Іванчиці, село, Рожищенський район, Волинська область

Відповісти

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Іванчиці, село, Рожищенський район, Волинська область

Повідомлення romiona »

Іва́нчиці — село в Україні, в Рожищенському районі Волинської області. Населення становить 313 осіб.
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Re: Іванчиці, село, Рожищенський район, Волинська область

Повідомлення romiona »

ІВАНЧИЦІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км від районного центру і залізничної станції Рожище. Населення — 457 чоловік. Сільраді підпорядковані села Озденіж і Уляники.

В Іванчицях розташована бригада колгоспу ім. Тімірязева (центральна садиба в с. Озденіжі), який має 2453 га землі, в тому числі орної — 1549 га. Вирощуються зернові культури, цукрові буряки, овочі; велика увага приділяється садівництву. Розвинуте молочно-м’ясне тваринництво.

В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.

Уперше в літературних джерелах Іванчиці згадуються в XVI столітті.

Під час революції 1905—1907 рр. відбувся виступ селян, які відмовлялися збирати врожай у поміщицькій економії, вимагали збільшення плати поденним робітникам. Житель Уляників П. М. Федчук привозив з Луцька брошури В. І. Леніна, розповсюджував їх серед жителів села. Не зважаючи на арешти й репресії, Федчук проводив революційну пропаганду аж до початку першої світової війни.

В роки окупації села німецько-фашистськими загарбниками тут діяла антифашистська підпільна група, організатором якої був М. 3. Піщев. Керована ним група розповсюджувала листівки, організувала дві диверсії на залізниці.

Фашистські загарбники вбили 47 чоловік, спалили 281 будинок. На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися 196 чоловік, з них 132 нагороджені орденами та медалями Радянського Союзу.
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Іванчиці, село, Рожищенський район, Волинська область

Повідомлення АннА »

Зображення

Іванчиці - село, серпанком оповите
17:50 03.08.2017

Одним із основних напрямків роботи Іванчицівської бібліотеки є краєзнавча робота.
Це не тільки пропаганда краєзнавчої літератури, видача довідок. В бібліотеці оформлено виставку «Волинь – земля батьків священна», для дітей – тематична полиця «Історії Волинського краю».
На Волині довгий час творив відомий ірландський майстер садово-паркового мистецтва Діонісій Міклер, який створив прекрасний парк у стилі «ампір» у селі Іванчиці. Єдиним свідком цього парку залишилася 350-річна липа серцелиста. Велика подяка від бібліотеки і жителів Іванчиць за організацію прибирання біля липи депутатам сільської ради В’ячеславу Семенюку та Олександру Дмитруку.
Село Іванчиці славиться те тільки липою, а й талановитими людьми. Картини самобутнього художника Івана Ярощука «Ірод», «Голгофа», «Мати Божа з голубами», «Портрет Шевченка» зберігає родина, а його листи з сталінської тюрми, написані грамотно з віршами і малюнками, сестра Марія зберігала більше сорока років.
В одному із своїх листів до сестри писав: «Добрий день, краю мій рідний, куточок тепла! Добрий день, далека хатино, сестричко моя».
Зараз їх копії опубліковані в книзі випускника Іванчицівської школи Олега Романюка «Шедеври написані рукою і серцем». Його племінниця Віра у вірші, присвяченому своєму дяді, писала: «Мав дар художника, письменника, поета, що на душі, в словах і фарбах виливав».
Також вона в своєму вірші, присвяченому розстріляним юним хлопцям із Іванчиць в Луцькиій тюрмі 23 червня 1941 року, писала: «Ніхто з них не думав вмирати, хотілось жити в рідному краю, ростити хліб і землю обробляти. Були всі молоді вродливі і відважні… Спіть вічним сном безсмертнії герої, слава про вас хай йде з роду в рід». Записи спогадів Надії Семенюк і Олександри Романюк про ці страшні події зберігаються в бібліотеці.
Жителі села вдячні священику Степану Іваничко, який зробив великий внесок у відбудову Храму «Всіх Святих».
В Іванчицях народився і проживає Носарчук Леонід Михайловий колишній вчитель фізичної культури, майстер спорту з легкої атлетики, чемпіон України по бігу на дистанції 100-200 м.
Великих успіхів у спорті здобули Олександр Грилюк і брати-футболісти Ігор і Дмитро Дмитруки.
Діти нашого села мали змогу доповнити свої літні канікули цікавою подією – «Читальний зал під іванчицівською липою», на якій вони дізнались про історичні скарби нашого села та ознайомилися з книгами Олекси Хведів «З ласки Божої», Олега Романюка «Шедеври написані рукою і серцем», Надії Синя «Іванчиці: село, серпанком оповите».
Лілія Романюк, бібліотекар с. Іванчиці
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Літера И-І-Ї-Й”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей