КТИТОР

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: КТИТОР

Повідомлення SNIGURIVNA »

"При приєднанні Малоросії до Росії при гетьмані Богдані Хмельницькому Пустелька на Старому Городищі стала називатися Рихловським монастирем. Першим його настоятелем був ієромонах Євстафій. Разом з ним підв’язувався монах Прохор,послушники Ілля, Єлисей. Почесним ктитором монастиря був Богдан Хмельницький."

Пустинно-Рихлівський Миколаївський чоловічий монастир
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: КТИТОР

Повідомлення SNIGURIVNA »

"Фонд благочинного V округу Черкаського повіту с. Млієва у 1853–1916 рр. повідомляє про стан церков, культурно-просвітницьку, благодійну діяльність елітарних родин Поросся та Потясмення. Наприклад, згідно з кліровими відомостями 1851 р. названого фонду стали відомі найменування сіл і церков V благочинного округу в контексті нинішньої Городищини і Корсунщини на землях Мошногородищенського маєтку князів Воронцових: с. Завадівка — церква Різдва Богородиці; с. Черепин — Троїцька; с. Деренківець — Успенська; с. Деренківець — Миколаївська; с. Драбівська — Успенська; с. Ставросілля — Предтечівська; с. Мліїв — Троїцька; м. Городище —Михайлівська; м. Городище — Покровська; м. Городище — Преображенська; с.Свинарка — Петропавлівська; с.Валява — Покровська; с.Валява — Введенська.

...Родина Воронцових надавала грошову допомогу церквам і монастирям, часто виконувала господарське забезпечення культових установ. Зокрема, в 1833 році Мошногірський Вознесенський монастир отримав грошову допомогу від князя Михайла Семеновича на ремонт головної Вознесенської церкви монастиря і родинної церкви Пресвятої Богородиці, де покоїлись його батьки — графи Семен і Катерина Воронцови. За кошти власників ремонтувалися храми, монастирські будівлі, надавалася грошова і матеріальна допомога від князів Воронцових, графів Бобринських, родини Симиренків, Хропалів, Яхненків та ін. Тому кращих представників даних родин можна назвати ктиторами. Традиційно до найдавніших форм культурної благодійності в Україні належали ктиторство і патронат. Природа патронату ще не вивчена і має різне наукове тлумачення. Одні вважають, що патронат був справою благочестивих ревнителів церкви, які будували на своїх землях храми, поставляючи все необхідне; надавали притулок і допомогу старцям, сиротам, потерпілим. Як ктиторство, так і патронат позитивно впливали на закладання фундаменту освіти в регіоні.
"

Культурно-освітня та благодійна діяльність православного духовенства на початку ХХ-го століття Тетяна Курінна
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: КТИТОР

Повідомлення SNIGURIVNA »

"...Церква Спаса на Берестові була родинним склепом для київських князів Мономаховичів. Впродовж ХІІ століття київські літописи згадують храм лише з нагоди кончини членів князівської родини.
...Серед розписів виділяється ктиторський портрет Петра Могили, де, стоячи на колінах, митрополит підносить Спасителю модель відновленого храму
."

Путівник святинями Києва: Церква Спаса на Берестові – мавзолей князів Мономаховичів
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: КТИТОР

Повідомлення SNIGURIVNA »

"Звание ктитора для христианина всегда было особо почетным. В давние времена этим греческим словом называли человека, который построил храм или монастырь на собственные средства. Позже ктитором именовался жертвователь или попечитель храма. В русском варианте так звали старосту храма. На эту должность, как правило, поставляли благочестивого, ответственного и хозяйственного мужчину, умеющего ладно управлять своим делом и семейством.
После Октябрьской революции эту ношу взяли на себя женщины: верующих мужчин становилось все меньше – одни уходили на войну, другие – в лагеря. Чтобы быть ктитором церкви, нужно было иметь теперь не доходы, а мужество и крепкую веру
."

Ктитор храма – не послушание, это призвание
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: КТИТОР

Повідомлення SNIGURIVNA »

"Кт`итор - (греч. "создатель, строитель") 1) В точном смысле так именуется частное лицо, построившее на собственные средства храм или монастырь. 2) Жертвователь, попечитель храма или монастыря. 3) Иногда так именуется церковный староста."

Источник: Практическая энциклопедия православного христианина, -С.-Питербург,2000; стр.92
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: КТИТОР

Повідомлення SNIGURIVNA »

Цікаво, чи не від цього Ктирора пішли у селі Титаренки?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: КТИТОР

Повідомлення SNIGURIVNA »

Гервасий, епископ Переяславский и Бориспольский, викарий Киевской митрополии

(Статья из готовящегося к изданию XI тома "Православной Энциклопедии")

"Родился епископ Гервасий (в миру - Линцевский Григорий) на рубеже XVII и XVIII вв., в селе Жиляны (Жуляны) близ Киева - скончался 22.12.1769, в Киеве в семье священника. В 1727 г. окончил Киево-Могилянскую академию, принял постриг в Златоверхом киевском во имя св. арх. Михаила монастыре. В 1732-1734 гг. преподавал синтаксиму и пиитику в академии, 16 января 1735 г. в сане иеромонаха назначен наместником Златоверхого киевского монастыря. По рекомендации Киевского архиепископа Рафаила (Заборовского) вызван в Москву, где в 1742 г. возведен в сан архимандрита и определен начальником 4-й Пекинской духовной миссии в Китае и настоятелем пекинского Сретенского монастыря. Вместе с группой миссионеров отправился из Москвы в февр. 1743 г. и прибыл через Кяхту и Иркутск (где встретился с Иркутским епископом Иннокентием (Нероновичем)) в Пекин 27 ноября 1745 г. Вместо положенных 7 лет находился в Китае около 10 лет. Среди подопечных Гервасия был иеромонах Феодосий (Сморжевский), первый историограф Пекинской духовной миссии. Члены 4-й миссии контактировали с иезуитами, имевшими миссионерский опыт в Китае. 4 июня 1755 г. Гервасий выехал из Пекина и прибыл в Москву в начале 1756 г. В февраль 1757 г. назначен настоятелем Елецкого черниговского в честь Успения Пресвятой Богородицы монастыря.

27 июля 1757 г. в Петропавловском соборе Санкт-Петербурга состоялась хиротония Гервасия во епископа Переяславского и Бориспольского, викария Киевской митрополии. Уделял много внимания нравственному воспитанию паствы и местного духовенства, украшению храмов, материальному обеспечению Переяславской ДС и приобщению детей сельского духовенства к обучению в ней. Часть епархии находилась в пределах Речи Посполитой, поэтому в 1761 г. Гервасий назначил правителем всех заграничных церквей и монастырей игумена Мелхиседека (Значко-Яворского). Боролся с унией, в 1768 г. Гервасий и игумен Мелхиседек были обвинены в содействии народному восстанию гайдамаков на Правобережной Украине. Указом императрицы Екатерины II Cвятейшему Синоду 29 сент. 1768 г. Гервасий был переселен из Переяслава в Киев, где жил на епархиальном подворье.

Погребен 13 февр. 1770 г. в Переяславском Вознесенском монастыре.
"

Джерело: Игумен Мелхиседек (Значко-Яворский) - борец с унией
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: КТИТОР

Повідомлення АннА »

КТИТОР (від грец. κτήτωρ – будівничий, засновник) – 1) особа, на кошти якої збудовано або заново убрано (іконами, фресками) правосл. храм чи монастир. К. брав участь у наймі на роботу священнослужителя та ін. членів причету, опікувався церк. і госп. життям храму, мав право разпоряджатися частиною прибутків храму. Зображення ктиторів, у т. ч. портретні, інколи з невеликою моделлю будови на долоні, були поширені в мист-ві Візантії та країн Балканського півострова. На укр. землях з часів Київської Русі портрети ктиторів поміщали в інтер'єри храмів. У розписах Успенського собору Києво-Печерської лаври є галерея ктиторських зображень (див. також Козацтво українське в образотворчому мистецтві). У часи Гетьманщини ктиторами виступали гетьмани і козац. старшини. Ктиторами церков Запорожжя були також рядові козаки;

2) церк. староста, керуючий госп. життям храму;

3) спец. посада в церквах військ. відомства в 19 – на поч. 20 ст. На відміну від церк. старост парафіяльних церков, які обиралися парафіянами, К. церков військ. відомства призначались військ. керівництвом.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей