Допомога у читанні текстів - російська мова

Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення ГіП »

SNIGURIVNA писав:Не знаю, чи це допоможе, бо рука інша (нічого подібного до цього прізвища тим самим почерком я не зустріла), і це тільки варіанти прізвищ з села (закінчення могло бути за смаком писаря). Друге згори - склейка того, що у запитанні.
якщо припустити, що друга а ( надбудова перейшла зі зворотньої сторінки), а хвіст у букви у відвалився(буває й таке) то Лабунченко вималюється. :roll:
цікаво б глянути на зворотню сторінку, що там писалось навпроти цього запису
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:
SNIGURIVNA писав:Не знаю, чи це допоможе, бо рука інша (нічого подібного до цього прізвища тим самим почерком я не зустріла), і це тільки варіанти прізвищ з села (закінчення могло бути за смаком писаря). Друге згори - склейка того, що у запитанні.
якщо припустити, що друга а ( надбудова перейшла зі зворотньої сторінки), а хвіст у букви у відвалився(буває й таке) то Лабунченко вималюється. :roll:
цікаво б глянути на зворотню сторінку, що там писалось навпроти цього запису
Згодна. Навіть буква У могла запросто у вимові на И зміниться.

Пані, Анно, в такому випадку добре допомагае заносити роди в дерево життя. Отакі особливості одразу вискакують і проясняються...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення SNIGURIVNA »

ГіП писав: то Лабунченко вималюється. :roll:
Лабунченко відпадає: у Івана Лабунця жінка з зовсям іншим іменем :(

Я передивилася метрики по обох церквах, з 1814 року, року шлюбу, і до 1821 включно (за цей період насправді збереглося лише кілька). Серед батьків новонароджених діток трапляються дві пари Иван+Феодора. Одна з них, теж вінчана у 1814 році і у тій саме церкві, є парою моїми прямих предків. А та що залишилася...

Нижче додаю сторінку з метрики. Таке враження, що прізвище чоловіка морочило голову не тільки мені зараз, а й двісті років тому людині, яка поставила ледь повітний знак питання (запис від 4 травня).

Втім, це геть нічого не дає для віршення задачки, що ж там було написано? Хіба наводить на роздуми про те, чи не прізвисько те перше? Та й друге не факт, що прізвище :unknown:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5319
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3908 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення DVK_Dmitriy »

SNIGURIVNA писав:
Я передивилася метрики по обох церквах, з 1814 року, року шлюбу, і до 1821 включно
А ИР, РС смотрели?
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення SNIGURIVNA »

DVK_Dmitriy писав:А ИР, РС смотрели?
Вот просто сейчас в процессе :)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення ГіП »

SNIGURIVNA писав: Нижче додаю сторінку з метрики. Таке враження, що прізвище чоловіка морочило голову не тільки мені зараз, а й двісті років тому людині, яка поставила ледь повітний знак питання (запис від 4 травня).
а чим Ярошенко не прізвище :oops:
у мене теж таке є в метриці, а от в ревізії і в житті прізвище зовсім інше :)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення SNIGURIVNA »

ГіП писав: а чим Ярошенко не прізвище :oops:
Та абсолютно нормальне і типове прізвище, пане ГіП! Є ціла низка таких, що походять від імен старших предків.

Але у конкретному випадку, по-перше, над ним у метриці 1816 року стоїть знак питання, отже щось таки не так; по-друге, в селі існувала родина Ярошенків, але ні Івана, ні когось, хто міг би бути його батьком чи мав би з ним одне по батькові у ревізії 1811 року, яка посилається ще на ревізію 1795 року, і передує шлюбові (за три роки до нього складалася), немає, не знайшла я й жодного перетину тих Ярошенків з цим чоловіком; по-третє, це зовсім нічого не дає для розуміння того, що ж там за прізвище у нареченого?!
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення ГіП »

SNIGURIVNA писав:
ГіП писав: а чим Ярошенко не прізвище :oops:
Та абсолютно нормальне і типове прізвище, пане ГіП! Є ціла низка таких, що походять від імен старших предків.

Але у конкретному випадку, по-перше, над ним у метриці 1816 року стоїть знак питання, отже щось таки не так; по-друге, в селі існувала родина Ярошенків, але ні Івана, ні когось, хто міг би бути його батьком чи мав би з ним одне по батькові у ревізії 1811 року, яка посилається ще на ревізію 1795 року, і передує шлюбові (за три роки до нього складалася), немає, не знайшла я й жодного перетину тих Ярошенків з цим чоловіком; по-третє, це зовсім нічого не дає для розуміння того, що ж там за прізвище у нареченого?!
шукайте жінку, казав Шерлок Холмс :)
я знайшов, аж у 1749-му приймака Ярошенкового :oops:
до речі, у нас були Поперечини(прізвисько) отримали від хозяїна двору Юхима Попереки, спочатку один приймак, потім його дочка другого приймака в дім привела. Поки розкрутив запарився :)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення SNIGURIVNA »

Дякую всім, хто переймався моєю проблемою і робив спроби допомогти!
І привітайте мене, бо я знаю! :Yahoo!:

Для тих, кому цікаві подробиці:
Вчора я передивилася сповідку за 1816 рік, виписала кілька пар Іван-Феодора, які за віком могли бути молодятами. З цих пар всі, крім Івана Ярошенка і його дружини, у мене були вже додані до певних гілок.
Зауважу, що у сповідці по батькові не писали у нас, на скільки можна судити з того, що збереглося, до 1836 року.

Щойно закінчила перегляд ревізії 1816 року.
Іван Ярошенко виявився не Пилиповичем, а Ярошевичем. По-перше, він відпадпав, як варіант, для мого випадку. По-друге, той знак питання скоріше за все і був у метриці 1816 року, бо "Ярошенко" йому написали тому, що крім по батькові, скоріше за все, нічого більше не могли визначити, а Ярошенки вже були у селі. Просто приклад до теми Схожі прізвища жителів однієї парафії - чи це випадково?

Але водночас знайшлася ще одна пара.
Не знаю, чому її немає у сповідці за той самий рік, може бути, причина в тому, що дорослий онук мешкав у діда (міг до того мешкати на території другої церкви, але я ще не перевіряла).
Оце мої модята!
До слова, прізвище одного з свідків вінчання підтверджує.
КАБАНЧЕНКО
І що з того, що перша літера ні як не к в уявленні нормальної людини :P

Дякую всім!
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...
КАБАНЧЕНКО
І що з того, що перша літера ні як не к в уявленні нормальної людини :P

Дякую всім!
Добре, що вирахування родини не затяглось на довго, бо було дуже цікаво яке ж прізвище є справжнім.
І? От вам несподіванка... Такої букви ніхто не бачив... :unknown: :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Допомога у читанні текстів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей