Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення D_i_V_a »

У метриці кінця 18 століття час від часу з'являються дивні записи. Жінку описують, не називаючи прізвища. Звучить так - руда півнянська баба. То вона дочку заміж видає, то ще що. Треба розуміти, що чоловіка в неї не було, тому так й писали...

Повезе ж тим, у кого вона буде в роду - одразу зрозуміло що була як зараз говорять "рижа", з ластовинням на носі... мені б знайти такі ознаки по моїх... це ж просто скарб... одна надія, що може віднайдеться, що вона мені родичка ;)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав: Жінку описують, не називаючи прізвища. Звучить так - руда півнянська баба.
Вдів дійсно частно пишуть без прізвища.
Перл, який мені трапився, це вдова, яка була сусідою Петра (хто це?) і жила за рогом (де це?) :lol: Сучасники, звісно, зрозуміли б, про кого йдеться, але коли двісті років минуло...

І у нащадків людей з прізвищем Руді я ще жодного разу не зустрічала а ні рудого волосся, а ні рясного ластовиння.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення в36 Ольга »

Тань, интересная запись. Но не думаю, что "руда півнянська баба" окажется твоей пра-. Она же из посполитых, твои шляхтичи в ее сторону даже и не глядели. :D
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення в36 Ольга »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав: була сусідою Петра (хто це?) і жила за рогом (де це?) :lol:
Если говорится о тех древних временах, когда территория еще находилась в Польше (или вскорости после присоединения к России), то по-польски "za rogiem" - "за углом".
Но, конечно, это не добавляет ясности :D в установлении личности той рыжеволосой красавицы, которая проживала за углом дома Петра.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення SNIGURIVNA »

в36 Ольга писав:... Она же из посполитых, твои шляхтичи в ее сторону даже и не глядели. :D
Якби шляхтичі навіть не дивилися у бік посполитих, то шлюб з посполитою/литим не називали б поширеною причиною декласації ;)
Любовь зла ...
по-польски "za rogiem" - "за углом".
І українською так само.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення в36 Ольга »

Думаю, что основная причина деклассации - невозможность доказать свое шляхетное происхождение из-за отсутствия нужных документов. Хотя, и Ваша романтическая версия очень даже имеет право на существование. :D
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:Думаю, что основная причина деклассации - невозможность доказать свое шляхетное происхождение из-за отсутствия нужных документов...
А це показує, Оля, що ти по шляхті нічого не читала... а мої розповіді сприймаєш як щось стороннє, що твоїх родів не стосувалося...
Скільки років пішло на те, що ти дозволила собі повірити, що й твої священицькі роди були шляхетними родами? Один, два?!!!

Не в доказах справа. У них було досталь доказів увійти до 6-го розряду. Це була така тогочасна політика держави.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення в36 Ольга »

Ну, причем тут твои рассказы? Ничьим словам не верю, доверяю только бумажкам. :D Поэтому и в шляхетное происхождение моих священников не верила ровно до тех пор, пока слова об этом не нашлись в МК.
Про массовую невозможность доказать происхождение, например, у Д. Бовуа в "Гордиев узел Российской Империи".
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення Balymba »

От-от політика держави...
В Австрії в свій час перевели дрібну шляхту в стан селян на підставі того, що вони сплачують ... малий земельний податок (менше 50 ринських). А що розмір податку нараховувався не на площу землі, а на дохід (який в горах був нижчий). То і вийшло, що шляхта в горах стала селянами володіючи земельними площами, які на рівнинах дорівнювали половині села. Один із моїх предків, мав скільки землі, що на рівнинах йому б вистачило 5 %, щоб лишитись в шляхетному стані.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Робота з метричними книгами - дрібні радощі дослідницькі

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:Тань, интересная запись. Но не думаю, что "руда півнянська баба" окажется твоей пра-. Она же из посполитых, твои шляхтичи в ее сторону даже и не глядели. :D
Оль, во мне всего намешано, моя бабушка что за Дидковского вышла, была Пустовит. Ее мама - Павленко. По этим линиям все идет со скрипом, т.к. они похоже брали жен постоянно из других сел. Дима мне нашел в середине 19 ст пра...бабушку по фамилии Бургала. И скажи что это не козацкая фамилия! Мне просто по этим линиям пока выкладывать нечего.
Таких как я (помешаных :shock: ) выходцев из этих сел полно. Ты же сама знаешь наших "старателей" поименно - у всех в роду как посполитные фамилии так и шляхетные.
А если глянуть еще шире, сколько таких в масштабах Фастовщины, в масштабах Украины... в масштабах бывшего сов.союза... перемешали нас всех за столетия успешно, как сахар в стакане чая...

Дочка рудой пивнянской бабы была выдана замуж в соседнее село, то все может быть, что втечении столетия уже ее потомки в Дмитровку в мои роды и вернулись :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей