Слобода-Комарівці, село, Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.

Відповісти

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Слобода-Комарівці, село, Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.

Повідомлення Falcon »

Слобода-Комарівці, село, Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.
Населення складає 1102 чол., загальна площа - 2413,5 га.
Перша згадка про село Слобідка зазначено в архівних даних 1779 роком. Воно розташоване за 16 км від районного центру м.Сторожинець та за 6 км від сусіднього села Комарівці.
Населення в основному займається землеробством, тваринництвом, садівництвом та полюванням. Славиться село гарними краєвидами, полями, лісами, в яких водиться дичина.
Першими поселенцями були люди, які втікали від панського гноблення на свободу та й зупинялись в наших мальовничих, на той час «спокійних» місцях. Тож і назвали село Слобідкою, а оскільки село розташувалося біля невеличкого села Комарівці, то згодом, після об'єднання сіл, назвали його Слобода-Комарівці.
Пан Фльондор, який із сім'єю проживав у Румунії, а в нашому селі мав прекрасний маєток на три поверхи: перший - підвальні арочні кімнати, які використовувались під кухню та різні комори, другий- великий загальний коридор та 5 просторих кімнат і тераса; третій- три кімнати із гардеробною та балконом. На той час в згаданому будинку були ще дві туалетні кімнати із проточною водою, яка була підведена до згаданого будинку. Це розкішна будівля в стилі українського барокко. Жив в маєтку племінник пана – Олександр - Барон Фльондор , жителі села називали його Барончик.
На території маєтку засаджено три алеї рідкісними деревами. Ця споруда на даний час використовується під загальноосвітню шлолу І-ІІ ступенів.
Крім того у селі проживали у гарному добротному маєтку із надвірними будівлями дві пані /дві сестри/ - це Крейдер Марія та Крейдер Єлізавета, які мали багато лісу та землі і окремі жителі села служили цим панам. Тобто прочищали ліс, складали лісоматеріал для продажу, так як більшість жителів села не мали свого лісу і купляли у панів для будівництва домівок та палива. Також обробляли панам землю, на якій вирощували пшеницю, жито, овес та інші. Біля цього великого маєтку було дуже охайно, а також доглянуто ставочок і вся територія красувалася квітами.
Наші жителі села запозичили у спадок чистоту і охайність, а також вміння приготувати різні страви, так як утримували вищезгадані панські маєтки.
Подобалось наше село і гостям із Бессарабії, Румунії, Австрії та різних навколишніх сіл, які приїздили в гості.
Пані Марія після того як в селі згоріла церква виділила безкоштовно необхідний ліс для розбудови нової церкви, яку було освячено в 1925 році на ім'я Різдва пресвятої Богородиці Марії, церква діє і по даний час.
Панський маєток двох сестер згорів, але в селі залишались добротні будинки інших панів, будинок директора школи, який використовували потім під контору колгоспу та пошту, а прилеглі будівлі - під столярну майстерню; двоповерховий будинок, де жила сім'я вчителів /Ісак/ залишився і по даний час вчительським будинком; будинок Любомирської Марії відданий під ФАП, будинок газди Чобана віддано під магазин, після того як він виїхав в Німеччину, будинок Василько Дмитра – під вет.дільницю.
Свого часу в нашому селі було багато трудолюбивих господарів і називали їх підпанками, вони своїми руками будували гарні, великі будинки - це вчитель – Ісак Петро, який збудував двоповерховий будинок, Любомирська Марія, Василько Олекса, Василько Дмитро, Чобан Іван, найбагатшим був Бойко Дмитро.
У 1923 році при Румунській владі збудовано сільську школу, де икладалось виключно на румунській мові, а хто не бажав навчатись румунської мови був битий різками по долонях рук. Класи були різновікові, тобто діти 7- річного віку і 12- річного віку навчалися в одному класі. На той час в школі було всього два класи. На даний час згадане приміщення використовується під сільський клуб.
У 1937 році жителями села був збудований будинок для священика, який в 1946 році при поверненні в село радянської влади був відданий під дитячі яслі, тобто дитячий садок. В цей час із села виїжджають євреї, поляки, румуни, які боялись утиску з боку більшовиків.
В 1999 році за неодноразовими зверненнями громадян с.Слобода-Комарівці, особливо депутатів села, ставиться питання про від'єднання с.Слобода-Комарівці від с.Комарівці.
Прохання жителів села задовольняється і за рішенням ХІІІ сесії ХХІІІ скликання Чернівецької обласної ради за № 153 -13/2000 від 21.10.2000 року призначено вибори депутатів Слобода-Комарівської сільської ради та сільського голови на неділю 21.01.2001 року. Першим сільським головою с.Слобода-Комарівці було обрано жительку с.Слобода-Комарівці Леонтій Марію Василівну, 1948 р.н., яка пропрацювала на посаді сільського голови майже 10 років.
Село Слобода-Комарівці почало відроджуватись і відбудовуватись, одержало так-би мовити друге дихання.
На території села є дві діючі церкви: Різдва Пресвятої Богородиці і Свято Михайлівська. Остання за радянських часів була зруйнована, а в 2002 році силами парафіян відновлена, активну участь у її відбудові брав священик Косован Захарій Іванович, який і зараз є священнослужителем обох церковних приходів. Всі жителі села відносяться до однієї православної віри.
Палац Флондорів (1887) у Слободі-Комарівцях вже багато років підпрацьовує школою.
Зображення

Церква Різдва Богородиці (1923-1925)
Зображення

Від себе додам: метрики по цьому селу є як в ЧОДА, так і в Сторожинецькому РАЦСі. Також звертайте увагу, що роз'єднання сіл відбулось недавно, і колишні Комарівці роз'єднались на власне Комарівці, Слободу-Комарівці і Зруб-Комарівці.
Поширені прізвища кінця 19ст.: Косован, Ковальчук, Василько, Романюк, Харена, Харенюк, Сідлецький, Веклич, Бойко, Дульгер, Нашиба, Еленчук, Леонтій, Циганчук, Няйко, Маніліч, Гренчук, Колгофер, Никифоряк, Демчук
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Слобода-Комарівці, село, Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Генеалогические материалы:

https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Слобода-Комарівці, село, Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.

Повідомлення Falcon »

13 лютого я розмістив пост, і 14 лютого вночі цей палац пошкодила пожежа :( :shock: :(
надзвичайно прикро (

Зображення
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Слобода-Комарівці, село, Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.

Повідомлення D_i_V_a »

Falcon писав:13 лютого я розмістив пост, і 14 лютого вночі цей палац пошкодила пожежа :( :shock: :(
надзвичайно прикро (
Треба ж такому... Там начебто школа була?
Гарна садиба, може відреставрують?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Літера С”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей