УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Єврейське населення Галичини...

Подякував (-ла): 13 раз.
Подякували: 19 раз.
Стать: Чоловік

Єврейське населення Галичини...

Повідомлення Володимир1980 » 20 грудня 2020, 13:18

Доброго здоров‘я, товариство!
Прошу вибачення, якщо не зовсім коректно використав цю нову тему для отримання, в певній мірі, вузькопрофільної інформації, проте тема під назвою «Єврейське населення Галичини» має право на існування і, сподіваюсь, естафету підхоплять інші дописувачі! Принаймні, розділу сфрагістики я на форумі не знайшов...
Тепер по суті: займаючись військовою археологією у районі, так званого, «Бродівського котла» часів ДСВ, поблизу села Бонишин Золочівського району Львівської області, на земельному наділі селян, де згідно довоєнної польської карти пролягала стара дорога, підняв прикладну печатку з написом «M. fürgang~Zlochow”.
В гарячих дискусіях на сайті «Райберт» (форум військової археології), ми прийшли до найбільш вірогідного припущення, що ця печатка належала міщанину-єврею з міста Золочева часів або Австро-Угорської імперії, або Польської республіки (я відстоював австрійське (німецьке) коріння у прізвищі (німецькій термінології), але під натиском доволі обґрунтованих доводів, був змушений уступити. Зокрема, мені пояснили, що слово «fürgang» є архаїзмом і у сучасній німецькій мові взагалі не вживається, а згідно польських записів тих часів, у місті Золочеві дійсно значиться єврей з прізвищем «FüRGANG» (https://jri-poland.org/psa/zloczow_surn.htm)...
Було б дуже цікаво знайти інформацію щодо цієї особи єврейської національності, дізнатись сферу діяльності, у якій він використовував дану прикладну печатку, а також те, як склалася його подальша доля у ці буремні роки першої половини 20-го століття. Мої пошуки в інтернет-просторі з метою віднайти метричні записи в електронному вигляді, не увінчались успіхом((
Був би вельми вдячний за надання будь-якої цікавої для мене інформації або посилання на відповідні джерела пошуку!..

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Подякував (-ла): 230 раз.
Подякували: 172 раз.

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення ukrgenealogy » 20 грудня 2020, 14:46

Володимир1980 написав:Принаймні, розділу сфрагістики я на форумі не знайшов...
Вже є https://ukrgenealogy.com.ua/viewforum.php?f=475

Повідомлення Володимир1980 » 20 грудня 2020, 17:40

О, дякую! Бачив зі смартфону назву «Нагороди та відзнаки...», а от напрямок колекціонування сфрагістика «сховався» через довгу назву :)
Отже, створю тему у профільному розділі, а цю прошу видалити....

Онлайн

Подякував (-ла): 2632 раз.
Подякували: 974 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення АннА » 20 грудня 2020, 18:10

Володимир1980 написав:О, дякую! Бачив зі смартфону назву «Нагороди та відзнаки...», а от напрямок колекціонування сфрагістика «сховався» через довгу назву :)
Отже, створю тему у профільному розділі, а цю прошу видалити....
Сфрагістику створили на ваше прохання, а цю тему перенесу зараз туда. Нічого не потрібно поновому писать.
Із повагою, Ганна

Ази генеалогії ПОЧАТОК

Повідомлення Володимир1980 » 22 грудня 2020, 21:35

Добрий вечір, товариство! Оскільки ви пішли мені на зустріч, спеціально створили окремий розділ «Сфрагістика» та дали потрібне посилання на систематизований електронний польсько-єврейський сайт з базою даних на акти цивільного стану (і не тільки) мешканців єврейської національності Галичини періоду Австро-Угорської імперії та Польської республіки (https://search.geshergalicia.org/), було б великим моветоном не зробити коротенький звіт щодо в подальшому отриманої інформації!)
Отже, ввівши у пошук прізвище «FüRGANG», методом відсіювання та опираючись на відому першу букву імені «М.», я зупинився на Манаше Фюргангу, 27.07.1886 р.н., родом з села Поморяни Тернопільського повіту, який 17.09.1911 р. одружився на Чайї Сарі, 1882 р.н., родом зі Зборова того ж таки Тернопільського повіту (обидва населених пункти розташовані недалеко від міста Золочева). У подружжя в 1912 році мертвою народилася дівчинка, а у 1915-у році помер п’ятнадцятимісячний син...
Дізнатися сферу діяльності єврея Манаше Фюрганга, на жаль, так і не вдалося, а щодо реєстрації своєї підприємницької діяльності у м. Золочеві і отриманні персональної прикладної печатки, можна висунути версію, що в подальшому сім‘я Фюргангів змінила місце проживання і осіла у м. Золочеві...

Зображення
Зображення
Зображення

Повідомлення Володимир1980 » 24 грудня 2020, 09:43

Добрий ранок, товариство!
Як з‘ясувалось, мої пошукові митарства на здобутій інформації ще не закінчились!) Зокрема, камрад David Della Rocco, який допоміг мені попереднього разу, не залишився в стороні і цього разу. Камраду дуже сподобалась до цього невідома йому база даних по єврейському населенню Галичини (https://search.geshergalicia.org/ ) і навзаєм він віддячив тим, що знайшов фотогалерею єврейської родини Фішман-Ейдельберг, яка у 20-30-ті роки 20-го століття мешкала у м. Золочеві, а згодом ніби емігрувала до Південної Америки (http://isydad.blogspot.com/2011/05/fami ... lberg.html). Водночас, камрад David Della Rocco зазначив, що вищевказана база є неповною, принагідно доповнюється, а тому не варто остаточно зупинятися на варіанті з Манаше Фюргангом, який, вочевидь, все-таки проживав у Зборові...
Так-от, на одній зі світлин фотогалереї, датованій 1930-м роком і зробленій у м. Золочеві, зображені Анна, робітник, Міло Ейдельберг та Моше Дан Фюрганг (зліва направо). Дійсно, хоч ми і надалі не можемо впевнено стверджувати, що нарешті докопались до істини, проте ці родичі-друзі-знайомі родини Фішман-Ейдельберг на прізвище Фюрганг уже мають пряме відношення до особи, яка викликала у нас такий інтерес, при невідомих нам обставинах втративши персональну прикладну печатку!
У всій цій галереї світлин найбільше зацікавила мене Анна Фюрганг, оскільки при пошуку у електронній базі даних єврейського населення Галичини, я зауважив інформацію на цю панянку. На цій першій, наданій мною, світлині персонажі знаходяться у крамниці; беручи до уваги пануючий матріархат у євреїв та природну жагу до торгівлі, Анна продовжувала розвиватися на підприємницькій ниві та згідно даних єврейських платників податків Золочева, у 1936 році стала уже купцем...
Цілком імовірно, що Моше Дан Фюрганг, який знаходиться у крамниці на одній світлині з Анною Фюрганг (яка, в свою чергу, якимось чином пов‘язана з Еліасом Фюргангом), також займався купецькою діяльністю та (що в свою чергу, стає закономірним і логічним) мав персональну прикладну печатку!)
З іншої сторони, у ті часи переважна більшість єврейського населення була задіяна у сфері торгівлі і стверджувати щось напевне аж ніяк не можна...

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Повернутись до Євреї

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], kbg_dnepr, Samot