Новий Яричів, смт, Кам'янка-Бузький р-н, Львівська обл, Україна

Відповісти

У цьому смт/Цим смт/Це смт

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим НП
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Новий Яричів, смт, Кам'янка-Бузький р-н, Львівська обл, Україна

Повідомлення АннА »

НОВИЙ ЯРИЧІВ – с-ще міськ. типу Кам'янка-Бузького р-ну Львівської області. Розташов. на р. Яричівка (бас. Зх. Бугу), за 7 км від залізничної ст. Борщовичі. Населення бл. 2,9 тис. осіб (2009).
Перша писемна згадка під назвою Яричів належить до 1370. Від 1563 містечко відоме під сучасною назвою. 1618 польс. король Сигізмунд III Ваза подарував Н.Я. канцлеру коронному і гетьману великому коронному С.Жолкевському. Отримав магдебурзьке право. У містечку 2 рази на рік проводились ярмарки, а раз на тиждень – торги. 1695 Н.Я. зазнав спустошливого нападу татар.
Після 1-го поділу Польщі 1772 (див. Поділи Польщі 1772, 1793, 1795) відійшов до Австрії (від 1867 – Австро-Угорщина).
У 19 ст. в Н.Я. працювали броварня та текстильне підпр-во.
Після розпаду Австро-Угорщини (1918) – у складі Західноукраїнської Народної Республіки. 1919–39 належав Польщі.
У вересні 1939 прийшла Червона армія (див. Радянська армія). Від 1939 – у складі УРСР. С-ще міськ. типу від 1940. Від лютого 1940 до грудня 1962 – райцентр.
На початку німецько-рад. війни 1941–45 наприкінці червня 1941 окупований Н.Я. увійшов до складу Генеральної губернії. У липні 1944 звільнений військами Першого Українського фронту.
1964 в Н.Я. створено ф-ку текстильної галантереї.
Нині в Н.Я. працюють підприємства деревообробної та харчової пром-сті.
У Н.Я. споруджено пам'ятники: "Єдність", Т.Шевченку, М.Шашкевичу. Під охороною д-ви перебуває пам'ятка археології – поселення черняхівської культури (3–4 ст.).
На території Н.Я. є пам'ятка садово-паркового мист-ва місц. значення – Новояричівський парк.
У Н.Я. діє костьол Усіх Святих (1875–76).
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Новий Яричів, смт, Кам'янка-Бузький р-н, Львівська обл, Україна

Повідомлення АннА »

Зображення
Нови́й Я́ричів (або Нови́й Яри́чів) — селище міського типу в Львівській області. Розташовано на річці Яричівка на півдні Кам'янка-Бузького району. На півдні межує з селом Борщовичі Пустомитівського району, на сході з селом Великі Підліски, на півночі з селом Цеперів та на заході з селом Старий Яричів.
Історія
27 березня 1934 р. Новий Яричів отримав статус міста[4].
У 1940–1941 та 1944–1962 рр. був центром Новояричівського району.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Новий Яричів, смт, Кам'янка-Бузький р-н, Львівська обл, Україна

Повідомлення АннА »

З історії міст і сіл УРСР виданої у 1968-1973 роках.
НОВИЙ ЯРИЧІВ — селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване в долині річки Яричівки, за 38 км на південь від районного центру і за 6 км від залізничної станції Запитів. Населення — 1500 чоловік. Селищній Раді підпорядковане село Цепухи.

На території селищної Ради розташований колгосп «Маяк». У Новому Яричеві — кормодобувна бригада цієї артілі. Колгосп має 3555 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2236 га орної землі.

На базі промкомбінату у 1964 році створено фабрику текстильної і басонної галантереї. У селищі працюють: цех безалкогольних напоїв Новояричівського харчокомбінату, механізований ковбасний цех.

У Новому Яричеві є середня школа, 2 бібліотеки, Будинок культури на 400 місць. Піонерська дружина школи носить ім’я першого свого комсорга Галини Омельяненко, яку в 1945 році по-звірячому вбили українські буржуазні націоналісти. Функціонують поліклініка, лікарня, працюють ветеринарна лікарня та епідеміологічна станція. В селищі є пам’ятник В. І. Леніну, споруджено пам’ятник 200 воїнам, що загинули в боях, визволяючи Новий Яричів від гітлерівських загарбників, встановлено обеліск землякам, які віддали своє життя на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Перша згадка про Яричів відноситься до 1370 року. На його території у 1563 році було закладено містечко Новий Яричів. У 1618 році король Сігізмунд III подарував його канцлеру, коронному гетьману С. Жолкевському. Місто мало магдебурзьке право. Два рази на рік влаштовувались ярмарки і кожного тижня — торги. 1695 року Новий Яричів зазнав спустошливого набігу татар. У XIX столітті тут працювали броварня та невелике текстильне підприємство.

З 1945 року по 1962 рік Новий Яричів був районним центром. Видавалася районна газета «Червона зоря».

На території селища археологи виявили сліди поселення ранньослов’янської черняхівської культури.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Літера Н”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей