Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

ТЕРЕБОВЛЯ (Теребовль, Trembowla), місто, Тернопільська обл, Україна

У цьому місті/Цим містом/Це місто

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим НП
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 0

Онлайн
Аватар користувача
 
Повідомлень: 3432
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Подякував (-ла): 2050 раз.
Подякували: 732 раз.
Стать: Жінка

ТЕРЕБОВЛЯ (Теребовль, Trembowla), місто, Тернопільська обл, Україна

Повідомлення АннА » 10 жовтня 2018, 19:53

Зображення
ТЕРЕБОВЛЯ (давньорус. Теребовль, польс. Trembowla) — місто Тернопільської області, райцентр. Розташов. на р. Гнізна, неподалік від її впадіння в Серет (прит. Дністра). Населення 13,7 тис. осіб (2011).
Теребовль вперше згаданий в літописній розповіді про Любецький з’їзд 1097. На цей час місто було столицею Теребовльського князівства. Зародком літописного Теребовля було поселення райковецької культури (2-га пол. 9 — 10 ст.), залишки якого виявлені на Замковій горі. Близько рубежу 10—11 ст. на мисі Замкової гори постали укріплення, спорудження яких, імовірно, пов’язане з військ. активністю київ. князів у Прикарпатті, зокрема літописним походом київ. кн. Володимира Святославича на хорватів 993. За археол. даними, в 11—12 ст. значно ускладнилася структура міста. Комплекс споруд на Замковій горі зазнав чергової перебудови. Вал дитинця наростили до висоти 3 м, на його гребені поставили клітьові конструкції. Реконструювали вали висоцької культури в центр. частині майданчика городища (вони не використовувалися наприкінці 1 тис.), створивши додаткову лінію захисту на території передграддя. У місці впадіння Гнізни в Серет на території сучасних сіл Зеленче та Семенів (розташованих обабіч Гнізни) було збудовано захищену укріпленнями гавань. Незахищений посад простягався вздовж Гнізни від підніжжя Замкової гори до порту. В найближчих околицях міста відомо кілька відкритих поселень-супутників зазначеного періоду. Втрата столичного статусу в 1140-ві рр. не призвела до занепаду Теребовля. Місто продовжило розвиватися, залишаючись центром волості та, імовірно, резиденцією посадників галицьких князів. Показово, що після спалення міста в серед. 13 ст. (імовірно монголами) його досить швидко відбудували, про що свідчить відновлення дерев’яно-земляних укріплень дитинця на Замковій горі в 2-й пол. 13 ст. У 2-й пол. 14 ст. (до 1395) Т. — у складі Подільського князівства, належала одному з Коріятовичів — Олександру.
Із повагою, Ганна

Аватар користувача
 
Повідомлень: 114
З нами з: 09 листопада 2016, 15:40
Подякував (-ла): 18 раз.
Подякували: 29 раз.

Re: ТЕРЕБОВЛЯ (Теребовль, Trembowla), місто, Тернопільська обл, Україна

Повідомлення Ярина » 12 жовтня 2018, 10:42

phpBB [video]


Повернутись до Літера Т

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Aushanbibi, АннА, Balymba, Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ukrgenealogy