Мигит

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Мигит

Повідомлення SNIGURIVNA »

Прізвище унікальне. На сьогодні в країні ледве набереться зо два десятки родин його носіїв, і всі вони так чи інакше пов'язані з Орловцем.

Цікаво, як таке прізвище могло з'явитися?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Мигит

Повідомлення SNIGURIVNA »

Тут обговорення історії орловецьких Мигитів пішло жвавіше, знайшлися нащадки роду, носії прізвища. Але питання походження все ще залишається відкритим.
МИГА́ТИ, аю, аєш, недок.

1. Те саме, що блимати 1. Щебетав соловейко, зорі мигали, вітерець пахучий шарудів вишеньками (Архип Тесленко, Вибр., 1950, 81); Не могла [жінка панотця] вечором шити при поганім світлі, що лиш смерділо й мигало (Лесь Мартович, Тв., 1954, 228).

2. Те саме, що блискати. Страшна блискавка мигає та миготить сливе безперестанку (Нечуй-Левицький, II, 1956, 390); Зрідка десь далеко мигала блискавка, освітлюючи суворі людські обличчя (Степан Чорнобривець, Визволена земля, 1959, 77);
// безос. [Дремлюга:] Навколо мигає, мабуть, гроза буде... (Олександр Корнійчук, II, 1955, 344);
// чим. Посилати короткі світлові сигнали. — Значить, коли щось трапиться, — сказав пілот дівчинці, — мигай бортовими вогнями (Микола Трублаїні, Шхуна.., 1940, 188).

3. Те саме, що кліпати 1. З-під стола вискочив якийсь звір, скочив на стіл і став на чотирьох ногах.. Чорна морда сердито мигала очима й вищиряла білі зуби (Нечуй-Левицький, III, 1956, 80); Не мигаючи, він різко дивиться на дукача й безжалісно січе його своєю злобою (Михайло Стельмах, II, 1962, 350).

4. Те саме, що мелькати 1. Її тонкі пальці з дротами тільки мигали (Нечуй-Левицький, III, 1956, 88); В її руках лише мигали листки тютюну (Наталія Кобринська, Вибр., 1954, 129); І одна за одною.. у пам'яті мигають згадки — як станції (Василь Еллан, II, 1958, 11).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, 1973. — Стор. 699.
МИГИЧИТИ, ить, недок., безос., діал. Мжичити. І холодно було на ріллях чужих за плугом, за бороною осені пізньої, коли мигичить-мрячить з ранку до ночі... (Андрій Головко, I, 1957, 200).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, 1973. — Стор. 700.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Мигит

Повідомлення SNIGURIVNA »

Прикре відкриття: пошуковик familysearch.org видає щось неймовірне замість цього прізвища! Десь тут я вже питала, чи можна там якось виправляти, але, здається, ні :(
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “М”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей