Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколінь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколінь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
100%
Є зв'язок моїх пращурів з цим нас. пунктом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
Stranger
Повідомлень: 378
З нами з: 06 вересня 2020, 15:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 193 рази
Контактна інформація:

Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення Stranger »

З Теодоровича (Историко-статистическое описание церквей и приходов Волынской епархии, т.1, с.192):

Середня Деражня, село, при р. Сгар, Піщівська вол. (Новоград-Волинський пов., Волинська губ.)
Церква св. Архистратига Михаїла. Побудована в 1714 р. на кошти прихожан. Дерев'яна, з такою ж дзвіницею, побудованою в 1876 р.; в 1844, 1876 і 1877 р.р. капітально відремонтована; не дуже міцна, але простора. Метричні книги і сповідальні відомості зберігаються з 1810 р. /…/
Церковно-приходська школа існує з 1868 р. (учнів 15).
Власниця села Антоніна Федорівна Уварова.
Села приходу: Велика Деражня і Слобідка 2 вер. (обидва села належать Івану Плат. Ломиковському) і Крайня Деражня 2 в. (у власності Серафима Казим. Нагродського). У Великій Деражні церковно-приходська школа існує з 1870 р. (учнів 8 ), в Крайній Деражні – з 1871 р. (учнів 9).
Дворів 122 ½, прихожан 950, римо-кат. 14, євреїв 23.
Церква приписана до приходу с. Повчин за 4 вер.
Аватар користувача
Stranger
Повідомлень: 378
З нами з: 06 вересня 2020, 15:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 193 рази
Контактна інформація:

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення Stranger »

Цинкаловський. Стара Волинь і Волинське Полісся, т.1:

ДЕРАЖНЯ СЕРЕДНЯ, с, Звягельський пов., Пищинська вол., над р. Згаром. В 1887 р. було там 70 дом. і 341 жителів, церква дерев'яна з 1714 р. За переписом 1911 р. до великої зем. власности А. Войде належало там 450 десятин.
Аватар користувача
Stranger
Повідомлень: 378
З нами з: 06 вересня 2020, 15:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 193 рази
Контактна інформація:

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення Stranger »

Зображення
Середня Деражня. Михайлівська церква 1901 р.
Джерело
Аватар користувача
Stranger
Повідомлень: 378
З нами з: 06 вересня 2020, 15:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 193 рази
Контактна інформація:

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення Stranger »

ЦДІАК ф.236 оп.2 спр. 47
Заставний запис казимірського старости кн. Антоні Любомирського пінському мечникові Яну Іваськовському на с.с. Деражня Середня і Деражня Крайня Луцького пов. Волинського воєв. Засвідчений випис з луцьких гродських книг. 1747 р.
Аватар користувача
Stranger
Повідомлень: 378
З нами з: 06 вересня 2020, 15:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 193 рази
Контактна інформація:

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення Stranger »

1654 р. Вересня 25. - Маніфестація Станіслава Порванецького, від себе та від імені нащадків Яковової Куцкевич, перед Луцьким ґродським урядом про неможливість сплатити п’ятикратний подимний податок з частин сіл Дераженка Середня і Горбашка Мала, оскільки “для спустошєня прєзь нєприятєля короньного, за спалєнємь халупь, подданихь вистинанємь и в нєволю забранємь з их добитьками, тєпєрь жадного диму и господара в тих частєхь вижєймєнованихь не машь”.
ЦДІАК Ф. 25, оп. 1, спр. 276, арк. 662 і зв., акт 637. Мова староукраїнська.
(З книги "Національно-визвольна війна в Україні 1648-1657 років. Збірник за документами актових книг", упорядники Сухих, Страшко)
Аватар користувача
ЮлияБез
Повідомлень: 7
З нами з: 22 березня 2022, 23:12
Стать: Жінка
Подякували: 7 разів

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення ЮлияБез »

Здравствуйте. У меня есть информация о священнике, который служил в с. Средняя Деражня в начале 20 века Александровиче Михаиле Владимировиче. Это мой прапрадед. Там описывается трагедия, которая произошла 11 апреля 19(19) вроде бы года. На дом священника ночью напали грабители, ранили его о обокрали. Потом приходили большевики и отбирали всё. чем эта история закончилась не знаю, т.к у меня есть только часть рукописного текста. Но я знаю где искать эту информацию: Держ.архив Тернопольской обл. , Ф.148, оп.1, 250, л.9-11 об. Поскольку по известным причинам архивы сейчас не работают, спрашиваю у Вас: есть ли доступ к этим материалам? Может кто-то из этого села знает что-то об Александровиче Михаиле Владимировиче? В 1938 году его расстреляло НКВД. Может в архивах церковных сохранилось его фото?
Аватар користувача
Т.В.
Повідомлень: 750
З нами з: 13 лютого 2021, 17:40
Стать: Жінка
Дякував (ла): 596 разів
Подякували: 928 разів

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення Т.В. »

Юля, у Вас клад! Очень интересно и поиск Ваш имеет перспективы. Мне кажется, Вам надо бы сделать дневник (Захалявна книжечка), создать тему о Вашем прадеде. Там Вы сможете поделится информацией и добавлять по ходу поисков.
В интернете вряд ли Вы найдете материалы. Архивы действительно закрыты. Но есть архивы СБУ, которые работают удаленно и отвечают на запросы. Раз Вашего прадеда расстреляли в 1938, то должно бы быть его уголовное дело. Часто в таких делах бывает и фото.
Копию дела Вы можете получить по эл. почте. Если, конечно, проживаете не в РФ.
Возможно, Вам пригодится сайт https://archives.gov.ua/um.php?fbclid=I ... dfk8dBuLhw
О священниках и их семьях биографическая информация в клировых книгах и ведомостях, тут потомкам церковнослужителей повезло. Главное, чтобы эти документы сохранились.
Удачи!
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення kbg_dnepr »

Я згодна з пані Т.В. в тому, що було б дуже цікаво опублікувати записи Вашго прадіда та його родовід. Але я б це робила, мабуть, не у щоденнику (Захалявна книтжечка), а в темі по прізвищу viewtopic.php?f=18&t=3071&p=46396#p46396 - може, Ваш предок належав до якогось з уже згаданих там родів?

Я приєднуюсь також до поради написати у СБУ. Власне, справи репресованих мали бути передані до обласних архівів, але переконатися, що в СБУ нічого не залишилося, не зашкодить.

Ну і просто розповісти те, що відомо про життя та родину Михайла Володимировича, теж було б дуже цікаво.

З нетерпінням чекаю на Ваші публікації.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
Т.В.
Повідомлень: 750
З нами з: 13 лютого 2021, 17:40
Стать: Жінка
Дякував (ла): 596 разів
Подякували: 928 разів

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення Т.В. »

kbg_dnepr, позвольте возразить. Нужна тема, посвященная конкретной персоне. В фамильную тему соберется информация об однофамильцах со всей страны, а может и больше. Мне так перепортили несколько тем на др. форуме. Не вижу варианта, кроме дневника.
В архив СБУ писать обязательно. В Полтаве, например, дела репрессированных не переданы, а только выдержки из них.
В Харькове переданы полностью и они их выкладывают и будут еще лет 10 выкладывать, а МК и ИР - только в чит. зале.
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Середня Деражня, село, Новоград-Волинський р-н, Житомирська обл, Україна

Повідомлення kbg_dnepr »

Я з Вами цілком згодна. Мій досвід - я починала писати в загальних темах, а потім, коли захотілося зібрати до купи тільки своїх, я попросили адміна зкопіювати тему у щоденник і видалила там всі сторонні повідомлення.
Мені здається, що на початку дослідження важко передбачити, як воно піде, чи знайдеться щось. То на цьому етапі доцільніше залишатися в загальній темі, я думаю. А тему в щоденнику завжди можна створити і пізніше.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “Літера С”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей