Василів, село, Заставнівський район, Чернівецька обл, Україна

Відповісти

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Василів, село, Заставнівський район, Чернівецька обл, Україна

Повідомлення АннА »

ВАСИЛІВ - археологічна пам’ят ка – 1) давньорус. місто на березі Дністра, залишки якого розташов. біля сучасного с. Василів Заставнівського р-ну Чернівецької обл.
Василів згадується в Галицько-Волинському літописі у розповіді про події 1230, коли кн. Данило Галицький, переслідуючи ворогів, переправився через р. Дністер біля цього міста.
Розташов. у прикордонній зі Степом зоні, Василів відігравав значну роль в обороні пд. рубежів Галицько-Волинського князівства та в міжнар. торгівлі.
Як і ін. міста, складався з двох осн. частин – дитинця (урочище Замчище, 1,4 га) та посаду, навколо яких знайдено кілька приміськ. селищ. Під час розкопок виявлено численні археол. пам’ятки, а також залишки дерев’яної церкви та білокам’яного тринефного храму. В останньому, крім кам’яних саркофагів, були виявлені кістниці (приміщення, де специфічно зберігаються скелети людей), не характерні для більшості регіонів Русі.

2) давньорус. місто, що було розташов. на тер., яку займає сучасне м. Васильків.
Уперше згадується в «Повісті временних літ» під 988 і 996. За словами укладача літопису, вже наприкінці 11 ст. існував переказ про те, що Володимир Святославич хрестився саме у цьому місті.
Василів виник на рубежі 10–11 ст. і отримав назву за хресним ім’ям Володимира – Василій.
996 Володимир ледве не потрапив у полон до печенігів під стінами Васидева. У вдячність за чудесне спасіння він дав обітницю побудувати у в. церкву Преображення Господня. До часів Ярослава Мудрого Василів залишався укріпленим форпостом на кордоні зі степом.
Укріплена частина міста сягала бл. 30 га.
Василів мав 3 лінії укріплень, дитинець займав пл. 0,9 га. Проіснував до серед. 13 ст., коли був зруйнований під час монголо-татарської навали.
http://history.org.ua/?termin=Vasyliv_davnoruske_mst
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Василів, село, Заставнівський район, Чернівецька обл, Україна

Повідомлення АннА »

З історії міст і сіл УРСР виданої у 1960-ті роки
ВАСИЛІВ — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Дністра, за 14 км на північ від районного центру. До найближчої залізничної станції Заставна — 14 км, до річкової пристані — Заліщики Тернопільської області — 16 км. Через село проходить шосейна дорога, по Дністру курсує катер Заліщики— Зозулинці. Сільраді підпорядковано село Кулівці. Населення — 1324 чоловіка.
На території села розташований колгосп ім. Карла Маркса, за яким закріплено 1796 га землі, у т. ч. орної 1395 га. Основний виробничий напрям — виробництво зерна і м’ясо-молочної продукції. На фермах — 1079 голів великої рогатої худоби симентальської породи, 1283 голови свиней, 102 коней.
Машинно-тракторний парк колгоспу налічує 14 тракторів, 13 автомашин, 6 комбайнів та багато іншої техніки.
За здобуті успіхи в розвитку господарства 40 колгоспників удостоєно урядових нагород. Орденом Леніна нагороджено колишнього голову колгоспу О. С. Попадюка і бригадира рільничої бригади П. Д. Бузинського.
У Василеві працюють підприємства торгівлі та громадського харчування, павільйон побутового обслуговування, відділення зв’язку, ощадна каса.
Тут розміщуються амбулаторія, зуболікарський кабінет, пологовий будинок, аптечний пункт; восьмирічна школа ім. І. І. Коршівського, клуб на 350 місць, бібліотека.
Василів — одне з найдавніших поселень Північної Буковини. Згадується в літописах за 1230 рік. Археологічні матеріали стверджують, що у XII—XIII століттях Василів був древньо-руським містом. Через нього проходив шлях з Галицького князівства на Балкани і до Чорного моря.
В 1967 році на території села та його околиць розкопано 7 гончарних горнів, древньоруський могильник. Тут також виявлено пам’ятки кам’яної, ранньозалізної доби та поселення трипільської культури.
Жителі Василева відгукнулись на події революції 1905 року в Росії. Тут відбувся селянський страйк.
У Великій Вітчизняній війні брало участь 275 жителів села. За мужність в боях з німецькими окупантами 32 чоловіка нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу.
В боротьбі за встановлення Радянської влади від рук куркульських банд і українських буржуазних націоналістів загинув перший голова Василевської сільської Ради П. Ф. Бронік.
Тут живе заслужений колгоспник В. І. Довбенчук.
Як символ перших років Радянської влади і початку історії колгоспу на горі понад Дністром встановлено трактор «Універсал».
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Літера В”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей