Шияновський

Це прізвище

Отримав при народженні
1
50%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
1
50%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 2

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шияновський

Повідомлення D_i_V_a »

Oleg писав:... в Летичевский Гродский Суд Францом Мондзелювским, от имени помещика части села Шіян...
Дякую за Франца Монзеловського, як мило змінили тут це прізвище, але з ним завжди так :roll:

Раджу вам подивиться ось цю карту. Я вже трошки по ній полазила, не активно, але думаю ваші очі будуть ефективніші :wink:
Натисніть там на самому початку тексту - Карта №5
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Oleg
Повідомлень: 59
З нами з: 09 січня 2021, 22:07
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 28 разів

Re: Шияновський

Повідомлення Oleg »

D_i_V_a писав:
Oleg писав:... в Летичевский Гродский Суд Францом Мондзелювским, от имени помещика части села Шіян...
Дякую за Франца Монзеловського, як мило змінили тут це прізвище, але з ним завжди так :roll:

Раджу вам подивиться ось цю карту. Я вже трошки по ній полазила, не активно, але думаю ваші очі будуть ефективніші :wink:
Натисніть там на самому початку тексту - Карта №5
Дуже дякую за відповідь! Буду шукати на вказаній карті.
Щодо "Мондзелювского", то його так охрестила Київська ЦРК в своєму протоколі )))
До речі, хто є Франц Монзеловський? Повірений, чи нотаріус?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шияновський

Повідомлення D_i_V_a »

Oleg писав:...До речі, хто є Франц Монзеловський? Повірений, чи нотаріус?
У вас тільки витяг, а в самій справі про це говориться. Знайдеться справа - знайдеться відповідь. :wink:

В тих 3-4 справах, де мені зустрічалися повірені, тільки про одного було сказано, що він нотаріус. Стосувалися справи середини-другої половини ХІХ ст., тому сама для себе зробила таке припущення, що не завжди це робили нотаріуси, в них і так була робота. А що були зацікавлені, досвічені у пошуках, бажаючі трохи заробити люди, готові мандрувати (бо документи збиралися з різних установ і різних губерній), які ставали повіреними, бо це питання дворянства з часом в імперії було важливим, як з точки зору якихось привілеїв, так і з точки зору історичної справедливості, і ті ,у кого з'являлися "зайві" гроші і бажання, наймали от таких повірених. Але знов зауважу - це моє припущення, зроблене на малій кількості документів, і до того я не є фахівець.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Oleg
Повідомлень: 59
З нами з: 09 січня 2021, 22:07
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 28 разів

Re: Шияновський

Повідомлення Oleg »

D_i_V_a писав:
Oleg писав:...До речі, хто є Франц Монзеловський? Повірений, чи нотаріус?
У вас тільки витяг, а в самій справі про це говориться. Знайдеться справа - знайдеться відповідь. :wink:

В тих 3-4 справах, де мені зустрічалися повірені, тільки про одного було сказано, що він нотаріус. Стосувалися справи середини-другої половини ХІХ ст., тому сама для себе зробила таке припущення, що не завжди це робили нотаріуси, в них і так була робота. А що були зацікавлені, досвічені у пошуках, бажаючі трохи заробити люди, готові мандрувати (бо документи збиралися з різних установ і різних губерній), які ставали повіреними, бо це питання дворянства з часом в імперії було важливим, як з точки зору якихось привілеїв, так і з точки зору історичної справедливості, і ті ,у кого з'являлися "зайві" гроші і бажання, наймали от таких повірених. Але знов зауважу - це моє припущення, зроблене на малій кількості документів, і до того я не є фахівець.
Так, якщо попадеться справа, тоді точно буду знати. А так, тільки здогадуйся.
Хоча, він мабуть повірений.
"...От бачив повіреного, що приїздив? Коні, як змії, тарантас блищить, фурман, наче коробейник Улас!.. Бачив? Отже він бумаги продає. Його фурман дав мені на цигарку легкого тютюну і розказував, що, каже, його пан якісь бумаги пише і продає людям, що кому потрібно, з того и хліб їсть, і будинок має у городі. От і наш пан, каже, купив якісь бумаги у нього на Красовського, а Красовський, каже, довідався, приїздив аж у город, заплатив дорожче, і він продав йому бумаги вже на нашого пана. Так і торгує!
(Карпенко-Карий "Мартин Боруля")
Мабуть з Ю. Монзеловського писано)))
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шияновський

Повідомлення D_i_V_a »

Oleg писав:... (Карпенко-Карий "Мартин Боруля")
Мабуть з Ю. Монзеловського писано)))
Оооо, мабуть прийшов час читати Карпенка-Карого. Про цього Борулю чую вдруге. Першого разу розмова йшла про декласоване шляхетство, і тоді співрозмовник сказав таке - То правий був Мартин Боруля...
Мені соромно й сьогодні, я тоді спитала хто ж такий, бо я не знаю. А от тепер знову в генеалогічній розмові спливає отой Боруля! Дуже дякую! Люблю коли отак з літератури й прийде якийсь привід з глибини століть... дуже, дуже дякую! :Rose:

Про Мондзеловських вже є тема і там вже скинуті записи і по них видно як же ж важко сьогодні шукать по цьому прізвищу. Напис його може буть у самому неймовірному вигляді, як то у вашому документі з Ю. Може і був повірений прототипом того з Борулі, з когось персонаж то був списаний.
Мені свого часу трапився такий собі "професор Преображенський" в особі Антона Каковського.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шияновський

Повідомлення D_i_V_a »

Oleg писав:... Илiи Павлова сына Крупинки Шiяновского...
Доречі, забула спитать. Як ви думаєте, Крупинки - це герб чи подвійне прізвище?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Oleg
Повідомлень: 59
З нами з: 09 січня 2021, 22:07
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 28 разів

Re: Шияновський

Повідомлення Oleg »

D_i_V_a писав:
Oleg писав:... Илiи Павлова сына Крупинки Шiяновского...
Доречі, забула спитать. Як ви думаєте, Крупинки - це герб чи подвійне прізвище?
Я думаю, що можливо це прізвище. Такого герба як Крупинки я не знайшов ніякої інформації.
Тільки не розумію чому прізвище помінялось місцями.
В протоколі ЦРК вказано, що в дворянстві в 1802 були визнані Шіяновские-Крупинки,
а їх батько та дід з посиланням на документи 1783 зазначені як Крупинки-Шіяновские.
В метріці з 1843 йдуть вже як Шіяновские, без подвійного напису.
Треба шукати документи, які подавались на дворянство, тоді можливо щось проясниться.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шияновський

Повідомлення D_i_V_a »

Oleg писав:Я думаю, що можливо це прізвище. Такого герба як Крупинки я не знайшов ніякої інформації.
Тільки не розумію чому прізвище помінялось місцями.
В протоколі ЦРК вказано, що в дворянстві в 1802 були визнані Шіяновские-Крупинки,
а їх батько та дід з посиланням на документи 1783 зазначені як Крупинки-Шіяновские.
В метріці з 1843 йдуть вже як Шіяновские, без подвійного напису.
Треба шукати документи, які подавались на дворянство, тоді можливо щось проясниться.
А там буде Крупинки Шияновські... Як знайдеться справа, не забудьте тут відписатися, чи я була права :D

Закинула нашу з вами розмову в створену для цього випадку тему viewtopic.php?f=111&t=5341&p=33507#p33507.
Там не все зібрано. Ось наприклад таке трапилось по священицькій родині Троцьких (ледь знайшла, треба все скидувать в одне місце).

То відповім вам у тій темі по подвійним прізвищам, здається у мене з'явилась версія...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Oleg
Повідомлень: 59
З нами з: 09 січня 2021, 22:07
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 28 разів

Re: Шияновський

Повідомлення Oleg »

D_i_V_a писав:
Oleg писав:Я думаю, що можливо це прізвище. Такого герба як Крупинки я не знайшов ніякої інформації.
Тільки не розумію чому прізвище помінялось місцями.
В протоколі ЦРК вказано, що в дворянстві в 1802 були визнані Шіяновские-Крупинки,
а їх батько та дід з посиланням на документи 1783 зазначені як Крупинки-Шіяновские.
В метріці з 1843 йдуть вже як Шіяновские, без подвійного напису.
Треба шукати документи, які подавались на дворянство, тоді можливо щось проясниться.
А там буде Крупинки Шияновські... Як знайдеться справа, не забудьте тут відписатися, чи я була права :D

Закинула нашу з вами розмову в створену для цього випадку тему viewtopic.php?f=111&t=5341&p=33507#p33507.
Там не все зібрано. Ось наприклад таке трапилось по священицькій родині [url=viewtopic.php?f
=39&t=3703&start=40#p18455]Троцьких[/url] (ледь знайшла, треба все скидувать в одне місце).

То відповім вам у тій темі по подвійним прізвищам, здається у мене з'явилась версія...
ОК, Дякую!
Аватар користувача
Oleg
Повідомлень: 59
З нами з: 09 січня 2021, 22:07
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 28 разів

Re: Шияновський

Повідомлення Oleg »

D_i_V_a писав:
Oleg писав:Я думаю, що можливо це прізвище. Такого герба як Крупинки я не знайшов ніякої інформації.
Тільки не розумію чому прізвище помінялось місцями.
В протоколі ЦРК вказано, що в дворянстві в 1802 були визнані Шіяновские-Крупинки,
а їх батько та дід з посиланням на документи 1783 зазначені як Крупинки-Шіяновские.
В метріці з 1843 йдуть вже як Шіяновские, без подвійного напису.
Треба шукати документи, які подавались на дворянство, тоді можливо щось проясниться.
А там буде Крупинки Шияновські... Як знайдеться справа, не забудьте тут відписатися, чи я була права :D

Закинула нашу з вами розмову в створену для цього випадку тему viewtopic.php?f=111&t=5341&p=33507#p33507.
Там не все зібрано. Ось наприклад таке трапилось по священицькій родині Троцьких (ледь знайшла, треба все скидувать в одне місце).

То відповім вам у тій темі по подвійним прізвищам, здається у мене з'явилась версія...
Ви були праві. В отриманих документах про дворянство вказано Крупинки Шияновські)
Відповісти

Повернутись до “Ш”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей