Дерево Життя.

Комп'ютерне програмне забезпечення для вивчення родоводу, а також спеціалізовані веб-сайти
Відповісти

Чи подобається вам програма?

Так
22
92%
Ні
0
Немає голосів
Не зовсім
2
8%
 
Всього голосів: 24

Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

Здається пора вже і такому консерватору як я перейти до генеалогічних програм від побудови дерев на папері. В 2007 році вже пробував працювати з GenoPro, але так і не зміг освоїти...
Зараз пробую тренуватися в Дереві Життя (поки-що тестую безплатну версію). Потребую допомоги, тих хто вже володіє навиками роботи.
Звідси перше запитання - в скачаній мною версії програми предки відображаються внизу, а нащадки - вверху. Майже чотири десятиліття я зображав навпаки, і для мене складно перевернути все з ніг на голову (чи навпаки?). Чи програма дозволяє змінити напрямок розвитку родового дерева? Бо бачу що на Молгені Mich Glitch подає свої дерева у зручному для мене вигляді.
https://genery.com/ru/
Востаннє редагувалось 21 листопада 2018, 19:55 користувачем Balymba, всього редагувалось 1 раз.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:... в скачаній мною версії програми предки відображаються внизу, а нащадки - вверху. Майже чотири десятиліття я зображав навпаки, і для мене складно перевернути все з ніг на голову (чи навпаки?). Чи програма дозволяє змінити напрямок розвитку родового дерева?..
О-о-о, мої три рочки - це дитсадковий вік у порівнянні із Вашими чотирма десятиліттями... :P

Ще на самому моєму початку у приватній розмові на тему генеалогія одна людина все повторяла - без коріння ми ні що...
Фраза припала до душі, та я її сьогодні сама повторюю.
Потім, начебто, завжди говориться - родове дерево, та коли ці дерева малюють, то засновники роду зазвичай там де стовбур... чи не так?

Свого часу також дуже ретельно підійшла до вибору програми. Також тестувала безкоштовні версії. Мені не хотілося бути фінансово залежною, як це іде у "My Heritage". Вибрала "Дерево життя" та не жалкую.

Я так розумію, що за замовчуванням у программі іде автоматом "предки внизу", бо у мене напочатку не було ніяких незручностей.
Але, якщо Ви звикли, та ще й так довго користувались іншим напрямком, то переучуваться буде без сумніву важко.
Шукайте у програмі з лівої сторони "Налаштування дерева" - коли натисните відкриється віконце що показано на малюночку. Там вибираєте "Вид" і вибираєте "Предки знизу"/"Предки вгорі" - закріпили вибір кнопкою "Згода"
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав: В 2007 році вже пробував працювати з GenoPro, але так і не зміг освоїти...
ГеноПро було першим, що я тестувала. Цю програму одразу забракувала бо вона мені здалась якоюсь... дубовою... :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:
Я так розумію, що за замовчуванням у программі іде автоматом "предки внизу", бо у мене напочатку не було ніяких незручностей.
Але, якщо Ви звикли, та ще й так довго користувались іншим напрямком, то переучуваться буде без сумніву важко.
Шукайте у програмі з лівої сторони "Налаштування дерева" - коли натисните відкриється віконце що показано на малюночку. Там вибираєте "Вид" і вибираєте "Предки знизу"/"Предки вгорі" - закріпили вибір кнопкою "Згода"
Дякую. зробив.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

І ще одне питння: у мене набралось багато персон, які я поки-що не можу звести в спільне дерево (не вистачає особи, яка зв'язує їх). Якщо зараз створити певну кількість окремих дерев, чи можна їх потім зводити докупи?
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:
Ще на самому моєму початку у приватній розмові на тему генеалогія одна людина все повторяла - без коріння ми ні що...
Фраза припала до душі, та я її сьогодні сама повторюю.
Потім, начебто, завжди говориться - родове дерево, та коли ці дерева малюють, то засновники роду зазвичай там де стовбур... чи не так?
Для мене звичніше, що предки там наверху, на небесах, а ми ще на грішній землі.
Можливо це пов'язане із звичаями в горах: у нас не вживався вислів "Йти додому", а тільки "Йти д' хаті". Людина вирушає "Додому" тільки після закінчення своєї земної мандрівки".
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:І ще одне питння: у мене набралось багато персон, які я поки-що не можу звести в спільне дерево (не вистачає особи, яка зв'язує їх). Якщо зараз створити певну кількість окремих дерев, чи можна їх потім зводити докупи?
Звести все можна, але але...

Маю досвід створення дерев для всієї парафії - три села. Поки копирсаюся на початку 19 століття. Свого часу (на самому початку) не змогла по моїх Павленках через усе 19 століття провести свою пряму лінію (їх там було дуже багато та я заплуталась) та вирішила не спішити, не гнаться тільки за своїми, а досліджувать родоводи сіл від самого початку від якого є сповідки та метрики, а це і є кінець 18 поч 19. Сьогодні вже маю відчуття, що там ВСІ МОЇ...
У сповідках того часу часто не було прізвищ - стояли тільки прізвиська, або професійні або сімейні. Проблема? Проблема...
Деякі зрощували племінників або просто сиріт - в сповідках часто-густо вони стоять без прізвищ (якщо повезе то є побатькові) та часто не зрозуміло по кому вони є племінники.
На місцевості є представники всіх християнських конфесій - у таїнствах не рідко "мерехкотять" у православних та уніатів католики яких звісно немає в сповідках, але вони жителі цих сіл.
У мене вже склалося декілька так званих "правил" за якими я заношу та сортую людей щоб вони потім не загубились.

Правило №1 - заношу всіх однофамільців (та їх молодших -ук(ів) та -енк(ів)) та дуже схожих прізвищ до одного дерева. Головне по ним записувать рік народження. Якщо не знаєте точно, але це запис із метрики про народження дитини, батькам добавляю 20 років та вибираю рік народження із позначкою "До<Дата>". Машина потім сортує людей сама за їх віком

Правило №2 - ніколи не створюю людину тільки одну в дереві. Завжди прив'язую до когось. Інколи як прийомних дітей, але обов'язково у кучу, бо точно загубляться.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:
Balymba писав:
Правило №1 - заношу всіх однофамільців (та їх молодших -ук(ів) та -енк(ів)) та дуже схожих прізвищ до одного дерева. Головне по ним записувать рік народження. Якщо не знаєте точно, але це запис із метрики про народження дитини, батькам добавляю 20 років та вибираю рік народження із позначкою "До<Дата>". Машина потім сортує людей сама за їх віком

.
У мене ще складніше - велика кількість однофамільців. Метричні книги збереглися фрагментарно з 1870-х (тобто відсутні окремі роки, наприклад 1909-1920).
До останньої третини 19 століття тільки фрагменти із податкових відомостей, судових справ і т.д.
В один період може бути десятки людей з одинаковим прізвищем та іменем.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Дерево Життя.

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:...До останньої третини 19 століття тільки фрагменти із податкових відомостей, судових справ і т.д.
В один період може бути десятки людей з одинаковим прізвищем та іменем.
Да-а-а-с... Головоломка...
Маю цікавий досвід, коли перестали дітей у сім'ях називати за св'ятцями, десь із другої третини 19 століття (у моїй місцевості), то більше не зустрічала 100%-них збіженців по прізвищу-імені-побатькові.
Але чула від інших дослідників по селам, як у Вас, де багато людей з одним прізвищем, що розібраться було не легко...

У мене є ще допоміжна таблиця - ексель. В неї заношу по різним параметрам. Головними є - прізвище, ім'я, побатькові, село, рік події/народження. Моя робота просувається повільно, бо я заношу людей у дерево, а потім також всіх у цю таблицю.
Ця таблиця на сьогодні допомогла вичислити людей якщо вони були записані без прізвища, вичислити з якої сім'ї хлопець взяв дружину, вичислити людей коли прізвища/імена/побатькові було записано спотворено або зовсім не правильно.
Але чи буде така таблиця Вам у нагоді? Це вже питання...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Дерево Життя.

Повідомлення Balymba »

У Вас є додатковий спосіб ідентифікації - "по-батькові", в той час, як у нас воно зустрічається не більше ніж в 2-3 % документів.
Щодо різних таблиць, то я їх в процесі роботи понапридумував чимало, але в них розберуся тільки я. А хотілося б систематизувати зібрані матеріали так, щоб колись хтось інший міг в них розібратись. Зараз у мене дані на понад 18000 кровних родичів і ще понад 10000 потенційних (тобто в тому що вони родичі сумнівів немає, от тільки приліпити їх до основного дерева не вдається, тому є потреба в створенні допоміжних дерев, які інколи будуть мати по кілька десятків чи навіть сотень осіб).
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Відповісти

Повернутись до “Генеалогічні програми і сайти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей