Сторінка 1 з 1

Корчак, село, Житомирський р-н, Житомирська обл, Україна

ПовідомленняДодано: 11 січня 2018, 13:36
АннА
КОРЧАК, комплекс археологічних пам'яток – 14 невеликих слов'ян. поселень 6–7 ст. н. е., а також курганний і ґрунтовий могильники на р. Тетерів (прит. Дніпра) поблизу с. Корчак Житомир. р-ну Житомир. обл. Досліджувався у 20-х, 50–60-х рр. 20 ст. Поселення належать до празької культури, мають розміри 100–200 х 30–40 м, розташовані на корінних берегах ріки, порізаних численними ярами. Житла – чотирикутні, близькі до квадратної форми напівземлянки зі стінами стовпової конструкції і печами-кам'янками. Між житлами знаходилися госп. ями-комори. Археол. матеріал представлений ліпним посудом, що складається з горщиків та сковорідок, знайдено залізний серп, ножі, глиняні пряслиця. Мешканці поселень займалися землеробством і скотарством, а також полюванням та рибальством. На одному з поселень (Корчак 7) відкрито дві агломеративні печі, заповнені вугіллям і шматками залізної руди.

Re: Корчак, село, Житомирський р-н, Житомирська обл, Україна

ПовідомленняДодано: 12 січня 2018, 12:11
АннА
З історії міст і сіл УРСР виданої у 1968-1973 роках.
КОРЧАК — село, центр сільської Рари, розташоване на лівому березі річки Тетерева, за 15 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Через село проходить автошлях Житомир — Любар. Дворів—168. Населення — 480 чоловік. Сільраді підпорядковані села Катеринівка і Перлявка.
На території Корчака міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 1’2 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 783,5 га орної землі. Господарство вирощує зернові культури, льон, картоплю. Тваринництво м’ясо-молочного напряму.
За високі виробничі показники 49 трудівників села відзначені урядовими нагородами.
В селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 169 учнів, клуб на 250 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 8 тис. примірників, медпункт, відділення зв’язку.
Партійна організація об’єднує 15 комуністів, комсомольська — 23 членів ВЛКСМ.
Село відоме з першої половини XIV століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 200 жителів Корчака, 70 з них загинули. За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, 85 чоловік відзначені урядовими нагородами, П. Я. Кравець удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
Воїнам, які віддали своє життя, визволяючи село від гітлерівців, трудящі села встановили обеліск Слави.
На території Корчака, Катеринівки і Перлявки досліджено ранньослов’янський курганний могильник та три поселення VI—VII століть.