УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Неділище, село, Емільчинський р-н, Житомирська обл, Україна

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
1
50%
Досліджую
1
50%
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 2

Аватар користувача
 
Повідомлень: 3
З нами з: 05 квітня 2018, 11:43
Подякував (-ла): 1 раз.
Подякували: 4 раз.
Стать: Чоловік

Неділище, село, Емільчинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення SaFat » 10 квітня 2018, 00:23

Село на річці Уж на Житомирщині. За часів Россійської імперії входило до складу Волинської губернії Новоград-Волинського повіту Емільчинської волості.
Батьківщина Ніни Матвієнко. В одному з "каталогів" кумедних назв населених пунктів Житомирської області прочитав про село наступне: Село має таку назву тому, що в ньому живуть ледачі, "ничего не делающие" (Неделище - російською) люди. То, звісно, просто вигадка. Мій дід, Волошин Тарас Іванович, розповідав таку історію. Тими землями володіли два пани. Межею їх володінь слугувала річка. Прізвище одного з панів було Гонорин. Йому належало й село. Але саме село було розташоване по обидва береги річки і в цьому місці межа проходила за садибами селян. Пан вирішив створити штучне русло річки, щоб вона і в цьому місці проходила по межі. Було викопане нове штучне русло а на старому спорудили дві дамби. Але річка не захтіла йти по новому руслу и обмивши дамби потекла своїм природним руслом. Річка не поділила панські землі. Звідси й назва села - Неділище. По сьогоднішній день існує за селом штучний канал який сельчани називають Гоноринською річкою. А я ще застав часи коли на краю села над водою височила одна з двох кам'яно-бетонних дамб, з якої ми, дітлахами, пірнали у воду.

Аватар користувача
 
Повідомлень: 5147
З нами з: 15 лютого 2016, 16:51
Подякував (-ла): 2565 раз.
Подякували: 922 раз.
Стать: Жінка

Re: Неділище, село, Емільчинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення АннА » 10 квітня 2018, 13:45

З історії міст і сіл УРСР виданої у 1968-1973 роках.
НЕДІЛИЩЕ — село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Яблунець. Дворів — 354, населення —1,2 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Бастова Рудня та Шевченкове.
У Неділищі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Свердлова. Господарство спеціалізується на вирощуванні й відгодівлі великої рогатої худоби. Загальна земельна площа колгоспу — 3,3 тис. га землі, в т. ч. 2,2 тис. га орної.
Працюють восьмирічна школа, де 18 учителів навчають 250 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,1 тис. примірників, медпункт, відділення зв’язку.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти, охорони здоров’я орденами й медалями СРСР нагороджено 12 чоловік. Сільська парторганізація об’єднує 38 комуністів, комсомольська — 56 членів ВЛКСМ.
Село відоме з другої половини XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. У Великій Вітчизняній війні брало участь 128 чоловік, з них 68 загинуло, орденами й медалями нагороджено 60 чоловік. На честь загиблих воїнів-односельців та воїнів, які визволяли село від гітлерівців, встановлено обеліск.
Із повагою, Ганна


Повернутись до Літера Н

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], lee_yu