариш по сусідських іграх Гриша, став прапорщиком російської армії і живе в Москві.
А чому ж куток зветься Чепурнівкою? І на це знайшла відповідь моя юна землячка!
У 1858 році на одному (!) подвір'ї Чепурних жили 45 людей - 20 чоловіків і 25 жінок. Керував цим "мурашником" Семен Пантелеймонович Чепурний, рідний дядько мого прадіда. В Україні таке життя було традиційним, коли на одному дворищі ставили дві- три й більше хат, відділяючи синів, приймаків, братів, але щоб отакий табір! Певно, це була найбільша козацька родина Авдієвки. Ось чому і назва - Чепурнівка! Тепер собі думаю, що й мої однокласниці - сусідки обидві Валентини Чепурні, як і Віра Чепурна - очевидно, мені родичі, хоч і далекі. І ось розгадка тісноти на цій вулиці... На тому дворищі дядька жив у дитинстві і мій прадід Самійло, 1856 р.н., бо його батько - Федос Уласович, 1822 р.н., рано помер.
Проте Станіслава на цьому не зупинилися і продовжила мені родовід до неймовірної глибини - до 1690-х років. Засновником роду, як вона дослідила, є козак Андрій Чепурний, який мав трьох синів, в тому числі Мину і Саву. Так ось Мина - це, виявляється, предок Станіслави, а Сава, 1737 р.н., - мій. Сава мав дружину Ірину 1742 р.н., а з нею дітей - Пантелеймона (це моя пряма лінія), Василя, Мину, Домникію (Домаху по-нашому).
Дослідниця вважає: "Оскільки протягом 1740-1750х дані про Мину, Саву, Антона відсутні в документах по Авдіівці - це означає, що вони народилися і жили у іншому місці. І приїхали у 1762-1763 році в с. Авдіівку до свого дядька Діонісія Афанасійовича Чепурного 1692 року народження, бо в 1760х роках вони жили разом з ним. Афанасія Чепурного згадують у козацьких присягах 1718 року в с. Авдіівка".
Станіслава припускає, що козаки Чепурні були одними з перших, якщо не першими поселенцями нової Авдієвки. Чому нової?
І тут цікавенний поворот історії, яку ще треба досліджувати. Бо під час повстання Мазепи під Авдієвкою козаки впень розгромили московських драгунів і в помсту за це село було спалене. Місце, де раніше була Авдієвка, зветься Селище і там досі знаходять черепки. А за городами Чепурнівки, за полем в сторону Понорниці в моєму дитинстві були силосні ями, де ми гралися. Вони чомусь весь час були порожніми. Так ось виявляється, що там були братські могили українських козаків і московських драгунів. Це - легенда. Але, як довела Станіслава Мельник-Орехович, всі легенди мають реальне підґрунтя. Принаймні найбільш знаний дослідник доби гетьмана Мазепи Сергій Павленко ймовірності такого бою не відкидає, хоча документальних підтверджень наразі і нема. Поки що...
Коли Станіслава написала про Наталку Павлівну (в дівоцтві - Писаренко), дружину Самійла, я раптом згадав, як баба Лисаветка часто поминала якусь Наталку - я думав, що то вона свою матір згадує, виявляється, - свекруху. Ще одне підтвердження бабиної правоти...
Отже, тепер я маю пряму лінію родоводу по лінії батька Федора: Андрон (і Єлизавета), Самійло (і Наталія), Федос (і Пелагея Хомівна), Улас, Пантелеймон, Сава (і Ірина), Андрій. Граматку в церкві на помин їх душ треба буде розширити...
На фото: хата на Чепурнівці, в якій я виріс - на місці хати козака Григорія Чепурного. Справа - то вже сарай сусідський, біля якого часто виглядали корів чи грілись на сонечку моя баба Лисаветка, баба Клавдя Московка, баба Соломинка...

https://www.facebook.com/vasyl.chepurny ... 3228652797

Авді́ївка у колишньому Сосницькому районі Чернігівської області - зараз у Новгород-Сіверському.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Чепурний, Чепурненко / Чепурной, Чепурный

Повідомлення kbg_dnepr »

Про тих самих Чепурних з Авдіївки (Новгород-Сіверський, до 2020 р. Сосницький) р. Чернігівської обл. viewtopic.php?p=54303#p54303
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3185
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 108 разів
Подякували: 665 разів

Re: Чепурний, Чепурненко / Чепурной, Чепурный

Повідомлення Вернер »

Голос Дніпра (Херсон) №116 від 11.08.1942, сторінка 2
Вважати недійсними загублені продуктові картки на ім'я Чепурного І. С.
Час плине
Аватар користувача
MiyRodovid
Повідомлень: 2059
З нами з: 05 березня 2023, 19:34
Стать: Жінка
Звідки: Харків
Дякував (ла): 599 разів
Подякували: 442 рази
Контактна інформація:

Re: Чепурний, Чепурненко / Чепурной, Чепурный

Повідомлення MiyRodovid »

Отставный Бомбардир Степан Павлов сын Чепурной 49 лет ( СР 1845 р. с. Одноробівка)
Скорбач, Лобойко, Вакуленко, Свечкарь, Федоренко, Чепеленко, Филатов, Серой, Ломака (Козача Лопань, Цупівка, Татарка, Дементіївка, сл. Борисовка, хутор Красный, Наумовка).
Узких, Фёдоровы, Зыряновы, Долидёнок (Забоевка, Новосибирская обл. д. Пьянкова, Екатеринбургский уезд)
Дайлидёнок, Розвадовские, Роговские, Демьянчик (д.Хотиловцы, Дисненский уезд, Виленская губерния)
Відповісти

Повернутись до “Ч”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей