Хочу розібратися

Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення alex1952 »

Позвольте высказаться. Несмотря на то, что мои предки - православные священники ранее были униатами, я считаю, что уния и православие не только различны канонически, но уния (а ранее католицизм) всегда была враждебна православию. В поисках униатских истоков я просмотрел Описи фонда 990 ЦГИАКа (Переяславско-Бориспольской Духовной консистории,1733-1785 гг.) и был просто ошеломлен количеством дел о жалобах православных священников и прихожан на притеснения униатов, которые выражались в захватах и поджогах церквей, грабежах, насилии, избиениях и даже убийствах церковнослужителей, рапортах о переводе их в другие приходы в связи с захватом церкви униатами. Особенно поразило обилие дел о восстановлении после пожара, постройке новых церквей и пополнение церковным инвентарем - иконы, книги, утварь были утрачены в результате набегов, правда в качестве погромщиков упоминаются военные отряды поляков, татары и ...гайдамаки. Вплоть до обложения православных церквей денежным налогом (Ф.990, Оп.1, д. 1599, 1781 г.). Подобных дел сотни.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

alex1952 писав:... В поисках униатских истоков я просмотрел Описи фонда 990 ЦГИАКа (Переяславско-Бориспольской Духовной консистории,1733-1785 гг.) и был просто ошеломлен количеством дел о жалобах православных священников и прихожан на притеснения униатов...
Саша, а що ти ще сподівався знайти в 990 фонді? Ось його опис.
Жалоби уніатів на православних там не знайдеш :wink: .

Хоча вони повинні буть в своєму окремому фонді, а от який це і чи є такий взагалі, це питання...
Колись від когось чула, що уніати якщо не самі знищували свої документи боячись переслідувань, і це було якщо ще не в 19 столітті... :cry:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:Согласна, не существуют, т.к. у каждой конфессии своя правда. И знак равенства (как в Таниной версии) тут не к месту.
А я не ставлю знак дорівнює, я кажу що він буде стояти коли церкви об'єднаються. І що сьогодні, чисто візуально, для римо-католика немає ніяких зовнішніх відмінностей між літургією уніатів та православних, бо це грецька літургія. І що римо-католик, який ніколи не чув про унію, прийшовши на службу до "братів" уніатів, скаже що вони православні.
Ось що я говорю тобі вже пару років...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення alex1952 »

Таня, ты глубоко ошибаешься. Я просмотрел описи Ф.990 (а их три). и своими глазами видел огромное количество дел о притеснениях, даже масса дел с просьбами о переводе в другой приход содержала приписку " о притеснениях". Я заказал сами дела (начиная с самых старых) и мне выдали 4 большие рулона (мормонских), которые я читал с трудом. Фото пришлю по Вотсапу. Но номера дел, могущих меня заинтересовать (о назначениях, переводе священников учениках Переяславской Семинарии, я записал в тетрадь, и просто был поражен. В теме "Троцкие" почитай о наездах управителей графини Браницкой на моего родственника Прих. Священника Острыйской церкви Александра Троцкого, так это детский лепет. Например: 990.1.634 (1768) Дело о преследовании униатами православного населения и принуждению их к переходу в унию; дело 635 - просьбы прихожан о назначении православных священников взамен униатских; дела 644-647 "в связи с нападениями гайдамаков, конфедератов, татар. Восстание гайдамаков". Дело 651 о переходе жителей и священников Переяславско-Бориспольской Епархии из унии в православие (125 листов). 652 (132 листа), 653 (60), 654 (118), 655 (135), и тд. до дела 659. Далее: дело 660 (1768) "Дело о возвращение в православие священников, насильственно присоединенных к унии" (18 листов); дела 661-663 о переходе жителей из унии в православие (300 листов!!!). Далее дела 664-667 " О восстании гайдамаков, принуждении православных к переходу в унию (150 листов). Дело 683 (1769) "Доношение священника Каневского дух. пр-я Крупа Ивана о строительстве новых церквей взамен сгоревших"; 685 (1765) "Дело о разорении татарами церквей переяславско-Бориспольской Епархии (25 листов). прочтение только 1й-й описи у меня заняло полтора дня, если бы я выписал из описи только номера, содержание дел по этому вопросу, то это заняло бы страниц 10-15. Не доверяй описанию в интернете.
"Жалоб на униатов там не найдешь". Я нашел море жалоб.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

alex1952 писав:..."Жалоб на униатов там не найдешь". Я нашел море жалоб.
Саша, прочитай ВНИМАТЕЛЬНО написанную мной фразу и убедись сам как ті ее перевернул...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

Моя фраза
Жалоби уніатів на православних там не знайдеш
Жалоби уніатів до своєї верхівки у православному фонді не знайдеш.

Що стараюся донести. Щоби було зрозуміло, що фонди складаються тематично. В 990-му фонді знаходяться документи для нас сьогоднішніх православної церкви, що для людей які жили 200 років тому називалась греко-московська церква. І в цьому фонді по описах лежать документи з різних підрозділів МП з 18 ст.

Документи, що належали греко-католицькій (уніатській) церкві у 18 столітті на теренах Речі Посполитої відправлялися скоріше за все у Варшаву. Там і повинні були знаходиться листи уніатів, які скаржилися на православних, які їх притісняли і які заходили на їх територію, хоча в країні було прийнято рішення мати тільки одну грецьку гілку, тобто уніатську. Але якісь бандюки приходили і порушали встановлені порядки.
От і постає питання - що сталося з документами уніатської церкви після приєднання польші до Російської імперії (це десь 70% земель від всієї РП) після останього поділу 1795 року? Куди вони поділися? Де уніатський фонд?

Якщо такий фонд віднайдеться, то ти прочитаєш таку ж кількість "душещипательных" історій бідних уніатів, які потерпали від православних.
А головне, що потрібно знать, що багатьом священикам було взагалі все одно у якій церкві служить, вони хотіли вижити, бо були випадки вбивст священиків. То з приходом нової влади (а це були часи а-ля "белые ушли-красные пришли, красные ушли-белые пришли") вони швидко перестрибували до тої церкви яку від них вимагали. Ось тут доказ, нам потрібно тільки це
1764-1772 – униат
1772-1775 – православный
1775-1794 - опять униат
далее его сын униат
после 1795 - сын православный
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Там і повинні були знаходиться листи уніатів, які скаржилися на православних, які їх притісняли і які заходили на їх територію, хоча в країні було прийнято рішення мати тільки одну грецьку гілку, тобто уніатську. Але якісь бандюки приходили і порушали встановлені порядки.
Пані Тетяно, як гадаєте, укладаючи унію, особи, які це зробили, дійсно могли вважатися представниками православної більшості (хто і як саме їх делегував від українських православних) чи діяли скоріше за власними благими, як вони вважали, намірами?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Пані Тетяно, як гадаєте, укладаючи унію, особи, які це зробили, дійсно могли вважатися представниками православної більшості (хто і як саме їх делегував від українських православних) чи діяли скоріше за власними благими, як вони вважали, намірами?
Думаю що так. Що це були дійсно справжні представники православної більшості. І це були не тільки ті що її прийняли, а багато поколінь до них.
Потреба в унії дискутувалася в суспільстві вже декілька століть до Берестейської унії 1596 року. В дискусії брали участь не тільки церковники, а й можновладці.
Та ось хочаби з вікіпедії
Потреба Унії постала після розколу християн 1054 року на західну католицьку і східну православну церкви. Між візантійською і латинською Церквами першу Унію укладено на соборі в Ліоні (1274), другу — на Флорентійському соборі (1439), проте ні одна, ані друга не довели до повної єдності християн.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Вот один из фондов:
Фонд 823 - КАНЦЕЛЯРИЯ МИТРОПОЛИТОВ ГРЕКО-УНИАТСКИХ ЦЕРКВЕЙ
http://www.fgurgia.ru/customsearch?obje ... 612329/p:1
Есть ещё и книги
Opisanie_dokumentov_arhiva_Zapadnorusskih_uniatskih_mitropolitov_1470_1700_01
Opisanie_dokumentov_arhiva_Zapadnorusskih_uniatskih_mitropolitov_1701_1839_02
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Думаю що так.
Підстава так думати?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “Релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей