Роздуми навколо християнства

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Ну то й що за "салат" ми маємо тепер після вчорашнього мінського рішення? ...
Спілкувалась нещодавно з родичкою. Питаю - ну що ти скажеш про томос та відділення МП? А вона - ти знаєш, я ж не релігіозна, я на цих справах не розуміюся і вони мене не цікавлять, мені по великому рахунку все одно.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Кучинська
Повідомлень: 10
З нами з: 18 березня 2017, 21:39
Стать: Жінка
Дякував (ла): 74 рази
Подякували: 26 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення Кучинська »

Цікаво, чи є (була) на світі релігія, що зупинила бодай одну війну?
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення Falcon »

Знаходжусь зараз в Рівному, предки жінки у міжвоєнний період тут відносились до Польської Православної Церкви

До теми Томосу, і сьогоднішньої ситуації натрапив на опис жахливої ситуації в ППЦ в фейсбуці

"У 1923 р. архімандрит Смарагд (Латишенко) пострілом з пістолета убив митрополита Польської ПЦ Георгія (Ярошевського). І хай вас не введе в оману слово "польська" - насправді Польська Православна Церква творилася українцями на українських землях, які сто років тому входили до складу Речі Посполитої. Тодішня ситуація в Польській Церкві настільки нагадувала теперішню ситуацію в Українській, що ми не могли не згадати про цей прецедент.
1922-го року у Польщі пройшов Собор, який проголосив утворення Польської Православної Церкви і звернувся до Вселенського Патріарха за Томосом. Ще раз наголосимо - православними у Польщі тоді були українці, відповідно православні ієрархи переважно теж були українцями. Звісно, єпископи РПЦ, які служили в Польщі, були проти польської автокефалії. Знайома ситуація, чи не так?
І от у цій ситуації архімандрит Смарагд зайшов до кабінету митрополита Георгія і застрелив того з пістолета. Випадок безпрецедентний у історії Церкви і людства.
На щастя, це вбивство не перешкодило процесу отримання автокефалії, і 1924 року Польська Церква отримала від Вселенського Патріарха Томос, який вперше визнав незаконною передачу Київської митрополії під руку Москви."
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Кучинська писав:Цікаво, чи є (була) на світі релігія, що зупинила бодай одну війну?
Нещодавно слухала цікаву передачу з відомим археологом. Розглядалися глобальні питання. Цікаво було почути, що десь 6-4 тис років тому (чи до Христа?) на землі не було війн. Ну зовсім немає ніяких слідів цих катаклізмів. З'вляються перші спалені поселення з появою власності і осідлості.
Потім з'являються устрої де цар (король) - він же намісник бога на землі, тобто він сам як бог. І якщо не дай бог такому богу не повезло з погодою, врожаєм, чи ще якимось стихійним лихом, то не знести йому голови...
А релігії взагалі були названі - засобом утримання населення в покорі.

То мабуть більшовики були праві зі своїм лозунгом: релігія - опіум для народу... особливо це видно зараз, під цей церковно-канонічний цирк...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Спілкувалась нещодавно з родичкою. Питаю - ну що ти скажеш про томос та відділення МП? А вона - ти знаєш, я ж не релігіозна, я на цих справах не розуміюся і вони мене не цікавлять, мені по великому рахунку все одно.
Питаюсь ту ж саму родичку - Ну ти хоч чула про це? (Мається на увазі вибори голови нової об'єнаної цекрви і саме об'єднання).
Відповідь була коротка - Це бомба!

Щоби не було інших трактувань, скажу, що це означае щось гарне, неймовірне, таке, що не очікувалось, але воно сталося і людина цьому дуже рада. Настільки рада, що сама захотіла поговорити про релігію і навіть попросила мене пояснити як то воно виглядало до того і я то воно виглядає тепер. І саме головне, під час моїх пояснень залишалась бодрою, не засинала, а навпаки ставила запитання :wink: :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Несподіванка...
Через введення 25-го грудня в календар свят України, несподівано українці стали вітать один одного зі святом і деякі навіть святкувать... чого не було ще в тому році. Одне нове маленьке нововведення... і такий великий успіх на шляху осучаснення країни...

Я дуже горда за Україну і за ті реформи, що вона проводить... а створення своєї церкви - це взагалі фундамент. І чим міцніше він буде, тим надійнішою буде "будова".

То почекаємо ще декілька років допоки церква зміцниться і тоді буде спроможна перейти на новий календар.
Для тих хто каже, що українці всеодно будуть святкувать старе Різдво за юліянським календарем, скажу дещо... Не такі ми вже і дурні, щоби святкувать його двічі... :wink: у нас вже є старий новий рік, досить...
Для тих хто ще не усвідомлює як то воно буде, скажу - що за новим переведеним календарем 6-го січня буде водохреща, яке є також великим святом і в деяких християнських країнах - це вихідний день. То якщо законодавці проявлять ще трохи розуму і введуть, після переходу церкви на новий календар, ще й вихідний на Водохреща, то це буде остаточний удар по юліанському календарю і все постане на свої місця.
Амінь :wink:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Дуже рада, що 5 років тому почала цікавиться темою релії.
Зараз у багатьох людей з'явилась зацікавленність цим питанням, але людей які спроможні дати пояснення мало... то через це моя персона несподівано стала вострєбована серед родичів і знайомих. Боже рідний, який у людей в головах... туман... :shock:

Стараюсь не пропускать передачі про релігію з солідних джерел. Під ці розмови про томос і все таке, довідалась багато чого нового.
Виявляється, коли 100 років тому Україна відділилася від імперії і з'явилась/відродилась автокефальна церква, то в церковному середовищі було щось схоже на "сьогодні" - одні священники підтримали автокефалію, інщі залишались вірними Москві.
Я чомусь була впевнена, що автокефалію придушили ще в 30-х роках і вона більше у нас не існувала до 90-х років, але зі справи, що зараз переглядаю, живим фактом вискочило, що досліджувана церква і священик, а з ним і вся парафія з 1923 до 1944 року були автокефальними. Тобто 21 рік церква була автокефальною. Спитаю обережно - а якою мовою правилась служба в автокефальній УКРАЇНСЬКІЙ церкві? Не можу повірити щоби вона правилась російською... не може такого бути... бо навіть в документах справи російська мова, що люди її писали, сильно українизована. Такий собі суржик наоборот :D
А моя тітка, що народилась після війни, казала - в церкві завжди правили службу російською.
Кх-кх... і де ж завжди?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...Стараюсь не пропускать передачі про релігію з солідних джерел. Під ці розмови про томос і все таке, довідалась багато чого нового...
З тих же пердач стало (мені) відомо, що Сталін вирішив відновити РПЦ тому що побачив, що це сила.
І, на диво, цьому є доказ в моїй справі...
І зустрічаєм там нове цікаве церковне слово екзарх...
Московская Патриархия
Иоанн
Митрополит Киевский
И Галицкий
Экзарх всея Украины
? февраля 1945 года
№188
Г. Киев
Указ
Священнику ..., рукоположенному во
иерея 26-го февраля 1945 года, бла-
гословляется занимать должность
штатного священника в православ-
ном приходе Златоустовской, села
Пивни, Фастовского района, Киевской
области церкви, с обязательством
гражданской регистрации и явки к
местному Благочинному. –
М.П.
Патриархший Экзарх всея Украины Иоанн Митрополит Киевский и Галицкий
Подібні укази, отакого ж однакового змісту видавались всім наступним священикам.
Тобто кажучи по сучасному, 21 рік роботи в автокефальній церкві не були зараховані. Священик став легальним тільки з 1944 року.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення alex1952 »

Есть такая религия - БАХАИ. По-моему самая мирная, гармоничная, насчитывающая миллионы поклонников во всем мире. Духовный центр находится в г. Хайфа и Акко.
https://www.bahai.org/ru/beliefs/
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Все частіше і частіше говориться про те, що історія христианства на русі сягає не однієї тисячі років, вона набагато глибша.
Цікаве інтерв'ю з істориком Олександром Палієм де він говорить про двохтисячну історію християнства на наших теренах і приводить історичні докази.
1. Апостол Андрій відповідно до античних джерел у 1-му столітті вже ходив з проповідями по Скіфії.
2. Згадка в одному з послань апостола Павла де він говорить, що для хоистиянства немає ні юдея, ні еліна, ні скіфа, ні варвара.
3. Згадка 4 століття (325 рік) від Євсевія Кісерійського, що у 1-шому всесвітньому Нікейському соборі вже брав участь єпископ з наших земель.
4. Згадки про те, що Іоан Золотоустий (один з Константинопольських патріархів, яскравий полеміст, церковник 4 століття) сам висвячував священиків для Скіфії ретельно їх підбираючи.
5. Поширення християнства в Криму. 4-го римського папу заслали в Крим.
6.Золотоустий пише, що у Скіфів і Сарматів вже були переклади Євангелія власними мовами. Він пише, що Скіфи і Сармати "сперечаються про слово боже".
7. Християнство поширилось серед Готів. Готи прийшли у 3-му столітті і частина їх залишилась у Криму аж десь до 15-го століття. Згадується Готська єпархія.
8. 860 рік - говорять що військо князя охрестилось.
9.955 рік - хрещення княгині Ольги

https://espreso.tv/video/263233
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей