Ревізькі Казки (РК)

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:То може хто знає про закономірності вжитку дівочих прізвищ у деяких жінок?
При чому, дівочі прізвища вживають у вдовиць без зазначення прізвища чоловіка. Тільки пишуть його у першої дитини.
Вас цікавить вжиток дівочих прізвищ у жінок саме у ревізіях чи взагалі?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав: Вас цікавить вжиток дівочих прізвищ у жінок саме у ревізіях чи взагалі?
Я ще не стикалась з такими документами. Ревізії дивилась пізніші, від 1840-х років і дивилась давно, тоді ще не мала досвіду. Напротомість бачила багато сповідни різних часів. То мені дуже кинулось це в очі, що літні жінки, поперше не рідко ідуть першими (як голова роду), а подруге під своїм дівочим прізвищем. То мабуть і в обіході ( в повсякденному житті) ці дівочі прізвища були у вжитку?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:То мабуть і в обіході ( в повсякденному житті) ці дівочі прізвища були у вжитку?
Були.

Але чи продовжувати це обговорювати в темі РК? Мої приклади РК взагалі не стосуються.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:То мабуть і в обіході ( в повсякденному житті) ці дівочі прізвища були у вжитку?
Були.

Але чи продовжувати це обговорювати в темі РК? Мої приклади РК взагалі не стосуються.
То переводьте дискусію (з посиланням) куда Вам хочеться. Сюда завжди можна повернуться, якщо у когось будуть коментарі.

Скажу тільки, що дякуючи тій ревізії знайшлось 2 дівочі прізвища прабабусь від 18 століття. На таку удачу навіть не сподівалась... а як приємно отримати ще трохи прізвищ до сімейно-родинної скарбнички...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення D_i_V_a »

Може кому таке траплялось і знає напевно, що це може буть?
Якщо з таким не зтикались, то приймаються всі припущення...

По ревізії 1816 року мій прямий пра...дід Григорій Домарацький записаний по попередній ревізії, яка відбулась за 5 років, має вік 76 років і запис напроти нього такий - в неизвестной отлучке с 1812 года. І вік по актуальній ревізії не написаний, а мав би бути 81 рік.

Таке ж написано напроти Федора Стаховського який був родичем Антона Василова Красовського і приписаний до його родини.
Федору Стаховському було 34 і новий вік, який має бути 39, не написаний.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:в неизвестной отлучке с 1812 года
Він до якого стану належав за переписом?

Я можу прокоментувати по панських селянах з прикладами.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:в неизвестной отлучке с 1812 года
Він до якого стану належав за переписом?
Шляхта

Я сподівалась, що ви і на ці питання знаєте відповідь...
Мій Григорій пропав... зараз так мені бачиться що пропав, хоча коли тільки прочитала запис, а там 1812 рік, то гуглила чи були якісь катаклізми пов'язані з війною з Наполеоном і на наших теренах? Хоча і досі не викидаю такої думки що зникнення пов'язане з тою війною, коли країна воює, то криміногенний рівень підвищується...
Думаю, що ті двоє кудись поїхали (може до Києва) і зникли. Чи можливо буде знайти від того часу якісь рапорти до поліцї? Важко таке уявити, але все одно треба питатися в архіві...

Крім мого зниклого Григорія серед Домарацьких були ще 2. Обидва сини брата мого Григорія, один на 2 роки старший другого. І хтось із них був "шляхетським намісником". Що за намісник такий?...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення SNIGURIVNA »

Не думаю, що Вам це стане у пригоді, але, може бути, комусь знадобиться.

По моїм селі у 1812 році було кілька втеч панських селян, і чоловіки у віці від 12 до шестидесяти з гаком років.
Скоріше за все це було пов'язано з проектом організації козацтва на Правобережжі з обіцянкою, що після війни ці селяни залишаться вільними. Тоді набрали 3 тис. козаків. Вже у 1813 році втрати змусили добирати людей ще по 30 чоловік від повіту. У прагненні звільнитися від кріпатства туди намагалися потрапити навіть старі й каліки. Звісно, по закінченні війни обіцянки не було дотримано.

Звісно, шляхтич, походження якого не викликало питань, не мав би зацікавитися таким. Але іноді чоловіки вважають за потрібне воювати за певних обставин.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...Звісно, шляхтич, походження якого не викликало питань, не мав би зацікавитися таким. Але іноді чоловіки вважають за потрібне воювати за певних обставин.
Але не в 76 років... Хоча може був ще той "грибок", якщо наважився поїхати хоч кудись далі 20 верст у такому віці...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Ревизские сказки в музеях Украины.

Наукові архівні фонди рукописів та фонозаписів
Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського
Адреса: вул. Грушевського, 4, м. Київ, 01101

Фонд П. Литвинової, окрім спостережень етнографічного характеру та праць у царині досліджень народного побуту,
студій з історії педагогіки, просвітництва, містить значну кількість фамільних документів Литвинових
та Бартошів кін. ХVІІІ – серед. ХІХ ст.: майнові документи, атестати, свідоцтва, рапорти, імператорські укази, “ревизские сказки” тощо.


Маріупольський краєзнавчий музей
Адреса: вул. Георгіївська, 20, м. Маріуполь, Донецька обл., 87515

“Ревизские сказки” – перепис населення м. Маріуполя (1782, 1795), перепис духовенства Маріупольського повіту (1795).

Саенко Р. И. Ревизские сказки г. Мариуполя и Мариупольского уезда как исторический источник.
/ Р. И. Саенко // Україна – Греція : історія і сучасність : тези конф., Київ, 29–30 верес. 1993 р. – К., 1993. – С. 129–133.


Житомирський обласний краєзнавчий музей
Адреса: пл. Замкова, 1, м. Житомир, 10014

Зберігаються окремі документи канцелярій, управ, комітетів, справа статистичних відомостей по Волинській губернії:
“ревизские сказки”, окладні реєстри, плани земельних ділянок, у т. ч. маєтку родини Миклухи-Маклая;
купчі, свідоцтва про народження, смерть; укази російських імператорів; комплекси особових документів тощо.


Миколаївський обласний краєзнавчий музей
Адреса: вул. Декабристів, 32, м. Миколаїв, 54001

“Ревизские сказки”; рапорти міських чиновників; грамоти на дворянство; генеалогічні таблиці; шлюбні документи селян.


Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г. С. Сковороди
Адреса: вул. Шевченка, 48, м. Лохвиця, Полтавська обл., 37200

“Ревизские сказки” – реєстр кріпаків Лохвицького повіту (1835).


Полтавський літературно-меморіальний музей І. П. Котляревського
Адреса: Першотравневий просп., 18, м. Полтава, 36011

“Ревизские сказки”; формулярні списки, розписки, юридичні акти, атестати, подорожні листи тощо (1717–1838).


Сумський обласний краєзнавчий музей
Адреса: вул. Кірова, 2, м. Суми, 40030

Рукописний зшиток “Ревизские сказки по Лебединскому уезду Слободско-Украинской губернии” (1835)
є збіркою “Сказок” на кожний населений пункт повіту з іменами поміщиків-власників.


Охтирський міський краєзнавчий музей
Адреса: вул. Жовтнева, 10, м. Охтирка, Сумська обл., 42700

“Ревизские сказки” (1850, 1858).


Херсонський обласний краєзнавчий музей
Адреса: вул. Леніна, 9, м. Херсон, 73000

“Ревизские сказки”.


Чернігівський обласний історичний музей імені В. В. Тарновського
Адреса: вул. Горького, 4, м. Чернігів, Україна, 14000

“Ревизские сказки”.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Відповісти

Повернутись до “Переписи та ревізьки казки”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей