ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

:?: Гортала метрики 1820-х і щось багатенько траплялося тих, хто служив у Смоленському драгунському. Полк не був на утриманні Київської губернії і, на скільки я змогла відстежити, не квартирував там (чи ні?).
Це так призов були зробили?
Хтось знається на тому, як формувався склад військових частин у ті часи?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:... Хтось знається на тому, як формувався склад військових частин у ті часи?
Я не знаюсь, але чекаю на тих хто знає, або може колись буде бурить цю тему.
Свого часу також знайшла записи в МК та СР про військових декількох різних, з екзотичними назвами :D , полків і було цікаво про них довідатись.
Виклала ось тут --- Вперед: Список форумів
Українські стани
Військові
Військові формування Російської імперії

Створіть і Ви там тему про свій полк.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав: Військові формування Російської імперії

Створіть і Ви там тему про свій полк.
А обміркую ідею з окремою темою, а поки залишу тут те, що знайшла про цей полк. Принаймні є доволі матеріалу, що пояснює, чому досвід служби у ньому так підкреслювався (бо не всі відставні писалися у МК з назвами військових частин).
3 (14) июля 1774 — Именной указ императрицы Екатерины II генерал-аншефу, командиру легкой конницы Григорию Александровичу Потёмкину сформировать Смоленский драгунский полевой полк и состоять при нём шефом.
8 (19) октября 1774 — Полк отправлен к Симбирску в распоряжение графа Панина для того, чтобы отконвоировать в Москву Емельяна Пугачева.
1788—1790 — Участвовал в русско-турецкой войне.
1806—1812 — Участвовал в русско-турецкой войне.
1812 — Участвовал в Отечественной войне...
1813—1815 — Участвовал в Заграничном походе русской армии.
Джерело: http://encyclopaedia.bid

І ще є цікаве тут: http://smolbattle.ru/threads/Смоленские ... 668/page-3
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

І оскільки вже потягло мене на військову тему, додам сюди ще й про фейєрверкера.
Фейерве́ркер (нем. Feuer и Werker — работник огня) — унтер-офицерский чин (звание и должность) в артиллерийских частях русской императорской армии, а также в некоторых иностранных армиях вооружённых сил государств.

В русской армии появилось в начале XVIII века, первоначально только в «потешных» полках и равнялось в армейской артиллерии чину капрал.

В Российской артиллерии — высший унтер-офицерский чин, введённый Петром I в потешных полках в самом конце XVII - начале XVIII века, закреплён законодательно «Уставом воинским» 30 марта (10 апреля) 1716 года. В функции чина входило командование артиллерийским взводом, то есть расчётом из двух орудий, имел в своём подчинении вице–фейервейкеров. Титуловался «Господин фейервейкер». По царскому указу 8 ноября 1796 года был переименован в старшего фейервейкера.

В пешей артиллерии — орудийным фейерверкерам присвоен темляк из белой кожи с такой же кистью.
Капра́л (из польск. kaprał или нем. kapral, < фр. сароral < итал. caporale — «командир») — начальник команды — воинское звание младшего командного состава и низший унтер-офицерский (сержантский) чин в вооружённых силах (ВС) (армиях) ряда стран.

В 1647 году звание «капрал» появилось в России, в полках нового строя, официально введено «Воинским уставом» Петра I.

В первой половине XIX веке чин «капрал» заменён чином «младший унтер-офицер».
Джерело: wikipedia
Унтер-офицер (по созвучию с английского under - что означает "под", "ниже") в царской армии называли сержантский состав, в который входили прапорщики, подпрапорщики, капралы, фельдфебели, в артиллерии фейерверкеры - младший и старший соответственно.
Канонир... обычный рядовой, тот, который стреляет из пушки, т.е. пушкарь.
Бомбардир тоже из той области, его задачей служило быть при "бомбардирских" орудиях, таких, как гаубицы, мортиры, единороги.
Лейб-гвардии Конная артиллерия — род оружия (конная артиллерия), гвардейские конно-артиллерийские формирования Русской императорской армии.
Конная артиллерия — род оружия, вид артиллерии, обслуживающий орудия личный состав (расчёты) посажены на лошадей, в основе которой лежала возможность самостоятельного перемещения огневых средств (орудий), предназначенный для действий совместно с конницей.

Конная артиллерия играла важную роль в быстром реагировании на изменившиеся условия боя или операции и была способна при правильном её применении обеспечить успех как наступательной, так и оборонительной операции или боя за счёт сосредоточения большой огневой мощи в нужное время в нужном месте. Существовала во многих армиях мира до начала XX века.
Джерело: wikipedia
Гвардейская конная артиллерия в 1812 году состояла из двух конных батарей. В каждой из них было по 4 четвертьпудовых «единорога» и по 4 шестифунтовых пушки. Конные батареи были приданы 1 — й кирасирской дивизии. Командовал ими полковник П. А. Козен. Гвардейская конная артиллерия вводилась в дело лишь в решающие минуты сражения. Так было и в Бородинской битве. М. И. Кутузов направил в бой 1 — ю конную батарею капитана Захарова к Багратионовым флешам в тот момент, когда французы, не сумев прорвать оборону центра, предприняли обход флешей. Но «выходившие из леса войска маршала Жюно были встречены в тылу батареей Захарова». 2-я конная батарея капитана Рааля была направлена к батарее Раевского. В наградном списке 23-й пехотной дивизии, подписанном генерал-лейтенантом А. И. Остерманом-Толстым, говорится: «Лейб-гвардии конной артиллерии поручик Гельмерсен до прибытия моей артиллерии более получаса удерживал шестью орудиями конной гвардейской артиллерии пространство для целей батареи… чем спас честь моей пехоты и позволил батарейной артиллерии занять свое место». В сражении при Малоярославце полковник П. А. Козен «приказал для скорейшего действия зарядить на месте 4 орудия картечью, подскакал с ними к Калужской заставе, где едва мог выстроиться среди лежащих на земле мертвых и раненых, и так удачно стрелял, что до конца сражения не дозволял неприятелю показаться из-за заставы».
Гвардейские конные артиллеристы носили темно-зеленый мундир с красными погонами и лампасами на рейтузах. Воротник, обшлага, отвороты фалд — черные, с красной выпушкой. На воротнике и обшлагах желтые гвардейские петлицы. Кивер, как в гвардейской пешей артиллерии, но с белым султаном.
Джерело

До теми стаття: ОТСТАВНОЙ ФЕЙЕРВЕРКЕР ЛЕЙБ-ГВАРДИИ КОННО-АРТИЛЛЕРИЙСКОЙ БРИГАДЫ ВАСИЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ КОЧЕТКОВ
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

:?: Чи бували строкаті намітки?

Питання не стільки етнографічно-естетичне скільки генеалогічно-практичне, і виринуло у зв`язку з Ткачами.

Я вже вичитала, що кольорові були (хоч зараз уявляються вони виключно білими), але нічого про малюнки-візерунки на них, щось, що могло б рябіти :no:
Ще цікаво, що намітки все ще залишалися частиною жіночого одягу, але вже не виготовлялися на Черкащині, тільки завозилися з інших місць. А я зустріла прізвище Намітчаний...
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Оскільки все, що мене цікавило, про військову службу односельців почало збиратися тут, то й це сюди:
Побилетный солдат - солдат резерва, который был стар, и не всегда проходил учения, сборы, тренировки.
"Побилетный солдат" - солдат "в праздник" в руках, в резерве.
После несколько лет в резерве солдат был сохранен как "отставной солдат" или в свободном переводе как отставной солдат.
Словопедія
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

:?: Якщо пишуть, що при родині живе "племінник", то це дійсно дитина брата чи сестри одного з подружжя, чи бувають варіанти, коли пишуть "племінник", а не "родич", а людина знаходиться у іншій ступені спорідненості?

Історія така: живе вдова з дітьми (є навіть вже одружений син) і з нею ще один чоловік з дружиною, що записаний "племінник", і його вік не суперечить - може бути племінником. У перших двох сповідках йому навіть прізвище не писали, значився членом ее родини, але у третій воно не таке, як у цієї сім`ї, і ревізії теж фіксують його і його дітей під цим другим прізвищем.

Вдова йому тітка по одному з батьків?

Чи родичка точно, але не факт, що саме тітка?

Заміж вона вийшла не пізніше 1775 року. Жодних документів за цей час не збереглося, тому її дівоче прізвище дізнатися не є можливим.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:... живе вдова з дітьми (є навіть вже одружений син) і з нею ще один чоловік з дружиною, що записаний "племінник"...
По моїх спостереженнях ці записи не завжди дають відповідь чий племінник.
Якщо родина невелика, то зазвичай племінник першої людини у запису. Може і покійного чоловіка.
Але якщо кількість велика, батьки поважного року і вже їх діти їз своїми дорослими дільми, і ще список перейшов на другу сторінку, то той племінник може бути комусь із синів/дочок племінником.
Інколи допомагають побатькові, але не завжди...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

:?: Наскільки вільно православні селяни (19ст.) могли обирати церкву?
Якщо весь присілок приписувався до якогось храму, чи могли за власним бажанням стати прихожанами іншого у тому містечку?
І у сповідках якої з двох церков їх шукати?
Востаннє редагувалось 23 лютого 2018, 17:44 користувачем SNIGURIVNA, всього редагувалось 1 раз.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЗОШИТ для ЗАПИТАНЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

:?: От така штука: у ревізії записана родина з кількох братів, старший з яких має одне по батькові, а решта, що зазначені "його єдинокровні брати", інше. Як це можна пояснити?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей