Шеремета, Шеремет

Це прізвище

Отримав при народженні
1
100%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
ІРИНА Островська
Повідомлень: 6
З нами з: 20 лютого 2018, 23:30
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 разів

Шеремета, Шеремет

Повідомлення ІРИНА Островська »

Мій дід , Шеремета Іван Кузьмович , 1896 р.н. зник перед самою світовою війною ( десь в 1939-41 рр. ). Відтоді ніякої звістки про нього не було . За переказами : його та ще одного чоловіка з села забрали вночі . Це все . Куди можна звернутися , щоб взнати хоч щось ? Благаю про допомогу , бо вже втрачаю надію .
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Пошук предка

Повідомлення D_i_V_a »

ІРИНА Островська писав:Мій дід , Шеремета Іван Кузьмович , 1896 р.н. зник перед самою світовою війною ( десь в 1939-41 рр. ). Відтоді ніякої звістки про нього не було . За переказами : його та ще одного чоловіка з села забрали вночі . Це все . Куди можна звернутися , щоб взнати хоч щось ? Благаю про допомогу , бо вже втрачаю надію .
А звідки він був?
Реабілітовані історією - багатотомне видання -гляньте ось цю тему. Там книги по областях.

Подивилась вже по списку http://www.reabit.org.ua/index.php?STAR ... ]=all#list , Шеремет Іванів багато, але ні одного Кузьмовича.

Ви написали точно так, як і я колись починала свої пошуки. Ви кажете, як це в сім'ї й говорили - його забрали. Так і в моїй сім'ї говорили. А коли я почала по всяких дослідницьких установах дзвонить, то мені сказали, що це називається репресований.

Ось цілий розділ по репресованим - viewforum.php?f=187

PS І допишіть будь ласка в назві теми на самому початку прізвище діда в називному відмінку. Там сортування іде по алфавіту :)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ІРИНА Островська
Повідомлень: 6
З нами з: 20 лютого 2018, 23:30
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 разів

Re: Шеремета, Шеремет

Повідомлення ІРИНА Островська »

У мене все точно - Шеремета Іван Кузьмович . Народився в с. Бачманівка Хмельницької обл.
Аватар користувача
ІРИНА Островська
Повідомлень: 6
З нами з: 20 лютого 2018, 23:30
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 разів

Re: Шеремета, Шеремет

Повідомлення ІРИНА Островська »

В репресованих - немає . І що може означати вислів ,, подався в гайдамаки " ? Може , УПА ?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Шеремета, Шеремет

Повідомлення kbg_dnepr »

Пані Ірино, надію, як відомо, втрачати не варто, доки ми дихаємо ;)
Той факт, що його немає у списках репресованих, ще не означає, що він не був репресований. Мого діда тут http://lists.memo.ru/ теж немає, але я змогла знайти його справи (1933, коли заарештували, та 1938, коли розстріляли).
Я б Вам порадила написати запит до архіву - Хмельницького, якщо його "забрали" в тій самій Бачманівці, де він народився.
Втім, забрати, як Ви припускаєте, могли дійсно не тільки до НКВД, але й до УПА.
В цьому випадку, мабуть, треба шукати в тому ж таки Хмельницькому архіві - якщо там є документи про УПА.
У будь-якому випадку варто було б зрозуміти, що в ті часи відбувалося в Бачманівці - тобто створити тут тему по селу і зібрати там все, що по ньому є. Може, на таку тему відгукнуться односельці, які щось знають?
Сподіваймося, що цей час новорічних чудес принесе й нам чудесні знахідки та зустрічі!
Бажаю успіху
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шеремета, Шеремет

Повідомлення D_i_V_a »

ІРИНА Островська писав:В репресованих - немає . І що може означати вислів ,, подався в гайдамаки " ? Може , УПА ?
Мого також в репресованих немає.
Якщо вислів про гайдамаку стосується ХХ століття, то звістно треба тлумачити так, що подався до загонів які боролися з офіційною на той час владою
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Шеремета, Шеремет

Повідомлення kbg_dnepr »

ІРИНА Островська писав:... За переказами : його та ще одного чоловіка з села забрали вночі. Це все.
Хто переказував, кому, коли? чи відомо щось родині "ще одного чоловіка"?
Перепрошую за питання, які можуть здаватися не важливими - цілком можливо, що Ви й досі живете в Бачманівці, неодноразово спілкувалися зі всіма односельцями, які можуть щось знати, зі всіма нащадками діда...
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
ІРИНА Островська
Повідомлень: 6
З нами з: 20 лютого 2018, 23:30
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 разів

Re: Шеремета, Шеремет

Повідомлення ІРИНА Островська »

Я запізнилася з своїми запитаннями на кілька років . Історію сім ї добре знав мій троюрідний брат, який помер кілька років тому . При його житті ми не були знайомі . Якісь мізерні відомості я тепер взнала від його дочки . Мій тато помер , коли мені було 10 років . А мама не спілкувалася з сім єю батька . Так я втратила 40 років спілкування з ріднею . В Бачманівці я не живу , але село близько від мого міста .
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шеремета, Шеремет

Повідомлення D_i_V_a »

ІРИНА Островська писав:...Історію сім ї добре знав мій троюрідний брат, який помер кілька років тому ...Так я втратила 40 років спілкування з ріднею ...
Співчуваю... Але втішу вас трохи. Мій батько був такою людиною в сім'ї, як ваш троюрідний брат, але я теж можу сказати, що багато знання про минуле родини пішло разом з ним. Ми, чомусь, не дуже дослухаємось до батьків...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3179
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 665 разів

Re: Шеремета, Шеремет

Повідомлення Вернер »

Голос Дніпра №120 (Херсон) від 21.08.1942, сторінка 2
Вважати недійсною загублену службову перепустку на ім'я Шаремет М. В.
Час плине
Відповісти

Повернутись до “Ш”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей