Генетична генеалогія

Чи хотіли би ви зробити ДНК тестування?

- Вже зробив і задоволений результатом.
11
37%
- Вже зробив і не задоволений результатом.
3
10%
- Хочу і планую це зробити і не важливо який результат отримаю.
2
7%
- Хочу, але бракує грошей.
13
43%
- Не хочу.
1
3%
 
Всього голосів: 30

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав: А якщо факт таки підтвердиться, то... це вже зовсім інша сімейна історія...

Зрозуміло. Дякую.

Суто гіпотетично, у разі підтвердження, Вам довелося б багато чого відкинути, як не свого, з вже знайденого? Ви б не хотіли втратити тих, хто вважається Вашими предками через людину, яка є офіційним батьком дітей тієї жінки?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення Balymba »

І що поганого в нових родичах? Добре коли рідня велика. Це особливо помітно в переломних моментах... Минулої осені ми хоронили маму і за звичаєм, перед виносом тіла, коли в домі востаннє відправляє священник, залишаються тільки родичі. Ми вп'ятьох стояли біля мами і згадували, як кілька місяців назад хоронили батька, і навколо стояло (як ми потім підрахували) понад 120 дітей, онуків та правнуків батькових рідних та двоюрідних сестер і братів... Зовсім різні відчуття...
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:...Ми вп'ятьох стояли біля мами і згадували, як кілька місяців назад хоронили батька...
Мої співчуття.
Форумне життя дуже спіцифічне, ми знаємо один одного наче роками, але багато нашого життя скрито... що мабуть і добре...
Мої пішли вже досить давно і то думаю інколи що от тільки "вчора" було, а у Вас ще й року немає... мої співчуття.

Я живу з тим знанням все своє життя. Була ще дитиною коли мама трохи з іронією розповіла "таємницю". Находжусь на такій віддаленості, що це не дуже б'є по его. Ну господи, мало що було? Якби це було на рівні батьків, або бабусь, може було би більше зацікавленості.
Це моя Муромська гілка. Її по всьому світу розсипало. Не збереш. До 14-го року з деякими спілкування ще якось жевріло, а після просто зішло на нівець.

Зостраху загубити дерево зібране по сумнівному пращуру немає, бо у нас, у тих хто любить і займається генеалогією, є інтерес до всього - і паралельних гілок і просто сусідів/жителів НП. Тим паче, що Муром - це велика дєрєвня. В моєму невеликому муромському дереві вже є перетини які зустрічаються в селах, коли або однофамільці одружуються, або дід і онук беруть дружинами жінок з одного роду. Тобто перехрещення (інколи декілька раз) родів. Я про свої НП кажу - там всі мої :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Juras
Повідомлень: 19
З нами з: 28 лютого 2018, 23:45
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 13 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення Juras »

Стартовала акция FTDNA ко Всемирному Дню ДНК
Аватар користувача
Juras
Повідомлень: 19
З нами з: 28 лютого 2018, 23:45
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 13 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення Juras »

FTDNA объявила скидки ко Дню Матери!
Аватар користувача
Juras
Повідомлень: 19
З нами з: 28 лютого 2018, 23:45
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 13 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення Juras »

Vic-tor писав:Польша, Украина, Россия--вероятный матч.
Ашкенази еврей -5,9% ..??????
Восточноевропейский--82,7%
Южноевропейский--5,8%
Греческий и балканский--1,9%
Подтверждается мое раннее высказывание, что в роду евреи не замечены, но все повадки на лицо.
Что эти все проценты дают?
Куча каких то совпаденцев в северной америке.
Ну, если делать тест "ради хохмы", да ещё не понятно у кого... то это и будет сплошная хохма, которая ничего не даёт заказчику. Прежде всего надо понимать, для чего Вам этот тест. Если речь идёт про генеалогию, то "базовый+здоровье" ("базовый" это, судя по всему, аутосомный тест) это абсолютно не нужный тест. Для генеалогических целей выбирают соответствующую лабораторию.
Аватар користувача
ArturVer
Повідомлень: 12
З нами з: 28 грудня 2018, 08:19
Стать: Чоловік
Звідки: Поділля / Подолье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 12 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення ArturVer »

Vic-tor писав:...Із того, що я знаю: You paternal haplogroup is J-L283
Скажу чесно, в цьому питанні, я навіть не "Чайник", російською повна невежа. Але з того, що чув, повинна гаплогрупа бути R1 !!!!
Чи я взагалі нічого не розумію?
Зі слів сина, для північної америки робиться всього два тести: один -- базовий і базовий плюс здоров'я. Він робив другий.
А в якій саме тестовій компанії він робив тест? (Підозрюю, що це 23andMe або Ancestry.)
Тести роблять, як правило трьох видів:
1. аутосомний тест (по хромосомам, видно збіженців-родичів по різних базах на 5-8 поколінь вглиб);
2. Чоловіча лінія - Y-тести
3. Жіноча лінія - мітохохондріальний тест.

1-й атосомний тест можна також протестувати на здоров'я.

J-L283 сніп сформувався 9700 років тому на территорії Балкан. Це не R1 гаплогрупа, однозначно! Ось дерево світове:
https://www.yfull.com/tree/J-L283/

Можете також пошукати карту цієї гаплогрупи. Вводьте в пошуковику цей текст і будуть карти і описи: J-L283
Гаплогрупи ДНК предкових ліній: По жіночим - H та H2a5b1. По чоловічим лініям: I-A14973 (BIG-Y) та R-M198 (три штуки по 37 маркерів)
Подільска губ. Ольгопільський повіт, Вінницький повіт, Літинський повіт
Подольская губерния -> Староверы, Старообрядцы
Стародубье (Черниговская губерния, Брянская обл)
Аватар користувача
ArturVer
Повідомлень: 12
З нами з: 28 грудня 2018, 08:19
Стать: Чоловік
Звідки: Поділля / Подолье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 12 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення ArturVer »

Ось карта гаплогруп
Зображення
Гаплогрупи ДНК предкових ліній: По жіночим - H та H2a5b1. По чоловічим лініям: I-A14973 (BIG-Y) та R-M198 (три штуки по 37 маркерів)
Подільска губ. Ольгопільський повіт, Вінницький повіт, Літинський повіт
Подольская губерния -> Староверы, Старообрядцы
Стародубье (Черниговская губерния, Брянская обл)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення D_i_V_a »

З другої теми
D_i_V_a писав:...через поганий стан збереження стать загиблих неможливо було визначити з певністю. Зараз дослідники з Болонського університету знову придивилися до старих кісток. Вони використовували метод, при якому для аналізу хромосом використовується білок з емалі. Таким чином, можливі вказівки на стать загиблої людини. Результат: обоє померлих були чоловіками.
"Виходячи з аналізу білка, ми впевнені, що ми маємо справу з чоловіками, - пише в журналі наукових звітів команда, яку очолює Федеріко Луглі. У проекті взяли участь понад 20 науковців. Але більше дослідники не можуть сказати. Сексуальна орієнтація мертвих залишається тако ж у темряві, як і відповідь на питання чи вони були родичами. Тож вони могли бути друзями, братами або товаришами по зброї, які загинули в бою, пишуть дослідники. ...
Мабуть дійсно аналізи бувають різні. Ось один приклад якогось аналізу, але вони не можуть сказати, чи люди були родичами... Генетична наука ще не всемогутня...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ArturVer
Повідомлень: 12
З нами з: 28 грудня 2018, 08:19
Стать: Чоловік
Звідки: Поділля / Подолье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 12 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення ArturVer »

Vic-tor писав:ArturVer,
Ви вірно здогадались, звісно тест робився на 23andMe, але я так і не можу зрозуміти, що означає сам результат, який я навів вище.
Досі я вважав, що Україна ( Росія) повинна мати на 90%--R1., а тут J-L283. Чи означає, що мій син попадає у ті самі 10% ,які нестандартні?
....
А ще я чув, що результати отримані від 23andMe можна перенести на FTDNA, для більш ширшого результату? але мені це зробити поки не вдається.
1. В Канаді, як і в США, як і в Латинській Америці роблять багато ДНК тестів, тому що там майже всі жителі мають предків мігрантів, і багатьом просто цікаво хто вони були. В Українців такої нагальної потреби нема, тому і тести в основному роблять тільки з генеалогічною метою, а не заради хохми. Тому що вони для більшості українців трохи задорогі.

2. Ваші уявлення, що 90% має бути R1 не відповідають дійсності. По особистому досвіду тестування родових прізвищ скажу (в мене вибірка по Y-тестам лише 4 особи), то R1 = 75%. Але, звісно, моя вибірка не репрезентативна.

А ось виборка з групи, де предки були етнічні українці

Ukrainian DNA Genogeographic Project | Геногеографічний проект на FTDNA:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=3

І якщо посилання Вам не спрацює, то ось графічний файл (R1 там коричнивим кольором), нижче

P.s.: Ось посилання на загрузку свого файлу до ФТДНА
https://www.familytreedna.com/autosomal-transfer

Зображення
Гаплогрупи ДНК предкових ліній: По жіночим - H та H2a5b1. По чоловічим лініям: I-A14973 (BIG-Y) та R-M198 (три штуки по 37 маркерів)
Подільска губ. Ольгопільський повіт, Вінницький повіт, Літинський повіт
Подольская губерния -> Староверы, Старообрядцы
Стародубье (Черниговская губерния, Брянская обл)
Відповісти

Повернутись до “ГЕНЕТИЧНА генеалогія / ДНК”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей