Імена та їх походження

Відповісти
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Імена та їх походження

Повідомлення D_i_V_a »

З другої теми http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.php?f=19&t=110
Balymba писав:Або від імені Василь - Базь. До цього часу збереглося багато вуличних прізвиськ нащадків Василів: Базеві, Базишині, Базилькові, Базилеві, Базьові, Базькові.
Із за того, що в наших школах вже ціле століття не вивчають латину, а про старогрецьку й мови не іде, то про цього загадкового Базілій=Васілій на наших теренах знають мабуть тільки фахівці та ті хто цими питаннями цікавляться.
Basilius є латинське чоловіче ім'я. При цьому мова іде про латинізацію старогрецького слова βασιλειος, basíleios, у значенні „король/цар/правитель".
Англійська (великобританська) форма цього імені - Basil, французька - Basile, новогрецька Vasilios та руська Wassili.
https://de.wikipedia.org/wiki/Basilius
Ще цікавим фактом є те, що ім'я Василій (на заході Базилій) сьогодні для західномовних людей не сприймається як ім'я, це для них більше синонім для поняття король
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Імена та їх походження

Повідомлення D_i_V_a »

Пане Balymba, Ви знаєтесь на цьому.
Скажіть будь-ласка, тема ономастика включає до себе також прізвища? Чи воно там тільки по іменам?
Я так досі і не второпала, що входить до ономастики, а що ні... Вибачаюсь за свою неосвіченість
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Імена та їх походження

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:Пане Balymba, Ви знаєтесь на цьому.
Скажіть будь-ласка, тема ономастика включає до себе також прізвища? Чи воно там тільки по іменам?
Я так досі і не второпала, що входить до ономастики, а що ні... Вибачаюсь за свою неосвіченість
Я абсолютний дилетант в цих питаннях. Та і особливо вони мене не цікавили.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Імена та їх походження

Повідомлення D_i_V_a »

У сповідний 1800 року записано - жена его Васка Иванова
Васка - це Василиса?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Імена та їх походження

Повідомлення D_i_V_a »

Неймовірно...
Знахідка від 1852 року - Домбровская Кирилла Венедиктова, 18 років, Волиця, різночинці

Із серії Міхаїл - Міхаілла
Олександр - Олександра
Лука -Лукія

Як красиво - Кірілла або Кирилла...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Імена та їх походження

Повідомлення al_mol »

Balymba писав:Я абсолютний дилетант в цих питаннях. Та і особливо вони мене не цікавили.
Как оказалось, я тоже...

Раньше самым дивным именем в роду было имя Автоном....
Я даже не задумывался о его значение, одно имя большой роли не сыграет :D , но тут я начал отрабатывать линию матери и тут понеслось, я честно говоря думал что диалекты - это касается только западных районов..

Мужское имя Мина - как оказалось в последствии переросло в Илья ....
Одно имя растолковал писарь
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Імена та їх походження

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:
Balymba писав:Я абсолютний дилетант в цих питаннях. Та і особливо вони мене не цікавили.
Как оказалось, я тоже...
Мужское имя Мина - как оказалось в последствии переросло в Илья ....
Одно имя растолковал писарь
Я також дилетант... але зацікавлений :lol:
Мене чомусь з появою генеалогії у моєму житті та віднаходження також отаких іменних змін у 19 столітті, ця тема зацікавила...

Найцікавішим було як і у вище наданому прикладі трактування імєні Тимош як Максим :shock:

Скажу зі свого досвіду, що великі нестиковки у моїй місцевості трапляються на початку 19 століття після приєднання цих територій до Російського царства. Пізніше ситуація устаканюється.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Імена та їх походження

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Найцікавішим було як і у вище наданому прикладі трактування імєні Тимош як Максим :shock:...
Зазвичай Тимоші ставали Тимофіями, а ось цього на самого початку 19 ст писар записав десь там Максимом...

Мою пра...бабцю Теклю одного й того ж року у метричній пишуть Татьяной :lol: , а у ревізьській казці Феклей :?
А я тоді була "така не грамотна, така не грамотна" на отих історичних нюансах, що подумала що пра... дідусь нагуляв з Татьяною дитину і покинув оту нещасну Феклю... бо ревізька була за датою на декілька днів раніше... Тільки й думала - як же ж він так швидко одружився з Тетяною, бо дитинка то була вже у законному шлюбі народжена...
Ой, не можу! Як сьогодні це все смішно згадувать, хі-хі-хі
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Імена та їх походження

Повідомлення al_mol »

я конечно понимаю, что имена в то время давал священник, у самого в роду священников не пересчитать, но как ему надо было насолить, что бы он в Украине ребенку дал имя что на скане :lol: :lol: :lol: :lol:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Імена та їх походження

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:... но как ему надо было насолить, что бы он в Украине ребенку дал имя что на скане :lol: :lol: :lol: :lol:
Сигклітикія загалом нормальне та досить поширене ім'я у минулому... Короткої форми нажаль не знаю.

Я колись завела табличку
Помилки або варіанти імен
Иулиания Иулиана
Корний Корнилий
Пилип Филип Филимон Филон
Савва Савелий
Текля Фекля Фёкла
Теодор Фе(о)дор
Тиміш Тимофій
Уляна Иулианія Елена
Левко Леонтій
Томаш Фома
Максим Тимиш
Лука Лукьян
Мокий Моисей
Никон Никодим
Варвара Варка
Доміцеля Домникия

Зараз вже більше її не веду - звикла до несподіванок :lol:

Але ось зараз знову здивована, бо такого імені ще не зустрічала та навіть прочитати не впевнена, отим чоловічим ім'ям що посередині, та потім воно ще йде як по батькові...
Це там Елеудъ? :?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “ІМЕНА”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість