Допомога у читанні текстів - російська мова

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення SNIGURIVNA »

ГіП писав:...якщо Кирило виявиться Олексійовичем чи Олександровичем то тоді можна й могорич пити за Леся :)
За період з 1727 по 1740 "Лисоха" згадується тільки один раз. Тому про диво обретіння його батька мріяти не варто взагалі. Раніших метрик просто немає.

І якщо вже йти від імен, тоді зростає перспективність версії, що це предок Фоминого тестя "Лисового" (документ є вище), бо він за однією з версій, ранішою, Кириллович і лише на якийся десяток років молодший за Федора Кирилловича Лисоху, запис про народження якого тут і розбираємо.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення ГіП »

SNIGURIVNA писав:
ГіП писав:...якщо Кирило виявиться Олексійовичем чи Олександровичем то тоді можна й могорич пити за Леся :)
За період з 1727 по 1740 "Лисоха" згадується тільки один раз. Тому про диво обретіння його батька мріяти не варто взагалі. Раніших метрик просто немає.

.
а пізніші є :oops: У мене найстаріші 1749-й, теж по-батькові не було, а коли копнув 1769-й то один із братів був ще живий, здоровий та й по-батькові було при ньому :)
може реєстри які є, що за місцевість?
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення SNIGURIVNA »

ГіП писав: а пізніші є :oops: У мене найстаріші 1749-й, теж по-батькові не було, а коли копнув 1769-й то один із братів був ще живий, здоровий та й по-батькові було при ньому :)
може реєстри які є, що за місцевість?
Черкаський повіт Київської губернії.
По одній церкві, тій що мені треба для вирішення цього питання, є метрики 1727-1740, далі дірка до 1788, 1793, 1796 і... церква згоріла.
По другій з 1782 все тільки починається.
Сповідки 1787, 1799, 1801... без по батькові.
(З пошуками по Сумській області різниця велика.)
Все, що знайшла по пізніших документах, записала тут.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Bogdan Mishchenko
Повідомлень: 326
З нами з: 05 жовтня 2017, 11:57
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 478 разів
Подякували: 372 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Bogdan Mishchenko »

Прошу помочь в прочитании этого кусочка.

Зображення

Заранее благодарен !
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення D_i_V_a »

Bogdan Mishchenko писав:Прошу помочь в прочитании этого кусочка.

Зображення

Заранее благодарен !
Думаю, що загалом все зрозуміло окрім назви села.
Прочитать не можу, але можу щось припустити. Наприклад, що перша літера С (як скорочення для села), а потім щось на кшталт Килина... Нехай це буде перше що побачилось. А взагалі треба знавців Віницької області на 1937-й рік :wink:

Мене тільки тішить, що в назві області одне Н, я колись дискутувала на цю тему, що на мою думку в українській мові двох Н не повинно бути. Мене тоді "закидали шапками" - і ось вам, втішний для мене запис... тому що я все одно залишилась при своїй думці :P
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Сивий
Повідомлень: 245
З нами з: 05 червня 2016, 18:04
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 89 разів
Подякували: 274 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Сивий »

D_i_V_a писав:
Bogdan Mishchenko писав:Прошу помочь в прочитании этого кусочка.

Зображення

Заранее благодарен !
Думаю, що загалом все зрозуміло окрім назви села.
Прочитать не можу, але можу щось припустити. Наприклад, що перша літера С (як скорочення для села), а потім щось на кшталт Килина... Нехай це буде перше що побачилось. А взагалі треба знавців Віницької області на 1937-й рік :wink:

Мене тільки тішить, що в назві області одне Н, я колись дискутувала на цю тему, що на мою думку в українській мові двох Н не повинно бути. Мене тоді "закидали шапками" - і ось вам, втішний для мене запис... тому що я все одно залишилась при своїй думці :P
А може Литин?
Аватар користувача
Bogdan Mishchenko
Повідомлень: 326
З нами з: 05 жовтня 2017, 11:57
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 478 разів
Подякували: 372 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Bogdan Mishchenko »

Сивий писав:
D_i_V_a писав:
Bogdan Mishchenko писав:Прошу помочь в прочитании этого кусочка.

Зображення

Заранее благодарен !
Думаю, що загалом все зрозуміло окрім назви села.
Прочитать не можу, але можу щось припустити. Наприклад, що перша літера С (як скорочення для села), а потім щось на кшталт Килина... Нехай це буде перше що побачилось. А взагалі треба знавців Віницької області на 1937-й рік :wink:

Мене тільки тішить, що в назві області одне Н, я колись дискутувала на цю тему, що на мою думку в українській мові двох Н не повинно бути. Мене тоді "закидали шапками" - і ось вам, втішний для мене запис... тому що я все одно залишилась при своїй думці :P
А може Литин?
Скоріш за все Ви праві !
Аватар користувача
Kasia
Модератор
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2017, 21:38
Стать: Жінка
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 132 рази
Подякували: 153 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Kasia »

Доброго дня
Прошу допомоги, бо мене вельми заінтригувало. Прочитала прізвище як "інпрольдатора" :O:, то внутрішнє чуття і гугл мені підказали, що я щось роблю не так
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Яблонський, Павінський, Розборський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення SNIGURIVNA »

Там "т", після "л" стоїть "і". Те, що Ви вважаєте "д", може бути "г", я таке бачила.

Слово "інтролігатор".
Значение:
устар. переплётчик
◆ Проситель в малопонятных выражениях, из коих трудно было добраться до смысла, рассказывал следующее: он был «интролигатор», то есть переплётчик, и, обращаясь по своему мастерству с разными книгами, «посядал много науки в премудрость божаго слова пообширного рассуждения». Н. С. Лесков, «Владычный суд», 1877 г. (цитата из Национального корпуса русского языка, см. Список литературы)
Джерело: https://ru.wiktionary.org/wiki/интролигатор
Джерело припускає, що слово походить від польського introligator.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Kasia
Модератор
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2017, 21:38
Стать: Жінка
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 132 рази
Подякували: 153 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Kasia »

SNIGURIVNA писав:Там "т", після "л" стоїть "і". Те, що Ви вважаєте "д", може бути "г", я таке бачила.

Слово "інтролігатор".
Ви неймовірні! :Rose: дякую, в житті б не здогадалася
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Яблонський, Павінський, Розборський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий
Відповісти

Повернутись до “Допомога у читанні текстів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей