Книга роду / Книга рода / Ancestry book

Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Родовідна книга / Родословная книга / Ancestry book

Повідомлення kbg_dnepr »

Оскільки мене не приваблює варіант з готовою книгою (який практично є варіантом традиційного сімейного альбому), то я повертаюся до своїх баранів, а саме до першого етапу - оформлення зібраного матеріалу у якийсь структурований текст. І тут відразу постає питання, як, власне, цей текст структурувати?

Як я вже писала, в моєму випадку це будуть окремі книги про батьківську та материнську родину. І в першу чергу мене хвилює саме материнська родина: мама залишила спогади, я вже третій рік збираюся їх видати, і все ніяк не зберуся. Одна з причин полягає в тому, що логічно було б зкористуватися нагодою і доповнити її спогади тим матеріалом, який знайшла я, і видати єдину книгу зі спогадами та родоводом. Я навіть почала це робити відразу після смерті мами, і моя перша ідея була інтегрувати родовід в її спогади. Але потім я подумала, що, мабуть, краще це зробити окремо... і ось на цьому все й зупинилося: треба переробляти те, що я вже зробила, а це, звісно, не дуже надихає...

Ну і декілька практичних питань про структуру:
- починаємо з найближчих родичів, чи з найдальших відомих?
- як представити розгалужене сімейне дерево?
- як описати все це так, щоб воно було цікавим не тільки тим, кого цікавить генеалогія, але й людям, яким все це байдуже?
- для кого я все це буду писати - для моїх двоюрідних чи для їх нащадків? - від моїх відповідей на всі ці питання залежить, чи викинуть вони книгу, чи колись відкриють...
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Родовідна книга / Родословная книга / Ancestry book

Повідомлення АннА »

Є ще тема з такою назвою, але вона знаходиться в літературному розділі Родовідні книги (Родословные книги)
Може їх об'єднати?
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Родовідна книга / Родословная книга / Ancestry book

Повідомлення kbg_dnepr »

Як на мене, то це зовсім різні теми - ті родовідні книги то є документи, а тут йдеться про те, як оформити результати дослідження. Оце сю тему варто б перейменувати чи перенести в літературний розділ... Та я б її там не шукала.
Варто спитати, що про це думають колеги.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Книга роду / Книга рода / Ancestry book

Повідомлення kbg_dnepr »

Тільки що прочитала у колег про мисливські традиції якутів: справжній мисливець повинен вбити 100 ведмедів, причому сотий особливий - він найбільший, найстрашніший, ну дуже най-най-най. І тільки тоді мисливець стає "улуу булчут", великим мисливцем. Мабуть, я все ніяк не візьмуся до книги, бо вона має бути "улуу булчут"...
Як би це почистити рушницю та піти полювати най якогось зайця?
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Книга роду / Книга рода / Ancestry book

Повідомлення kbg_dnepr »

Какая фантастическая книга!!! https://old.fishki.net/3847755-istorija ... rtiry.html
Вот это пример родословной для детей!
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Книга роду / Книга рода / Ancestry book

Повідомлення drapieznik »

kbg_dnepr писав:... видавництво Старого Лева пропонує "Книгу мого роду" - щось середнє між старовинним сімейним альбомом та родоводом - за 190 гр....
Пані Мацко й для польського покупця розробила аналогічну книгу, я відсканив декілька сторінок для загального уявлення:
Зображення Зображення Зображення Зображення
там навіть сторінка про цікаві подорожі, про родинні рецепти (страви, кулінарія). Дуже приємна книженція в руках, багате оформлення, своя продумана структура.. Втім, я думаю, шо коли до неї повклеюють світлини, то вона настільки розпухне, шо вкрай важко буде закриватися.. Думаю можна назвати й недоліки стосовно змісту але то мій "густ" і його не має сенсу поширювати..
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Книга роду / Книга рода / Ancestry book

Повідомлення kbg_dnepr »

Так якраз приватний смак може бути дуже цікавим - о, і мені таке подобається! когось це може дуже втішити
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Книга роду / Книга рода / Ancestry book

Повідомлення drapieznik »

я не хочу вдаватися в деталі ,але в цілому в мене враження шо книга створена для .. дітей (діти власне полюбляють подібну продукцію , де можна замальовувати по готових контурах, вибирати з готових варіантів, десь накарлякати власне..). З одного боку це ніби й є кінцева цільова "аудиторія" - нащадки, так би мовити.. Я думаю, більшість з нас, коли роздумувало над чимось подібним (форматом) - власний "виріб", то з огляду на (можливі..) обширні колекції світлин, інформації ,спогадів та іншого, - в ряді випадків виникає ситуація, коли "шаблон" який вам пропонують, стає або занадто стислим ,або недостатньо розгалуженим, або просто ще чогось бракує, або не пасує просто-напросто... Це й є властиво головні недоліки подібних задумів. Окрім того, я наприклад, знаючи власний почерк (курка не курка, а лапа точно), мені б шкода було вписувати каракулями в таку гарно оформлену річ, - звісно можна когось випросити блиснути своєю каліграфією.. Але розумніше було б коли б такі шаблони пропонували якісь спеціалізовані програми на компі, з різними стилями ,можливістю їх змішування ,авторських змін окремих елементів, вибір готових стилів для вписів (ремарок), вставлення фотографій (шо не призведе до потовщення) на цифровій стадії до файлу, а потім з можливістю його друку на любій поліграфічній техніці чи фірмі.. Пропорції формату також мені не до вподоби..
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Книга роду / Книга рода / Ancestry book

Повідомлення kbg_dnepr »

Тільки створювати власний формат - шрифтів й у Ворді вистачає.

Я мрію опанувати InDesign, але, мабуть, врешті-решт задовольнюся Вордом...
Щодо мене, то, мабуть, треба набрати у Ворді все, що є, а про формат та дизайн вже думати потім.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Книга роду / Книга рода / Ancestry book

Повідомлення D_i_V_a »

Сьогодні день Пантилимона цілителя. 7 серпня 1842 року народився мій двічі прадід Пантилимон Дідківський. Його фотографій немає, хоча могли би бути, бо помер у 1916-му. Але дуже багато різних записів в різних документах по яким можна хочаби приблизно відтворити життєвий шлях.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Про наше, про генеалогічне”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей