УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Варшавська губернія у складі царської Росії

Аватар користувача
 
Повідомлень: 6444
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Подякував (-ла): 3051 раз.
Подякували: 1604 раз.
Стать: Жінка

Варшавська губернія у складі царської Росії

Повідомлення АннА » 17 листопада 2018, 22:41

Зображення

Варшавська губернія — адміністративно-територіальна одиниця у складі Російської імперії (центр — місто Варшава), площа близько 127 тис. км², населення — 9,4 млн. чол. (1897 рік). Існувала з 1844 по 1917 роки.

Історія
Варшавське князівство було створено Наполеоном Першим у 1807 році з частин польських земель, тоді ж Бєлостоцький округ був приєднаний до Російської імперії. Але більша частина майбутнього Варшавського генерал-губернаторства увійшла до Російської імперії лише після військової поразки Французької імперії. Згідно з Віденським конгресом 1814–1815 років, був проведений переділ Польщі:
з більшої частини Варшавського князівства створено Королівство Польське (увійшло до Російської імперії, згодом перейменоване на Варшавське генерал-губернаторство)
Познанщина відійшла до Королівства Пруссія, яка зберегла собі Сілезію та Помор'я
Краків (разом з округом) був оголошений «вільним містом» (Вільне місто Краків), але вже у 1846 році приєднаний до Австрійської імперії
Галичина зберігалася за Австрійською імперією.
З 1837 по 1844 носила назву Мазовецької губернії. З 1844 — Варшавська губернія, в цьому ж році приєднана територія скасованої Каліської губернії. У 1867 частини території губернії були передані у відновлену Калішську і новоутворені Петроковську та Седлецьку губернії.

Географія
Площа — 14,562 тис. км² (в основному на захід від Варшави).
Значна частина губернії (західна) була розташована на просторій низовині, яка тягнеться від Балтійського моря в напрямку до басейну Дніпра, а потім по Дніпру до Чорного моря. У південній частині, в міру наближення до відрогів Карпат, що створює тут Сандомирський ланцюг, місцевість підвищувалася. У межах губернії знаходилися гілки Сандомирського ланцюга — невисокі Равські (частково) і Даманіївскі гори (повністю). На північ від них місцевість, поступово стаючи плоскою і низовинною, спускалася до боліт уздовж річок Вісла та Бзура.
Вісла перетинала губернію з південного сходу на північний захід (більша частина території губернії перебувала на її лівому березі), а далі повертала на захід, утворюючи північну межу губернії. Русло річки було всіяне островами, часто значними, тому вона утворювала безліч проток і рукавів. Долина до впадання Нарева була в основному вкрита лісом, особливо на правому березі. Вісла була основним судноплавним шляхом по території губернії. Значних озер тут немає, і взагалі озер небагато — в основному в північній і західній частинах губернії. Переважні ліси — хвойні: сосна, ялина, модрина та ялиця
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна

Аватар користувача
 
Повідомлень: 8174
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5851 раз.
Подякували: 3140 раз.
Стать: Жінка

Re: Варшавська губернія у складі царської Росії

Повідомлення D_i_V_a » 24 липня 2020, 11:59

З книги

Варшавська губернія

Зображення
Зображення
Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?


Повернутись до Варшавська губернія

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]