Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
1
17%
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
1
17%
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
1
17%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
17%
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
2
33%
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів

Всього голосів : 6

Подякував (-ла): 818 раз.
Подякували: 562 раз.
Стать: Чоловік

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення Aushanbibi » 23 липня 2019, 08:29

Ця карта 1776 року видно по топозйомці набагато ранішого періоду тому, Дмитрівки - немає.
Позначення купола з хрестами, не значить, що там були свої церкви. Треба виходити з наявних документів і джерел. Існування Лєдовки також поки чисто гіпотетичне. Я думаю, що Дмитрівку, заснували шляхтичі переселнеці разом з кріпаками навколишніх сіл, а взагалі, треба дивитися, може Браницькі ввели велику панщину, і люди просто потікали на землі Біскупства, щоб там бути вільними. Бо навіть в кінці 19 на початку 20 ст. було різко видно який селянин був "казенный", а який "помещичьий".
Тому всі мікротопоніми (Чорногорія, Штиль, Селище, Підмети, Шугайка) виникли в цей період (після 1777).
Шукаю предків: Даценко, Ходаківський, Домарацький, Жицький, Скварчинський, Куцопал, Світельський, Мончаківський, Бербен, Майстренко, Галецький, Ровінський, Швець

Подякував (-ла): 4690 раз.
Подякували: 2158 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 23 липня 2019, 19:59

Aushanbibi написав:...Я думаю, що Дмитрівку, заснували шляхтичі переселнеці разом з кріпаками навколишніх сіл, а взагалі, треба дивитися, може Браницькі ввели велику панщину, і люди просто потікали на землі Біскупства, щоб там бути вільними. Бо навіть в кінці 19 на початку 20 ст. було різко видно який селянин був "казенный", а який "помещичьий"...
Про кріпаків написала тут. Мої дмитрівські Пустовіти навіть в 1850-х роках були вільними, хоч і записані серед казенних/державних крестьян.
Про "різкий" вигляд ти ж наче знаєш? Про це говорить тільки той факт, що Дмитрівка з Волицею були на землях римо-католицької церкви Луцького біскупа, і ці землі пізніше влада забрала і передала відомству державного майна разом з жителями - от і назва, казене село, а від нього казені крестьяни. І я вважаю, що це слово крестьяне не потрібно перекладати на українське селяни, бо це не відповідає дійсності. Це особливий стан царської імперії і, щоби не робити плутанини як це воно зараз, краще залишить це слово. Тоді буде зрозуміло про яки роки і якого державного утворення іде мова.

Десь у мене є документ де написана фраза, що Дмитрівка заселена "шляхтой и вольными поселянами", але думаю що там немає року цієї події. Пошукаю на днях.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 4690 раз.
Подякували: 2158 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 31 жовтня 2019, 18:42

У селі Дмитрівка, що на Фастівщині, відбулося відкриття пам"ятного знаку загиблим козакам, в роки національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, а також урочистості з нагоди дня "Захисника вітчизни".

phpBB [video]
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Поперед.

Повернутись до Літера Д

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]