УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Макіївка, село, Носівський район, Чернігівська область

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 0

Аватар користувача
 
Повідомлень: 777
З нами з: 18 липня 2016, 23:24
Подякував (-ла): 194 раз.
Подякували: 206 раз.

Макіївка, село, Носівський район, Чернігівська область

Повідомлення surnameindex » 02 листопада 2016, 03:08

Макіївка, Носівський район, Чернігівська область

Макеевка, Макиевская волость, Нежинский уезд
Макеевка, Носовский район, Черниговская область

Вознесенская церковь
1804 - священник Иосиф Базилиевский

http://www.surnameindex.info/info/chern ... index.html
Некоторые фамилии жителей с. Макеевка (1840):
Батрак
Вербило
Вирозуб
Вовковский
Герасименко
Гребельный
Дегтяр
Довгополь
Дуля
Иванишев
Кобзарь
Коваль
Корогвиченко
Кравец
Кульбарь
Литвиненко
Марченко
Могильный
Моргун
Нагорный
Оробей
Палей
Пасечкин
Перепелица
Приходько
Рудич
Сагайдашников
Ситник
Смага
Соховей
Ухо
Хвалейка
Чумак

Онлайн
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5728
З нами з: 15 лютого 2016, 16:51
Подякував (-ла): 2839 раз.
Подякували: 1134 раз.
Стать: Жінка

Re: Макіївка, село, Носівський район, Чернігівська область

Повідомлення АннА » 26 березня 2019, 13:39

Зображення
Макі́ївка — село в Україні, в Носівському районі Чернігівської області. Населення становить 1295 осіб. Орган місцевого самоврядування — Макіївська сільська рада. З 2015 року Макіївка є центром Макіївської сільської об'єднаної територіальної громади, створеної у рамках адміністративно-територіальної реформи.
Історія
Першими свідченнями людської діяльності на території сучасної Макіївки є розташовані поблизу неї могили епохи бронзи (ІІ тис. до н.е.)[1]. Щодо власне села Макіївки, то на картах початку XVII століття французького військового інженера Гійома де Боплана, виданих в Амстердамі 1657 року є нанесені села Биків і Галиця, а між ними, на місці сучасної Макіївки, розташована Sualan-Dabrova Зелена діброва. Трохи південніше від Зеленої діброви нанесене поселення Derzzekrai (Держикрай). Можливо це старіша назва села[2].
Перша згадка про Макіївку (початкова назва — Мокієвка) відноситься до 1695 року і пов'язується з іменем родича і соратника Івана Мазепи полковника Костянтина Мокієвського, який населив це село людьми[3]. Після смерті полковника Макіївка була відібрана від його нащадків Мокієвських-Мировичів і належала «гетьманській булаві», а згодом і особисто гетьману Івану Скоропадському. З 1715 року село з усіма прилеглими угіддями, церквою, млином і греблею належало полковникові Київському Антіну Танському. Він заселив Макіївку людьми з території Білоцерківського полку — своїх колишніх володінь[4].
В описі Київського намісництва при описі Кобижчанської сотні, куди входила Макіївка, за 1781 рік можна знайти відомості про те, що в цей час в селі налічувалося 125 хат[5]. У 1866 році Макіївка налічувала 271 двір та 1566 жителів. А в 1897 році Макіївка була містечком з 539 дворами та 3547 жителями. В містечку була дерев'яна Вознесенська церква (збудована 1871), школа, бібліотека, винокурний завод та чотири ярмарки на рік[6]. Цікавий опис Макіївки подано в VII томі книги «Росія», виданої в Петербурзі в 1903 році під редакцією П.П.Семенова: «Верст в 9 юго-западнее с.Шняковки, при речке Переводе лежит волостное село Макіевка; в нем болем 2,5 тыс. жителей, православная церковь, еврейский молитвенный дом, несколько лавок, базар и три ярмарки. При селе находится имение Е.В.Галаган «Макіевка», площадью около 3,5 тысяч десятин. Полеводство ведется при трехпольном севообороте. При хозяйстве имеется винокуренный завод, перекуривающий свои продукты и вырабатывающий в год более миллиона градусов спирта; ежегодная стоимость производства — около 16 тысяч рублей»[7].
У кінці XIX і на початку XX століття в Макіївці було кілька великих поміщицьких садиб. Окрім маєтку графа Галагана, 700 десятинами землі володів поміщик Висоцький, по 200 десятин мали поміщики Федорченко та Іваненко. Провідною системою землеробства в таких господарствах було трьохпілля. У 1903 році в селі було створене Макіївське дослідне поле. Це була науково-експериментальна установа, головним завданням якої було вироблення на підставі дослідів найліпших за місцевими умовами технічних засобів ведення сільського господарства. Макіївське дослідне поле діяло до 1919 року[8].
Революційні події 1905 року не оминули і Макіївку. У квітні того ж року відбувся страйк селян і сільськогосподарських робітників у зв'язку з орендою в поміщиків Ґалаґана і Висоцького пасовиськ для випасу худоби. Влітку знову відбувся страйк селян, які вимагали зниження орендної плати за землю під озимину і підвищення плати поденним робітникам. Коли поміщики не задовольнили цих вимог, селяни вдались до бойкоту поміщицьких економій. Попри арешт ватажків, селяни продовжували чинити опір загону козаків та стражників, надісланих для придушення страйку. Тільки після того, як поміщики задовольнили вимоги селян, страйк припинився[9].
Після проголошення Української Народної Республіки село Макіївка увійшло до неї у складі Ніжинського повіту Чернігівської губернії. В 1919 році село, як і вся Чернігівщина, контролювалося армією генерала Денікіна.
Після відступу Денікіна у листопаді 1919 село опинилося під владою більшовиків.
Політика НЕПу в СРСР сприяла швидкому поновленню сільського господарства. В 1923 році селяни Макіївки організували сільськогосподарську виставку[10]. Але уже в 1929-1930 роках була проведена колективізація сільського господарства, а в 1932-1933 роках жителі села Макіївки, як і інших населених пунктів країни, постраждали від штучно створеного голодомору.
В період Радянсько-німецької війни 1941-1945 років село Макіївка близько двох років було окуповане німецькими військами. Радянські війська на чолі з генерал-полковником Михайлом Кирпоносом залишили село 16 вересня 1941 року, а в другій половині дня в село зайшли німці. Декілька десятків жителів села в 1942 році були вивезені до Німеччини. Проти німецьких військ розгорнулася партизанська боротьба. Звільнено Макіївку було 20 вересня 1943 року[11].
В партизанських загонах воювали 883 жителі Макіївки. З них 356 були нагороджені орденами і медалями, 527 загинули[12]. Були серед жителів села і такі, які на фронті ризикували життям за Батьківщину, а замість орденів і медалей отримали роки таборів за сумнозвісною статтею 58 («контрреволюційна діяльність»).
Після війни господарство села відновлювалося повільно. Не вистачало посівного матеріалу, був знищений тракторний парк і приміщення великої ремонтної майстерні. 1953 року складовою частиною села Макіївка став хутір Новоселиця, який раніше входив до Ганнівської сільської ради. З літа 1970 року Макіївка була повністю електрифікована і включена в державну систему електропостачання. У 70-х роках в селі діяли (і діють до цього часу) аптека і лікарня. Лікарня з 1917 року розташувалася у колишньому маєтку поміщика М.В.Висоцького. Діяли ветеринарна дільниця, лазня, хлібопекарня, сітроцех, маслобойня, майстерня побутового обслуговування, магазини господарських та промтоварних товарів[13].
В 1995 році був утворений Всеукраїнський благодійний фонд «Відродження села Макіївки Носівського району Чернігівської області». Того ж року була надрукована книга М. М. Баклана «Історія села Макіївки Носівського району Чернігівської області».
На сьогодні в селі діє храм Святого Вознесіння, збудований на місці зруйнованої в 1986 році дерев'яної Вознесенської церкви.
Продовжують діяти аптека та лікарня.
Замість колгоспу діє фермерське господарство.
В зв'язку з адміністративно-територіальною реформою 1 вересня 2015 року було створено Макіївську сільську об'єднану територіальну громаду, центром якої стала Макіївка.[14] До об'єднананої громади увійшли також села Ганнівка, Пустотине, Вербове, Кленове, Степове.[15]
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна

Онлайн
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5728
З нами з: 15 лютого 2016, 16:51
Подякував (-ла): 2839 раз.
Подякували: 1134 раз.
Стать: Жінка

Re: Макіївка, село, Носівський район, Чернігівська область

Повідомлення АннА » 26 березня 2019, 13:40

З історії міст і сіл УРСР виданої у 1968-1973 роках.
МАКІЇВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 44 км від районного центру і за 30 км від залізничної станції Лосинівка. Дворів — 1180. Населення —2970 чоловік. Сільраді підпорядковані села Пустотине і Світле.

На території села розміщений колгосп ім. Щорса, за яким закріплено 7146 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5454 га орної землі. У господарстві вирощуються зернові й технічні культури. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За високі виробничі успіхи 15 передовиків нагороджено орденами і медалями, з них орденом Леніна — ланкова Г. Ф. Ходун і тракторист М. Й. Коровай, орденом Жовтневої Революції — шофер М. І. Остренський. У селі працюють хлібозавод і маслозавод.

У Макіївці є середня школа, в якій налічується 552 учні й 34 вчителі, будинок культури на 250 місць, бібліотека, лікарня на 25 ліжок, поліклініка.

Село засноване в 1695 році.

Радянську владу проголошено в січні 1918 року. У 1923 році створено партійний осередок, а у 1924 році — комсомольський.

Під час Великої Вітчизняної війни на фронтах і в партизанських загонах воювало 883 жителі села, з них 527—загинуло. Орденами і медалями нагороджено 356 чоловік. Уродженець села М. І. Стратілат був секретарем Носівського підпільного райкому КП(б)У і командиром партизанського з’єднання «За Батьківщину».

В селі народився І. О. Верозуб—кандидат технічних наук.

У центрі Макіївки — могила Невідомого солдата й обеліск на честь воїнів-односельців, загиблих у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, встановлений 1966 року. В парку 1954 року споруджено пам’ятник В. І. Леніну.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна

Онлайн
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5728
З нами з: 15 лютого 2016, 16:51
Подякував (-ла): 2839 раз.
Подякували: 1134 раз.
Стать: Жінка

Re: Макіївка, село, Носівський район, Чернігівська область

Повідомлення АннА » 26 березня 2019, 13:42

ЦДІАК, православні
Адмін поділ за документами - Кобизької сот. Київського п.
За адмін. поділом XIX ст. - Ніжинського пов. Чернігівської губ.
За адмін. поділом XXI ст. - Носівського р-ну Чернігівської обл.
Церква - Вознесіння Господного

метрична книга 127 1012 102(1728-1740)

сповідний розпис 127 1015 5(1740)
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна


Повернутись до Літера М

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]