УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Історичні коштовності / Исторические драгоценности

Подякував (-ла): 717 раз.
Подякували: 171 раз.
Стать: Жінка

Історичні коштовності / Исторические драгоценности

Повідомлення kbg_dnepr » 04 травня 2021, 08:44

Серед моїх предків не було дворян. Всі мої "спадкові коштовності" складаються з моїх власних придбань-подарунків та декількох прикрас моєї мами - виключно біжутерії. У бабусі та дідуся були золоті обручки, але вони не пережили страхіть ХХ ст. Чи було щось у бабусиної мами (родина була наче не дуже бідною), навіть не знаю. Мама розповідала про книги, про прикраси ніколи не згадувала.

Сучасна біжутерія пропонує просто безмежні можливості, та тим цікавіші зразки, що пережили століття.

Ось приклад чудового комплекту прикрас початку Х1Х ст. (Франція), що зараз продаватиметься на Christie's http://www.thecourtjeweller.com/2021/04/grand-duchess-stephanies-stunning-royal.html
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная

Re: Історичні коштовності / Исторические драгоценности

Повідомлення kbg_dnepr » 05 травня 2021, 09:03

Я думаю, найвідомішою (і найдорогоціннішою?) коштовностю України є пектораль з Товстої Могили https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8C_%D1%96%D0%B7_%D0%A2%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%97_%D0%9C%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B8
Можливо, серед нас навіть живуть нащадки того скіфського царя або цариці, яким вона належала...
Чи була ця фантастична пектораль найціннішою прикрасою найбільшого царя, чи ми нічого не знаємо про не менш майстерні та дорогоцінні речі, які були втрачені за минулі тисячоліття?
Катерина
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная

Подякував (-ла): 5529 раз.
Подякували: 2756 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 05 травня 2021, 10:26

kbg_dnepr написав:...Можливо, серед нас навіть живуть нащадки того скіфського царя або цариці, яким вона належала...
А я живу з такою думкою, що ми всі нащадки дуже відомих і заможніх... але от в яких століттях і тисячоліттях вони жили? от в цьому полягає головне питання.
Буває таке, і на наших очах, що статки дітей значно відрізняються від стаків їх батьків. Особливо важко бути дитиною якогось видатного, то сподівання інших завжди дуже високі.

В моїй родині ніяких коштовностей від старих поколінь не передалось і, навіть про їх наявність колись, не говорилось.
Батьки побралися без обручок. Докупали обручку мамі значно пізніше, коли вже завелись грошенята. А батько так і залишився без обручки до самого кінця. Але це не завадило йому сказать про маму, коли вона раніше його померла - Какой она была хороший партнер по жизни!
Трохи дивна фраза, але вона дорогого стоїть...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення kbg_dnepr » 05 травня 2021, 14:29

В простих людей прикраси, мабуть, були теж простішими і саморобними: вишивка, хустина, віночок з квітами і т.ін.
Дуже поширена прикраса - то коралі. В моєї однокурсниці є спадкове намисто - мабуть, воно було і в інших родинах, та не всюди його цінували як реліквію.

Я схильна думати, що зі статком люди орієнтувалися на загальноросійську моду. Було б цікаво зрозуміти, чи були якісь специфічно українські мотиви ювелірних виробів. У козаків це була здобич... але насправді я про це нічого не знаю, тому й тема.
Катерина

Повернутись до kbg_dnepr

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Aushanbibi, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], nekrashevych, ukrgenealogy