МІЙ ДІД КОЗАК?

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав: Практичне: де можна подивитися списки дворян 2го розряду по Черкаському повіту Київської губернії за період після 1845 і до 1849 рр? І де ще можна подивитися про цього дворянина Сугака?
Буду вдячна за ідеї.
Спитайтесь у бібліотеці Вернадського. Може там є. Я своїх знайшла там.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Спитайтесь у бібліотеці Вернадського. Може там є. Я своїх знайшла там.
Ну, що на це можна відповісти...
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

Поки все, що спосується шляхтича, який опинився у тому самому селі з тим самим прізвищем, дуже темне, як вода во облацех воздушних...

Записаний померлим у метриці православної церкви (без по батькові), він не фігурує в мертиці імовірного року свого народження + мк на рік раніше, і далі не згадується у жодній сповідці а ні цієї церкви, а ні другої, що була там...
Якесь "а был ли мальчик?".

Не те, щоб не було версій, де ще шукати його немовлям (втім, можливо, що всі вони теж хибні), але щось напрочуд мало зачіпок у мене цього разу.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...Не те, щоб не було версій, де ще шукати його немовлям (втім, можливо, що всі вони теж хибні), але щось напрочуд мало зачіпок у мене цього разу.
Про який приблизний рік народження іде мова?
Востаннє редагувалось 11 жовтня 2017, 10:41 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Про який приблизний рік народження іже мова?
Якщо вірити МК, що помер він у віці 52 років, то 1797.
Я по цій церкві передивилася 1797 и 1796. По другій церкві МК немає. Але й прізвище це там жодного разу не зустрічається, поки й існує стара церква.
Сповідки: 1799, 1801, 1816, 1836, 1840, 1844, 1845 (далі вже йдуть ті, що по його смерті). Нема по обом церквам.
Проте, він не один такий. Десь у 1850ті по селу з`являється юрба записаних у МК дворян, однодвірців, прізвищ більшості з них до того часу я жодного разу не зустрічала.
Якщо припустити, що всі вони місцеві, бо позначки "тимчасово проживає" чи "іншої губернії" у жодному випадку я не бачила, то найпростіше уявити, що публіка йшла під зручним прапором, тобто певний час відвідувала костел, а потім знову згадала своє православне коріння.
Записи про народження по католиках ще не замовляла. Тому наголошую, що це тільки припущення.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Якщо вірити МК, що помер він у віці 52 років, то 1797...
Ага, то подивіться ревізьку казку 1795
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:Якщо вірити МК, що помер він у віці 52 років, то 1797...
Ага, то подивіться ревізьку казку 1795
І потім 1811.
І ще треба звертати увагу на вісх хлопчиків з таким ім'ям, можливо він записаний по іншому прізвищу... і таке буває...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Ага, то подивіться ревізьку казку 1795.
...І потім 1811.
Ревізія 1795 року стоїть у планах першою - таки це ще +1 покоління у кількох гілочках ;) І я вже готова складати максимольно чіткі і конкретні запити.

І ще треба звертати увагу на вісх хлопчиків з таким ім'ям, можливо він записаний по іншому прізвищу... і таке буває...
З такими саме прізвищем та ім`ям було двоє: обоє на двадцять років молодші, обоє померли раніше.

Можна ще набрати Антонів по селу, але що буде маркером, крім імені, якщо відразу припустити, що прізвище буде інше, дата народження вираховується від дати смерті, а в інших документах, крім метрик, взагалі роки стрибають? Замало :roll:

І ніяких Антоновичів із потрібних прізвищем не знайдено теж.

Отакий от невловимий шляхтич! :D
Востаннє редагувалось 13 жовтня 2017, 12:55 користувачем SNIGURIVNA, всього редагувалось 1 раз.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

До вчорашньої теми:
D_i_V_a писав:
D_i_V_a писав: І ще треба звертати увагу на вісх хлопчиків з таким ім'ям, можливо він записаний по іншому прізвищу...
Вечероньки не доїла, нічки не доспала, передивилася Сповідку 1836 року і тепер володію безцінними відомостями :lol: про чотирнадцятьох Антонів у віці від 2 до 72 років, що на той час були прихожанами обох православних церков нашого волосного містечка.
Дворянину-другорозряднику на цей час має бути десь 40-41 рік. "По малолетству" такого не загубишь.
А підходящого дядька так і не знайшлося :(

Або не з наших, переїхав пізніше. І прізвище - співпадіння.
Або має бути причина не відвідувати жодної з православних церков (не атеїзм же!).

Паралельно шукала свою другу пропажу. Ту, про яку писала у Зять. Тепер думаю, якщо уявити собі, що дядько таки рідня хлопчикові по матері, то, може, він у нього знаходився ці кілька років? Є ж глуха згадка, що возив він пана, був кучером. Втім, там інше прізвище господаря, і трактувалася вона завжди під іншим кутом зору...
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Лора
Повідомлень: 197
З нами з: 29 грудня 2016, 18:28
Стать: Жінка
Дякував (ла): 94 рази
Подякували: 157 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення Лора »

У меня по одному деду в Ревизских сказках 1811 года было написано -
Малороссийские казаки платящие оклад с души по пяти рублей по ревизии 1701 года состоящие: 1805 г. Козаки Черниговской губернии, Лохвицкого повита,...с.Западинец , жена - козачка.
Но где я не писала , не спрашивала на форумах, мне никто не объяснил что это за ревизия 1701 г ?
По второму деду - запись о браке ( мать )брак 14.02.1880- Прасковья Савина Мельник(ова) Полтавской губернии Хорольской волости села Ковали - козачка, хотя год свадьбы 1880......
Булат(Потоки), Бережный (?), Харченко (?), Катаев ( Смоленская губ.Сухиничи), Сулима (Ольшаное, Черниг.полк), Гвоздецкий (Медвежье), Безверхий(Пологи-Чобитки), Мельник (Ковали,Хорольск.уезд), Авраменко (Рогинець), Нарижный (?), Рябоштан (Галки), Глушко (Потоки), Шкуматов (Смелое),Тесленко (?), Олейник (Боромля), Христич (ПОтоки), Крапивко (?), Кучеренко (Павлоград), Кочубей (?), Пивовар(?), Вербоноль (?), Небаба (?),
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей