Зимне, село, Володимир-Волинський р-н, Волинська обл, Україна

Відповісти

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Зимне, село, Володимир-Волинський р-н, Волинська обл, Україна

Повідомлення АннА »

ЗИМНО, ЗИМНЕ, ЗЕМНО, ЗІМНО, в документах манастиря часом Зомно, село над р. Лугом, на лівій стороні річки, береги якої то низькі, багнисті, то підходять до самої річки досить високими горбками. Від півдня р. Луг приймає невеличкий потік в ур. Новоставо. Земля родюча — чорнозем і лес (глина), а над річкою розлеглі сіножаті. Село належало до Володимирського повіту, потім до Микулицької вол. Відлеглість від Воолдимира 5 км. Через село від південного сходу проходить старий тракт до Володимира, т. зв. „Суха Дорога".
Згідно з переписом в кінці 19 ст. було там 102 доми і 653 жителів а в половині того ж сторіччя 71 домів і 393 жителів. (Історично-географічний словник), 2 церкві — Успінська з 1495 р. і Троїцька, побудовані невідомо коли і ким, не маємо також до цього часу підстав утожсамлювати її з манастирською церквою стародавнього Святогорського манастиря, який згадується у Київському Патерику ще у часі виправи Ярослава Мудрого на Червен-ські городи у 1018 р., і коли до Святогорського манастиря втік і тут перебував згаданий лицар кн. Ярослава, Мойсей Угрин. Пізнішою згадкою про зименський манастир є історична звістка з 1074 р. подана у зв'язку зі смертю ігумена Києво-Печерського манастиря Варлаама.
У 1262 р. кн. Войшелк постригається ченцем до Святогорського манастиря коло Володимира. Кілька метрів на захід від Троїцької церкви заховалася мурована будівля, яку легенда зв'язує з початком манастиря. На цілій площі коло церкви цвинтарище, а у урвистому лєсовому березі видніють викопані у твердій глині печери, які тільки частинно досліджені. Перед 1915 р. печерами цими можна було дійти до маленької, круглої форми, церковці, яка знаходилася на південь від Троїцької церкви. Гора, на якій знаходяться дві церкві (і третя Печерська) оточена високою мурованою стіною, на чотирьох рогах якої здіймалися квадратні вежі. А крім того п'ята в'їздова. Замок цей у 1495 р. збудовано було кн. Олександром Чарторийським. В викопаних при Троїцькій церкві печерах, від не-пам'ятних часів ховали монахів, в Успінській горішній церкві місцевих феодалів. Так поховано там князів Чар-торийських, Козиків, і ін. з околишніх міст і сіл.
В селі 3., крім згаданих церков, було ще три церкві — Пафутієвська на городищі, Ефремівська на південь від замкових мурів і Миколаївська (оточена також мурами) оборонна церква, на місці якої зберігся великий камінний хрест (Г. Н. Логвин. Архітектурний комплекс Зимна, архітектурні пам'ятки, Київ, 1950 р.). В селі від 14-15 ст. були, цегельня і фабрика кафлів, водяний млин на р. Луг і другий на р. Потік, вчительська семінарія для дівчат-кандидаток на вчительські посади у церковно-приходських школах, притулок, стара коршма. Манастир колись забезпечено великими земельними маєтками, з яких в 19 ст. залишилося 83 дес. землі. Саме село ділиться на кутки: Село коло млина і Манастир, в полях: Липина, Королева гора, Печиська, Жидівка, Княжа гора, Могила, Перевіз, Озимия, Городище, Красна гора, Невоставо, Королева яма. (О. Цинкаловський, Матеріяли до археолог. Володимирського пов. Записки Н.Т.Ш., 1939, ч. 154).
Зимне2.JPG
Село Зимно, як про це свідчать численні археологічні об'єкти і знахідки з його околиць, було досить густо заселене від найдавніших часів. Бачимо там високі городища, розлеглі селища, починаючи від неоліту і кінчаючи середньовіччям, кургани-могили, котрих ще у 19 ст. на терені села було біля 500 (В. Антонович, Одинадцятий Археологічний З'їзд 1901 р.). Ця багата місцевість в археологічні пам'ятки, що належать до різних епох, починаючи від неолітичних культур стрічнової, лійкуватої і шнурової кераміки через бронзову епоху, початки залізної доби, аж до пам'ятників латенського і римського періоду, який, в свому поступовому розвитку, переходить тут наглядно у наше раннє середньовіччя (5-7 ст.). З цих численних пам'ятників нашої минувшини подамо тільки найважливіші і найбільші.
Передовсім городище, при розкопках якого виявлено різноманітність і поступовий хронологічний розвиток на цьому терені культур від раннього неоліту аж до кінця сьомого століття н. ери. Розкопані кургани і гроби від неоліту до пізнього середньовіччя, а серед них найстарше поховання з періоду культури лійчастих посудин. З камінної зброї і знарядь знайдено багато сокирок, кремінних списів, стріл, різних різців, ножів, багато цілих посудин, виробів з кості, прикрас і пряслиць. Крім того, з римської доби і середньовіччя багато зброї, кераміки, прикрас і грошей. (В. Ауліх. Матеріяли до верхнього горизонту городища біля села Зимне. Волинські обл. матеріяли і дослідження ... Вип. З, 1961 р. і О. Цинкаловський, Матеріяли до археолог. Володимирського пов., Наук. Зап. Н.Т.Ш., 1939 р.).
Історія села 3. хоча не опрацьована окремою монографією, за останні повоєнні роки дочекалася праць гідних найбільшої уваги. Найстаршими історичними згадками про с 3. є Київський Патерик. Далі вони вриваються, але беручи під увагу великий розвиток м. Володимира за князювання Романовичів, можемо вважати, що оселя ця була одним з найближчих пригородів цього міста і ділила з ним його історичну долю частого занепаду і відбудови.
В 1460 р. вел. кн. Лев Свидригайло надав село Зимне з його околицями кн. Немирі, тому ж Немирі надав Свидригайло і сусідні з Зимном села: Будків, Марків, Став, Будятичі, і Тишковичі. Вмираючи, Немира записав с 3. своїй матері Анні, а Зимно та інші місцевості Зимненському манастиреві. По смерті Анни 3. з належностями перейшло у володіння кн. Феодора Чарторийського, а цю спадщину сини його Іван і Олександер поділили в 1547 р. між собою, при чому Іван отримав: Клевань, Жуків, і Білгород (тепер с Білів) й інші оселі. Отримавши с 3., кн. Олександер дбайливо віднісся до цієї старої оселі — збудував там у 1495 р. замок і церкву, особливо дбав цей князь про забезпечення волинської землі від татарів. Так постали, збудовані ним, такі замки на Волині як: Зимно, Литовеж, Клевань, Куків, Локачі та інші.
По смерті кн. Олександра, 3. поділено між двома родами кн. Чарторийських „на Клевані" і „на Литовежі". Князь Олексадер відзначався організаторським хистом і енергією. Йому приписують вбивство великого литовського князя Жигмонта, щоб змінити тяжке положення волинянів організував він великі феодальні військові загони і міську оборонну організацію. У Зименському ма-настирі до 1939 р. переховувався на дзвіниці великий дзвін, відлитий цим князем з таким написом: „Цього дзвона дав відлити до церкви Божої Успінської кн. Олександр Чарто-рийський року Божого 1567". (Тепер в манастирі у м. Корці на Рівенщині).
Зимне3.JPG
В 1605 р. кн. Клеванські відкупили с Зимно. В 1682 р. тутейший манастир враз зі селом було передано уніятам-василіянам. В 1724 р. кн. Казимир Чарторийський продав 3. Михалу Чацькому, волинському каштелянові і старості володимирському. По забороні унії і скасуванні в Зимні василіянського манастиря відкрито там у 1893 р. жіночий манастир.
За переписом 1911 р. в с Зимні, Мікулицької волості було 875 жителів, 2-клясова школа і великий водяний млин — 360,000 річ. перемолу. Під час Першої світової війни Зимненський манастир було зруйновано, а в Успін-ській церкві австрійські вояки зробили стайню. Тоді власне загинула багата бібліотека, яка складалася переважно з рукописних книжок, документів, стародруків і цінних пам'ятників місцевих княжих родів.
Джерело-О.Цинкаловський "Стара Волинь і Волинське Полісся" (від найдавніших часів до 1914 року)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Зимне, село, Володимир-Волинський р-н, Волинська обл, Україна

Повідомлення АннА »

Зображення
З вікіпедії
Зи́мне — село в Україні, центр Зимнівської сільської територіальної громади Володимир-Волинського району Волинської області.
Географія
Селом протікає річка Луга.
Археологічні відомості
Територія села багата на археологічні пам'ятки. Зокрема, в урочищі Зимненське городище досліджено два поселення доби міді (III тисячоліття до н. е.), де було виявлено численні залишки житлових споруд, знаряддя праці і предмети побуту. На цьому ж місці існувало поселення в добу заліза (IV—III століття до н. е.), а в VI—VIT століттях н. е.— ранньослов'янське городище з земляними і дерев'яними укріпленнями, яке пізніше було зруйноване кочовими племенами аварів.
Історія
У часи Київської Русі (X—XII століття) тут знову виникло поселення.
Вперше у відомих писемних Зимне згадується у 1450 році.
Селом проходила Львівська дорога — середньовічний тракт, що вів з міста Володимира до Львова.
За даними у Географічному словнику Королівства Польського…, у 1460 році князь Свидригайло надав село та довколишні села Немирі.[1] очевидно, має місце одрук дати надання, бо кн. Свидригайло, згідно з більшістю відомих джерел, помер у 1452 році.
Великий князь Казимир Ягелончик своїм привілеєм підтвердив надання князя Свидригайла боярину Немирі, також села Бубнів, Марків Став (станом наприкінці 19 ст. Марковичі[1]), Будятичі, Тишковичі.
У 1724 році князь Казимир Чорторийський (син кн. Михайла Юрія Чорторийського) продав «Зимненські маєтки» разом з Кропивщиною у селі польському шляхтичу — волинському каштеляну та володимирському старості Міхалові Геронімові Чацькому. Нащадки М. Г. Чацького володіли маєтком у Зимному принаймні до кінця ХІХ ст.
У 1906 році село Микулицької волості Володимир-Волинського повіту Волинської губернії. Відстань від повітового міста 5 верст, від волості 15. Дворів 87, мешканців 669[2].
У серпні 2015 року село стало центром новоствореної Зимнівської сільської громади.
Друга світова війна
Під час Другої світової війни село стало місцем польсько-українського протистояння. Зокрема, зберігся список із 13 українців, вбитих польською поліцією з весни 1943 р. до лютого 1944 р. (всі вони поховані на місцевому кладовищі)[3].
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Зимне, село, Володимир-Волинський р-н, Волинська обл, Україна

Повідомлення АннА »

З історії міст і сіл УРСР виданої у 1968-1973 роках.
ЗИМНЕ — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Лузі (притоці Західного Бугу), за 7 км від районного центру і залізничної станції Володимир-Волинський. Населення — 1109 чоловік. Сільраді підпорядковані села Горичів, Фалемичі, Шистів.

У селі — центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, який має 2904 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1864 га орної землі. Основний напрям господарства — вирощування зернових і технічних культур (переважно цукрові буряки).

В селі є восьмирічна школа, Будинок культури.

Вперше Зимне згадується у 1450 році.

Територія села багата на археологічні пам’ятки. Зокрема, в урочищі Городищі досліджено два поселення доби міді (III тисячоліття до н. е.), де було виявлено численні залишки житлових споруд, знаряддя праці і предмети побуту. На цьому ж місці існувало поселення в добу заліза (IV—III століття до н. е.), а в VI—VIІ століттях н. е.— ранньослов’янське городище з земляними і дерев’яними укріпленнями, яке пізніше було зруйноване кочовими племенами аварів. У часи Київської Русі (X— XII століття) тут знову виникло поселення.

На околицях сусіднього с. Горячева виявлено залишки поселень доби ранньої бронзи (III—II тисячоліття до н. е.). Біля с. Фалемичів — поселення доби заліза (IV—III століття до н. е.) і давньоруське поселення (XI—XIII століття).

24 червня 1941 року біля Зимного відбувся запеклий бій між радянськими прикордонниками і фашистськими військами.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Зимне, село, Володимир-Волинський р-н, Волинська обл, Україна

Повідомлення АннА »

Державний архів Волинської області
Православ'я
1. Волинська губернія
2. Волинська єпархія
3. Соборна Свято-Успенська церква, м. Володимир-Волинськ
4. Села: Вербської вол. Володимир-Волинського пов. Гнійне, Заріччя, Когильне,Лобачин, Марцелівка, Овадне, Поничів, Рилавиця, Федорівка, Шистів; Микуличівської вол. Горичів, Зимне; Хотячівської вол. Ласків, Новосілки, Орані, Суходоли та ін.
5. Народження: 1918–1926: ф. 35, оп. 9, спр. 1507; 1926: ф. 35, оп. 9, спр. 1508;1927: ф. 35, оп. 9, спр. 1509; 1930: ф. 35, оп. 9, спр. 1511; 1930–1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2475;1931–1932: ф. 35, оп. 9, спр. 2476; 1932–1933: ф. 35, оп. 9, спр. 2477
6. Шлюб: 1918–1926: ф. 35, оп. 9, спр. 1507; 1926: ф. 35, оп. 9, спр. 1508; 1927:ф. 35, оп. 9, спр. 1509; 1930: ф. 35, оп. 9, спр. 1511; 1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2475; 1932:ф. 35, оп. 9, спр. 2476; 1933: ф. 35, оп. 9, спр. 2477
7. –
8. Смерть: 1918–1926: ф. 35, оп. 9, спр. 1507; 1926: ф. 35, оп. 9, спр. 1508; 1927:ф. 35, оп. 9, спр. 1509; 1930: ф. 35, оп. 9, спр. 1511; 1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2475; 1932:ф. 35, оп. 9, спр. 2476; 1933: ф. 35, оп. 9, спр. 2477
9. –
10. –


1. Волинська губернія
2. Волинська єпархія
3. Церква Святої Трійці, с. Зимне Микуличівської вол. Володимир-Волинськогопов.
4. Села: Вулька Фалемичівська, Горичів, Житані, Фалемичі
5. Народження: 1848: ф. 193, оп. 1, спр. 19; 1861: ф. 193, оп. 1, спр. 53; 1862: ф. 193,оп. 1, спр. 55; 1864: ф. 35, оп. 10, спр. 215
6. Шлюб: 1848: ф. 193, оп. 1, спр. 19; 1861: ф. 193, оп. 1, спр. 53; 1862: ф. 193,оп. 1, спр. 55; 1864: ф. 35, оп. 10, спр. 215
7. –
8. Смерть: 1848: ф. 193, оп. 1, спр. 19; 1861: ф. 193, оп. 1, спр. 53; 1862: ф. 193,оп. 1, спр. 55; 1864: ф. 35, оп. 10, спр. 215
9. –
10. –


1. Волинська губернія
2. Волинська єпархія
3. Церква Успіння Пресвятої Богородиці, с. Зимне Микуличівської вол. Воло-димир-Волинського пов.
4. Села: Вулька Фалемичівська, Горичів, Фалемичі; Вербської вол. с. Шистів,Хотячівської вол. с. Хотячів
5. Народження: 1920–1925: ф. 35, оп. 9, спр. 842; 1926, 1928–1929: ф. 35, оп. 9,спр. 1527; 1926, 1928, 1931–1932: ф. 35, оп. 9, спр. 2488; 1927–1928: ф. 35, оп. 9, спр. 1530;1930–1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2484; 1932–1933: ф. 35, оп. 9, спр. 2496
6. Шлюб: 1921, 1923: ф. 35, оп. 9, спр. 842; 1926, 1929: ф. 35, оп. 9, спр. 1527; 1927–1929: ф. 35, оп. 9, спр. 1530; 1930–1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2484; 1932: ф. 35, оп. 9, спр. 2488;1933: ф. 35, оп. 9, спр. 2496
7. –
8. Смерть: 1921: ф. 35, оп. 9, спр. 842; 1926: ф. 35, оп. 9, спр. 1527; 1927–1929:ф. 35, оп. 9, спр. 1530; 1930–1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2484; 1932: ф. 35, оп. 9, спр. 2488; 1933:ф. 35, оп. 9, спр. 2496
9. –
10. –


1. Волинська губернія
2. Волинська єпархія
3. Церква Покрову Пресвятої Богородиці, с. Фалемичі Микуличівської вол.Володимир-Волинського пов.
4. Села: Вулька Фалемичівська, Горичів, Зимне
5. Народження: 1848: ф. 193, оп. 1, спр. 19; 1861: ф. 193, оп. 1, спр. 53; 1862: ф. 193,оп. 1, спр. 55; 1864: ф. 35, оп. 10, спр. 215; 1930–1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2484
6. Шлюб: 1848: ф. 193, оп. 1, спр. 19; 1861: ф. 193, оп. 1, спр. 53; 1862: ф. 193,оп. 1, спр. 55; 1864: ф. 35, оп. 10, спр. 215; 1930–1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2484
7. –
8. Смерть: 1848: ф. 193, оп. 1, спр. 19; 1861: ф. 193, оп. 1, спр. 53; 1862: ф. 193,оп. 1, спр. 55; 1864: ф. 35, оп. 10, спр. 215; 1930–1931: ф. 35, оп. 9, спр. 2484
9. –
10. –
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Зимне, село, Володимир-Волинський р-н, Волинська обл, Україна

Повідомлення АннА »

Державний архів Волинської області
Римо-католики
1. Волинська губернія
2. Володимир-Волинський деканат3. Володимир-Волинський римсько-католицький парафіяльний костьол,м. Володимир-Волинськ
4. Села: Вербської вол. Володимир-Волинського пов. Блаженик, Верба, Заріччя,Лобачин, Овадне, Острівок, Охнівка, Рилавиця; Коритницької вол. хут. Білин;Микуличівської вол. Зимне, Фалемичі, Хобултова; Хотячівської вол. Ласків, Орані,Суходоли, Хотячів та ін.
5. Народження: 1733–1779: ф. 297, оп. 1, спр. 7; 1828: ф. 195, оп. 1, спр. 2; 1848:ф. 193, оп. 1, спр. 18; 1849: ф. 193, оп. 1, спр. 20; 1852: ф. 193, оп. 1, спр. 31; 1870: ф. 35,оп. 7, спр. 1
6. Шлюб: 1794–1814: ф. 297, оп. 1, спр. 8; 1828: ф. 195, оп. 1, спр. 2; 1848: ф. 193,оп. 1, спр. 18; 1849: ф. 193, оп. 1, спр. 20; 1852: ф. 193, оп. 1, спр. 31; 1870: ф. 35, оп. 7,спр. 1
7. –
8. Смерть: 1794–1809: ф. 297, оп. 1, спр. 9; 1809–1826: ф. 297, оп. 1, спр. 10; 1828:ф. 195, оп. 1, спр. 2; 1848: ф. 193, оп. 1, спр. 18; 1849: ф. 193, оп. 1, спр. 20; 1852: ф. 193,оп. 1, спр. 31; 1870: ф. 35, оп. 7, спр. 1
9. Сповідальні відомості: 1852: ф. 193, оп. 1, спр. 195; 1853: ф. 193, оп. 1, спр. 32;1854: ф. 193, оп. 1, спр. 34; 1855: ф. 193, оп. 1, спр. 35; 1856: ф. 193, оп. 1, спр. 37; 1857:ф. 193, оп. 1, спр. 38; 1858: ф. 193, оп. 1, спр. 42; 1860: ф. 193, оп. 1, спр. 197; 1861: ф. 193,оп. 1, спр. 199; 1862: ф. 193, оп. 1, спр. 54; 1863: ф. 193, оп. 1, спр. 59; 1864: ф. 193, оп. 1,спр. 204; 1865: ф. 193, оп. 1, спр. 61; 1866: ф. 193, оп. 1, спр. 63; 1868: ф. 193, оп. 1,спр. 65; 1869: ф. 193, оп. 1, спр. 69; 1870: ф. 193, оп. 1, спр. 70; 1871: ф. 193, оп. 1, спр. 71;1873: ф. 193, оп. 1, спр. 72; 1874: ф. 193, оп. 1, спр. 73; 1875: ф. 193, оп. 1, спр. 74; 1876:ф. 193, оп. 1, спр. 75; 1877: ф. 193, оп. 1, спр. 76; 1878: ф. 193, оп. 1, спр. 77; 1879: ф. 193,оп. 1, спр. 79; 1881: ф. 193, оп. 1, спр. 81; 1883: ф. 193, оп. 1, спр. 84; 1886: ф. 193, оп. 1,спр. 86; 1887: ф. 193, оп. 1, спр. 205; 1888: ф. 35, оп. 1, спр. 376; 1889: ф. 193, оп. 1,спр. 90а; 1891: ф. 193, оп. 1, спр. 206; 1893: ф. 193, оп. 1, спр. 95; 1894: ф. 193, оп. 1,спр. 103; 1895: ф. 193, оп. 1, спр. 111; 1896: ф. 35, оп. 1, спр. 417; 1898: ф. 193, оп. 1,спр. 221; 1899: ф. 193, оп. 1, спр. 118; 1899: ф. 193, оп. 1, спр. 140а; 1902: ф. 193, оп. 1,спр. 153; 1903: ф. 193, оп. 1, спр. 173; 1905: ф. 35, оп. 1, спр. 458; 1907: ф. 193, оп. 1,спр. 186
10. –
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Літера З”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей