Галузевий державний архів СБ України (СБУ)

ЦДІАК, ДАКО, ДАК та ін.

Оцініть роботу архіва за п'ятибальною шкалою

5
2
67%
4
0
Немає голосів
3
1
33%
2
0
Немає голосів
1
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 3

Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Галузевий державний архів СБ України (СБУ)

Повідомлення АннА »

Галузевий державний архів СБУ

Адреса: вул. Золотоворітська 7, 01601 Київ, Україна
Для кореспонденції: вул. Малопідвальна 16, 01601 Київ, Україна
Телефони: +38(044)256-92-96, Факс: +38(044)253-13-86
Інформаційно-довідковий зал: +38(044)255-82-24
Читальний зал: +38(044)255-85-84
Е-mail: arhivsbu@ssu.gov.ua

Директор архіву: Когут Андрій Андрійович
(години прийому: четвер з 15.00 до 17.00)

Заступник директора архіву, відповідальний за забезпечення доступу до архівної інформації репресивних органів:
Бірчак Володимир Мирославович
(години прийому: вівторок з 10.00 до 12.00), тел. (044) 255-85-41

Заступник начальника архіву:
Коваленко Леся Дмитрівна
(години прийому: п’ятниця з 10.00 до 12.00)

http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/pu ... _id=125336
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Колосятко
Повідомлень: 84
З нами з: 16 січня 2017, 20:03
Стать: Жінка
Звідки: Западенщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 52 рази

прошу проконсультувати, маю 3 питання

Повідомлення Колосятко »

маю 3 питання, не знаю де їх втулити - тому пишу внаглу тутечки:
1) прийшла мені відповідь з архіву СБУ що потрібно якось довести зв*язок бабусі з її рідним братом...її свідоцтво про народження є, а от його свідоцтва певно немає, але ж у них є його справа і кажуть що там ім*я бабусі ніде не фігурує... питання - 1)хіба не достатньо бачити що імена батьків однакові???? 2) які можна пошукати документи у місцевому архіві - при умові що вони:
- народжені за кордоном
- брат військовослужбовець, НКВДист!
- проживали у моєму регіоні з 1945 разом (адже обидвое сироти, при цьому його сестра (тобто бабуся моя) була ще не повнолітня) + інші брати/сестри були з ними - які взагалі можуть бути ще відомості аби їх зв*язати?
2) знаю я що якщо немає прямих доказів (документів) то можна довести зв*язок додатковими фактами, там назвати родичів чи якісь додаткові роки - знаєте таке? як називаються ці факти грамотно "не прямі факти" чи щось таке?
3) якщо людину позбавляли виборчого права за те до був помічником священника, то які документи треба шукати про це? я про позбавлення, або про відновлення в правах - це просто додатковий шанс знайти щось по іншому родичу, а як сформулювати не знаю
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: прошу проконсультувати, маю 3 питання

Повідомлення D_i_V_a »

Колосятко писав:... проживали у моєму регіоні з 1945 разом (адже обидвое сироти, при цьому його сестра (тобто бабуся моя) була ще не повнолітня) + інші брати/сестри були з ними - які взагалі можуть бути ще відомості аби їх зв*язати?...
Любий документ де є перелік всіх членів сім'ї. Якщо проживали разом, може були домові книги?
Може, як сироти та при браті НКВДисті отримували якусь допомогу?
А хто його ховав?

Про "косвенные доказательства". У словнику укр мови слово косвенные перекладається - непрямий; (побочний) побічний.
Але не ломайте собі голову, напишіть як можеться, вони також люди, зрозуміють і думаю це не вплине на саму відповідь.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Колосятко
Повідомлень: 84
З нами з: 16 січня 2017, 20:03
Стать: Жінка
Звідки: Западенщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 52 рази

Re: прошу проконсультувати, маю 3 питання

Повідомлення Колосятко »

D_i_V_a писав:
Колосятко писав:... проживали у моєму регіоні з 1945 разом (адже обидвое сироти, при цьому його сестра (тобто бабуся моя) була ще не повнолітня) + інші брати/сестри були з ними - які взагалі можуть бути ще відомості аби їх зв*язати?...
Любий документ де є перелік всіх членів сім'ї. Якщо проживали разом, може були домові книги?
Може, як сироти та при браті НКВДисті отримували якусь допомогу?
А хто його ховав?

Про "косвенные доказательства". У словнику укр мови слово косвенные перекладається - непрямий; (побочний) побічний.
Але не ломайте собі голову, напишіть як можеться, вони також люди, зрозуміють і думаю це не вплине на саму відповідь.
дякую, ховали його вде його діти і в іншій області... Там вже не найти кінців, якраз його справа особова є для мене надією вичитати щось про його сестер/братів серед яких бабуля ( по якій мало що відомо) і про його місце народження - по цим уточненням зможу щось глибше копнути ( до його батьків намагаюсь добратись)... Але не можу ніц довести, бо бабулю по житті називали іншим ім'ям, оце інше ім'я і вказано у переліку родичів - тому її свідоцтво про народження їм не підходить... Хоча по ньому видно що одні і ті ж батьки...
Кажете "написати як можу - все зрозуміють" - але я помічаю як архіви нервуються коли щось не достатньо грамотно питаєш, їх ніби дістали вже ті дослідники "нульові"
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: прошу проконсультувати, маю 3 питання

Повідомлення D_i_V_a »

Колосятко писав:... їх ніби дістали вже ті дослідники "нульові"
Так, дістали :(
Але вони свідомо цю професію вибирали... і ці посади також... то "бачили очі, що брали - їжте, хоч повилазьте" при тому будьте чемними і привітливими :twisted:

Для мене архівом з якого ідуть майже тільки нульові відповіді є РГВА в Москві. Я "нападаю" на них десь раз на рік, але грунтовно. Дзвоню декілька разів, розповідаю що і як і прошу поради як подать запит. Вони "клієнта" вже знають, пам'ятають про що йде мова, підказують, але у них дуже погано налагоджена внутрішня структура, а документів дуже багато. Потім декілька місяців чекаю на відповідь. При тому, що відповіді на головне питання не отримала, все одно є відповіді і так звані невеликі кроки вперед.
Мені здається, що те, що зараз написала - це сповідь того хто кружляє у лісі :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: прошу проконсультувати, маю 3 питання

Повідомлення D_i_V_a »

Колосятко писав:...Але не можу ніц довести, бо бабулю по житті називали іншим ім'ям, оце інше ім'я і вказано у переліку родичів - тому її свідоцтво про народження їм не підходить... Хоча по ньому видно що одні і ті ж батьки...
Це католики з двойними іменами чи просто така невдача з іменем?
Я вже про таке чула, що є паспортні імена і домашні. Навіть не знаю, що в цьому випадку порадить...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Колосятко
Повідомлень: 84
З нами з: 16 січня 2017, 20:03
Стать: Жінка
Звідки: Западенщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 52 рази

Re: прошу проконсультувати, маю 3 питання

Повідомлення Колосятко »

D_i_V_a писав:
Колосятко писав:...Але не можу ніц довести, бо бабулю по житті називали іншим ім'ям, оце інше ім'я і вказано у переліку родичів - тому її свідоцтво про народження їм не підходить... Хоча по ньому видно що одні і ті ж батьки...
Це католики з двойними іменами чи просто така невдача з іменем?
Я вже про таке чула, що є паспортні імена і домашні. Навіть не знаю, що в цьому випадку порадить...
пересвонили мені з архіву сбу у пн і сказали що очікує мене відмова, бо не підтверджується родинний звязок ( бабка по документах Анастасія а в справі особовій у брата вона Надія)... Я два дні мудрувала як бути і сьогодні приходить результат позитивний з СБУ, бо у справі двічі згадали його сестру і як Анастасію і як Надію :) таким чином мені супер як пощастило, не марно я два дні всім жалілась на покійних родичів :) і дурацькі звички імена міняти без документів...
Аватар користувача
Колосятко
Повідомлень: 84
З нами з: 16 січня 2017, 20:03
Стать: Жінка
Звідки: Западенщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 52 рази

Re: Галузевий державний архів СБ України (СБУ)

Повідомлення Колосятко »

Щодо архіву СБУ, раджу запит писати на центральний архів
callcenter@ssu.gov.ua

, а вони вже самі оприділяють куди його перенаправити... Приміром мій родич був НКВДистом і де його тільки не носило, виявилось що справа зберігалась в місті де він закінчив службу... Відповідь надають рівно за місяць і якщо їм визвонювати то жіночка строгим голосом повідомляє, що "запит обробляється згідно термінів вказаних у відповідному законі" - а це 30 днів би знали...

А ще в особовій справі є фото :) цікаво де ще можна фото надибати?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Галузевий державний архів СБ України (СБУ)

Повідомлення D_i_V_a »

З другої теми
Колосятко писав:...пересвонили мені з архіву сбу у пн і сказали що очікує мене відмова
... Я два дні мудрувала як бути і сьогодні приходить результат позитивний з СБУ,
... мені супер як пощастило...
Зі вчора находжусь під враженням. Здається, що вчора навіть не усвідомила взагалі, що прочитала, але воно зачепилось підсвідомо...

"Мені передзвонили з архіву, що буде відмова..." - тагоко ще не чулося, щоби йому дзвонили про відмову...
У мне особисто було, що мейли з позитивною відповіддю потрапляли у спам і я про це місяці не знала, а архів це взагалі не турбувало де я поділася і чому не поспішаю отримати інформацію...

Знімаю "шляпу" перед співробітниками цього архіву
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Колосятко
Повідомлень: 84
З нами з: 16 січня 2017, 20:03
Стать: Жінка
Звідки: Западенщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 52 рази

Re: Галузевий державний архів СБ України (СБУ)

Повідомлення Колосятко »

Колосятко писав:Щодо архіву СБУ, раджу запит писати на центральний архів
callcenter@ssu.gov.ua

, а вони вже самі оприділяють куди його перенаправити... Приміром мій родич був НКВДистом і де його тільки не носило, виявилось що справа зберігалась в місті де він закінчив службу... Відповідь надають рівно за місяць і якщо їм визвонювати то жіночка строгим голосом повідомляє, що "запит обробляється згідно термінів вказаних у відповідному законі" - а це 30 днів би знали...

А ще в особовій справі є фото :) цікаво де ще можна фото надибати?
то такий люб'язний був рівненський архів СБУ, а Київський центральний архів СБУ зовсім не люб'язний :) певно рівненський ще не так дістали "дослідники"
Відповісти

Повернутись до “Київ”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей