Шибаєв, Шибаев

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Шибаєв, Шибаев

Повідомлення D_i_V_a »

1933 год.
Приказ Революционного Военного Совета Союза СС Республик по личному составу армии, 4 августа (ІХ)? 1933г. №0814, г. Москва
5. Младший летчик Управления 28 Авиационной бригады ШИБАЕВ Иван Иванович освобождается от занимаемой должности и назначается СТАРШИМ ЛЕТЧИКОМ 110 АВИАЦИОННОЙ ЭСКАДРИЛЬИ.
РГВА-37837-4-40
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Шибаєв, Шибаев

Повідомлення SNIGURIVNA »

Про походження прізвища пишуть:
Слово «шибать» имеет значение «шибить, шибнуть или шибонуть что чем, по чем, ударять, бросать, кидать, метать, швырять, бить броском, угодить во что, швыряя», а слово «шибай» в некоторых русских говорах имеет значение «торговец, перекупщик». Таким образом, можно предположить, что Шибаем в народе могли назвать сильного могучего человека. Возможно, он участвовал в кулачных состязаниях и часто становился победителем... Кроме того, подобным прозвищем могли наделить также перекупщика либо торговца лошадьми, барышника.
Там само йдеться про те, що прізвище могли отримати і від назви населеного пункту:
деревни Шибаево, расположенной в Еткульском районе Челябинской области
Мені траплялася історія родини Шибаєвих, що переїхали з Пермського краю на схід України у другій половині ХХст.

Моє улюблене джерело з мапою видає цифру 527 на запит про це призвище. Найбільше Шибаєвих у Харкові. Найзахідніша точка розселення - Ужгород.
Востаннє редагувалось 19 травня 2018, 13:03 користувачем SNIGURIVNA, всього редагувалось 1 раз.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шибаєв, Шибаев

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...Там само йдеться про те, що прізвище могли отримати і від назви населеного пункту:
деревни Шибаево, расположенной в Еткульском районе Челябинской области
Мені траплялася історія родини Шибаєвих, що переїхали з Пермського краю на схід України у другій половині ХХст.
Моє улюблене джерело з мапою видає цифру 527 на запит про це призвище. Найбільше Шибаєвих у Харкові. Найзахібніша точка розселення - Ужгород.
А слово то наше... ;) :lol:

Ось ще трохи про значення слова ШИБАТИ з тлумачного словника української мови.
Мені подобається останнє: Шибати - бути схожим, скидатися на когось.

Шибати - 1. ударяти по чому-небудь, ударятися об щось; бити, битися. Раптово, несподівано з'являтися (про думки, почуття).
2. За великою силою і швидкістю спалахувати, вихоплюватися звідкись (перев. про полум'я). Вибухати, вириватися (про гучний звук, крик, лемет іт.ін.). З'являтися від збудження, хвилювання.

PS Чи немає в останьому реченні помилки?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Шибаєв, Шибаев

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:PS Чи немає в останьому реченні помилки?
Дякую, виправила.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шибаєв, Шибаев

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:PS Чи немає в останьому реченні помилки?
Дякую, виправила.
Вибачаюсь, я про другу помилку. Наші помилки не рахуються, ми прості люди, а от в довідниках і словниках... для мене зміст загубився
З'являтися від збудження, хвилювання.
З'являтися від збудження - це такий вислів, що я не знаю, але належить до укр. мови? Чи треба було писати "займатися" від збудження, як то палати в обличчі фарбою? Тоді там помилка...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Ш”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей