Генетична генеалогія

Чи хотіли би ви зробити ДНК тестування?

- Вже зробив і задоволений результатом.
11
37%
- Вже зробив і не задоволений результатом.
3
10%
- Хочу і планую це зробити і не важливо який результат отримаю.
2
7%
- Хочу, але бракує грошей.
13
43%
- Не хочу.
1
3%
 
Всього голосів: 30

Аватар користувача
ArturVer
Повідомлень: 12
З нами з: 28 грудня 2018, 08:19
Стать: Чоловік
Звідки: Поділля / Подолье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 12 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення ArturVer »

Vic-tor писав:ArturVer,
...
Польша, Украина, Россия--вероятный матч.
Ашкенази еврей -5,9% ..??????
Восточноевропейский--82,7%
Южноевропейский--5,8%
Греческий и балканский--1,9%
5.9% ашкеназі означає, що в роду десь в XVIII сторіччі був 100% єврей. І до нашого часу його аутосомна ДНК "розмилася" (Y і mtDNA ми не беремо тут до уваги).
Так само і з іншими Вашими предками. Хтось був з Балканів, теж якраз в тому ж сторіччі. І, можливо, що саме по прямій чоловічій лінії, тому що Ви отримали Y-тест з SNP, яке сформувалося на Балканах 9700 наближено, як я вже і писав. Тобто жив собі чоловік, і в момент зачаття в його сина сталася мутація в Y хромосомі (тобто просто помилка копіювання ДНК). І той син лишив собі нащадків. Всі його нащадки ПО ЧОЛОВІЧІЙ лінії мають його той сніп (SNP).
Інші люди могли мати предків з іншими сніпами. Наприклад, R1a сформувалась десь в Сибіру. Тобто жив собі чоловік десь в епоху мамонтів, і при зачатті ... ну Ви самі вже все розумієте, що було далі.

Зображення
Гаплогрупи ДНК предкових ліній: По жіночим - H та H2a5b1. По чоловічим лініям: I-A14973 (BIG-Y) та R-M198 (три штуки по 37 маркерів)
Подільска губ. Ольгопільський повіт, Вінницький повіт, Літинський повіт
Подольская губерния -> Староверы, Старообрядцы
Стародубье (Черниговская губерния, Брянская обл)
Аватар користувача
ArturVer
Повідомлень: 12
З нами з: 28 грудня 2018, 08:19
Стать: Чоловік
Звідки: Поділля / Подолье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 12 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення ArturVer »

А ось приклад, як нам передаються наші хромосоми від наших предків. Що таке хромосоми - більше шукайте в вікіпедії

Тобто, Ви можете бачити, як мало ДНК прадіда і прабаби отримує їх нащадок через три покоління. Тому що в нього багато іншої ДНК від інших його предків.
Зображення
бесплатно фото
Гаплогрупи ДНК предкових ліній: По жіночим - H та H2a5b1. По чоловічим лініям: I-A14973 (BIG-Y) та R-M198 (три штуки по 37 маркерів)
Подільска губ. Ольгопільський повіт, Вінницький повіт, Літинський повіт
Подольская губерния -> Староверы, Старообрядцы
Стародубье (Черниговская губерния, Брянская обл)
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення Balymba »

Vic-tor писав:Шановний, ArturVer
Я дуже вдячний Вам за те, що знайшли час і дещо відповіли. Що таке хромосоми я дещо пам'ятаю на рівні шкільної програми :)
Але після --5.9% ашкеназі означає, що в роду десь в XVIII сторіччі був 100% єврей. І до нашого часу його аутосомна ДНК "розмилася" (Y і mtDNA ми не беремо тут до уваги).
Так само і з іншими Вашими предками. Хтось був з Балканів, теж якраз в тому ж сторіччі. І, можливо, що саме по прямій чоловічій лінії, тому що Ви отримали Y-тест з SNP, яке сформувалося на Балканах 9700 наближено....

Я просто вимушений поставити ще декілька питань ( нічого лихого не маю до євреїв, сім'я моя врешті досить інтернаціональна):
1. А чому власне саме в XVIII , чому не в XVII, чи в XVI? Звучало б більш правдоподібно. ( ніяких документів немає і залишається вірити, ну хоча б чомусь).
Я маю різні церковні документи на усіх своїх пращурів по батьківській лінії до Дениса Гаврилова сина Білоуса включно ( 1749--1751? р.н. --20.04.1822). Всі вони Білоуси, включаючи батька Дениса--Гаврила, про якого поки що нічого не відомо. Як би мова йшла про жінку єврейку, питань би не виникло, але мова іде саме про чоловічу Y хромосому і тут мої всі до 1750 років включно і якщо припустити, що Гаврило народився років за 30 до Дениса--то можна вважати, що саме XVIII століття найменше підходить під цю версію!
2. Як німецький єврей став Білоусом та ще й козаком низовцем?... :( Вихрест? просто прибув до Коша? (таке бувало).
3. який критерій відбору вагомих співпадінь згідно вище приведених відсотків?
греческий--1,9, єврейський 5,9. Такі відсотки значно менші за восточноевропейский 82,7.
Яка цифра має братись до уваги, чи тут спрацьовує люба цифра зі знаком плюс?
Виявляється, що КГБ в минулому недопрацювало? Всі ми, ну, я точно, вказували , з чистою совістю в анкетах, що родичів за кордоном не маю. :lol:
А ось після такого тестування у мого сина, який офіційно став канадцем лише в минулому році, виявляється тільки в США - 835 родичів??!!!, в Канаді -20, а в Ізраїлі - 15!
Cohen 18. Shapiro 12. Fridman 11 Miller11 , і так далі.
І всі ці люди ніби кузени, але ж кузени це двоюрідні брати! Вибачте, але більш ніж бредом я це назвати поки що не можу!
Чи мені фізику, лірику так і не зрозуміти з першого читання? :ROFL:
По перше кузени це не тільки двоюрідні, а взагалі всі представники одного генетичного покоління (і дво- і три- і десять-). Є ще один варіант про 5.9 ашкеназі: котрийсь Ваш предок серйозно попрацював на змінами в генофонді ашкеназі. Його нащадки розмножились, от і виходить таке співпадіння.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
ArturVer
Повідомлень: 12
З нами з: 28 грудня 2018, 08:19
Стать: Чоловік
Звідки: Поділля / Подолье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 12 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення ArturVer »

Vic-tor писав:...
Я просто вимушений поставити ще декілька питань ( нічого лихого не маю до євреїв, сім'я моя врешті досить інтернаціональна):
1. А чому власне саме в XVIII , чому не в XVII, чи в XVI? Звучало б більш правдоподібно. ( ніяких документів немає і залишається вірити, ну хоча б чомусь).
Мій метод розрахунків доволі простий.
Наприклад, є жінка з національністю А і чоловік з національністю В. Вони лишають нащадків, які будуть мати генетичний склад 50% національності А і 50% національності В. Ці нащадки, теоретично в середньому, житимуть через 33 роки +-
Наступне покоління, теоретично!!!, отримає вже 25% національності А і 25% національності В. Це ще в середньому 33 роки назад.
Ще через покоління (знову теоретично!!!!!!!, тому що ДНК може передаватись від бабусь-дідусів випадковими шматками (див. мої картинки зверху) буде 12,5% А і 12,5% B.
Тобто, наближено, через 100 років матимемо 12,5 % до правнуків (правнучок).
Проведемо ще ітерацію і матимемо, наближено, через 133 роки по 6,225% національностей А і В.

Нехай рік народження Ваш, умовно, 1950 (не суть важливо). 1950 - 133 роки = 1817 (рік). Тобто 4 покоління назад, якщо нащадки суто чоловіки були і лишали нащадків через ....


ай, реально набридло на пальцях пояснювати.
Гаплогрупи ДНК предкових ліній: По жіночим - H та H2a5b1. По чоловічим лініям: I-A14973 (BIG-Y) та R-M198 (три штуки по 37 маркерів)
Подільска губ. Ольгопільський повіт, Вінницький повіт, Літинський повіт
Подольская губерния -> Староверы, Старообрядцы
Стародубье (Черниговская губерния, Брянская обл)
Аватар користувача
popoludnica
Повідомлень: 4
З нами з: 27 вересня 2019, 22:05
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 3 рази

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення popoludnica »

[Я прошу пробачення за незграбні фрази та мовні помилки, використовую комп’ютерний перекладач з польської мови.]

Діва показала мені цю тему, спонукаючи мене поділитися своїм досвідом дослідження родоводу.
Я використовувала веб-сайт 23andme - пакет «здоров’я», придбаний за половиною ціни в акції (у нас еквівалент ~ 90 доларів). На жаль, схоже, 23andme не надсилає тести в Україну.

Генеалогічно - це виявилося успіхом. Завдяки підказці від знайдених 3-4 двоюрідних братів нам вдалося знайти запис про народження прабабусі зі складної гілки та підтвердити неточну сімейну історію (1000 км від нашого місця проживання). Хоча це лише початок, без цієї поради було б абсолютно неможливо.

Додатково - інші звіти (наприклад, про здоров'я) цікаві та точні, але їх небагато. 23andme дозволяє завантажувати файл із маркерами внизу та використовувати їх, наприклад, у myheritage, ftdna або promethease. Останній за невелику плату виконує детальний аналіз схильності до здоров'я та іншого (та регулярні оновлення на основі наукових та медико-генетичних новин із бази даних SNPedia). Охоронний аспект дослідження роду був для мене важливим і цікавим (однак, слід пам’ятати, що результати - це не вирок, а лише натяк, і лише після свідомого аналізу.

Прочитавши тему, я помітила, що ви використовуєте веб-сайт ftdna. Тому я спробую надсилати туди файли з маркерами (схоже, ftdna сьогодні приймає файли 23andme).
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення АннА »

Чи дійсно ми живемо довше, ніж наші предки?

Аманда Руджері
BBC Future

16 травня 2020
Довголіття

Автор фото, BBC/Getty

Дива сучасної медицини та здорове харчування здаються переконливим аргументом у тому, що сьогодні ми живемо набагато довше, ніж наші предки. Втім, наукові факти не дають такої однозначної відповіді.

Очікувана тривалість життя помітно збільшилася в усьому світі за останні кілька десятиліть.

Середньостатистична людина, народжена 1960 року (з цього року ООН почала збирати дані по всій планеті), як очікувалося, могла дожити до 52,5 років. Сьогодні середня очікувана тривалість життя - 72 роки.

У Великій Британії, де статистику почали збирати раніше, ця тенденція вражає ще більше. Середня очікувана тривалість життя дівчинки, народженої у 1841-му була 43 роки, а хлопчика - 40 років. У 2016 році відповідні цифри - 83 і 79.

Як жити вічно?
Який вік найкращий у житті?
Дівчатка, які не старіють

Логічно припустити, що все це - завдяки досягненням сучасної медицини та державної системи охорони здоров'я.

Складається навіть враження, що науковці і лікарі майже вичерпали запас інновацій з подовження людського життя.

Так, у вересні 2018 року Національне управління статистики повідомило, що в Британії середня очікувана тривалість життя припинила підвищуватися.
Та й в решті світу цей процес уповільнився.

Невже людство досягло піку довголіття? Таку думку підкріплює й низка міфів про наших предків. Наприклад, багато хто впевнений, що стародавні греки або римляни дуже здивувалися б, якби побачили людину старшу 50-60 років.
Август, перший римський імператор, помер у 75 років

Автор фото, BBC/Getty
Підпис до фото,

Август, перший римський імператор, помер у 75 років

Хоча відкриття в галузі медицини поліпшили багато аспектів охорони здоров'я, уявлення про те, що тривалість людського життя радикально збільшилася в порівнянні з минулими століттями, є хибним.

Загалом середня очікувана тривалість життя, відбита статистикою, зросла не тому, що ми стали жити набагато довше, а тому, що помітно більше людей почали доживати до похилого віку.

"Основна розбіжність - між середньою очікуваною тривалістю життя і віком, до якого в реальності доживає людина", - пояснює історик зі Стенфордського університету Волтер Шайдел, провідний фахівець із демографії Стародавнього Риму.

Якщо, приміром, ви маєте двох синів, один з яких помер, не доживши й до року, а другий помер у 70 років, то їхня середня очікувана тривалість життя - 35.

Геть заплутує картину ситуація у ті часи й у тих регіонах світу, де рівень дитячої смертності був насамперед високим (у деяких країнах він і досі такий).

Однак прагнення усереднити призводить до того, що ми вважаємо, ніби стародавні греки і римляни жили не більше 30-35 років. Але як щодо тих, хто не помер у дитинстві? Чи справді 35-річних тоді вважали літніми людьми?

Схоже, що політики і письменники того часу про це й гадки не мали. На початку VII століття до н.е. грецький поет Гесіод писав, що чоловік повинен одружитися приблизно у 30-35 років.
Суйко, перша імператриця в японській історії, померла у віці 74 років

Автор фото, BBC/Getty
Підпис до фото,

Суйко, перша імператриця в японській історії, померла у віці 74 років

У Стародавньому Римі так званий cursus honorum (лат. "Шлях честі") - послідовність військових і політичних магістратур, через які проходила кар'єра давньоримських політиків сенаторського рангу - дозволяв молодим політикам зробити першу заявку на блискучу кар'єру (квестор) тільки у віці 30 років.

Пізніше імператор Август, щоправда, знизив віковий ценз до 25. Сам Август помер, коли йому було 75 років.

А вже консулом (вершина кар'єри римського політика) римлянин міг стати тільки у 42 роки (для плебеїв) або в 40 (для патриціїв). Порівняйте з мінімальним віком для посади президента США (35 років).

У I столітті Пліній Старший, давньоримський автор "Природної історії", присвятив довгожителям цілий розділ своєї праці.

Серед інших він згадав консула, який прожив 100 років, дружину Цицерона (103 роки), якусь жінку, яка мала 15 дітей і дожила до 115 років, і акторку, яка виходила на сцену у 100 років.

Крім того, на деяких могильних плитах збереглися дати народження і смерті.

Так, на надгробку жінки з Олександрії, яка померла у III столітті до н. е. написано: "Їй було 80, але вона могла ткати тонку пряжу".

Старіти, однак, ніколи не було легко - ні тепер, ні, тим більше, тоді. "Насправді природа зглянулася над людиною, подарувавши їй таке коротке життя, - писав Пліній. - [З віком] почуття притупляються, кінцівки погано рухаються, зір, слух, ноги, зуби, органи травлення - все це починає вмирати раніше, ніж помремо ми самі...".

Він згадує лише про одну людину, музиканта, який дожив до 105 років, більш-менш зберігши здоров'я (сам Пліній Старший, як вважається, загинув при виверженні Везувію у віці 56 років).

Загалом, в стародавньому світі люди, мабуть, цілком могли дожити до віку, який можна порівняти з нинішньою очікуваною тривалістю. Питання, як часто їм це вдавалося? І яким поширеним було це явище?
Вік імперій

У 1994 році провели дослідження, в якому порівняли тривалість життя всіх згаданих в Оксфордському словнику античності осіб (тобто тих, хто жив у Стародавній Греції і Римі) з тими, чиї імена увійшли до пізнішого видання - Біографічного словника Чемберса.

З 397 стародавніх греків і римлян 99 померли насильницькою смертю, у битві або наклали на себе руки.

З решти 298-ми ті, хто народився до 100 року до н.е., дожили в середньому до 72 років. Ті, хто народився після 100 року до н.е., жили в середньому до 66. (Автори дослідження припустили, що скороченню життя міг сприяти свинець, який почали використовувати у водопровідних трубах.)

А як щодо середньої тривалості життя у тих, хто помер між 1850 і 1949 роками? 71 рік - лише на рік менше, ніж у їхніх предків, які жили до 100 року до н.е.
Римський імператор Тиберій помер у віці 77 років - за деякими джерелами, його вбили

Автор фото, BBC/Getty
Підпис до фото,

Римський імператор Тиберій помер у віці 77 років - за деякими джерелами, його вбили

У 2016 році Валентина Гаццаніга, медичний історик із Римського університету Ла Сапієнца, опублікувала результати дослідження понад 2000 скелетів давніх римлян, похованих у спільних могилах. Всі вони були представниками робітничого класу.

Середній вік смерті у них був 30 років, і це вже не просто статистична примха: велика частина скелетів належала людям, померлим саме в такому віці.

У багатьох були ознаки ушкоджень, травм від важкої фізичної праці, а також хвороб, які нині вважають захворюваннями людей похилого віку - наприклад, артриту.

Гаразд, чоловіки могли отримати поранення під час військової служби, травми від важкої роботи, а як щодо жінок? Вони працювали так само важко, як і чоловіки - наприклад, у сільському господарстві.

Головною небезпекою для них протягом всієї історії були пологи, які часто проходили в антисанітарних умовах. Навіть вагітність сама по собі мала величезні ризики.

Чому пологи важкі і небезпечні?
Чому в нас різні групи крові і як вони впливають на нашу дієту та хвороби

"Ми знаємо, наприклад, що вагітність змінює те, як функціонує ваша імунна система, тому що всередині вас росте ще одна людина", - пояснює Джейн Гемфріс, історик з Оксфордського університету.

"Коли жінка вагітна, хвороби стають для неї набагато більш небезпечними. Наприклад, туберкульоз вбив більше жінок, ніж чоловіків ", - додає дослідниця.
Юлія Старша, дочка римського імператора Октавіана Августа

Автор фото, BBC/Getty
Підпис до фото,

Юлія Старша, дочка римського імператора Октавіана Августа, померла у віці 54 років, але більшість істориків вважає, що вона прожила так мало через заслання і тюремне ув'язнення

Небезпеку дітонародження посилювали й інші чинники. Жінки, приміром, отримували гірше харчування, ніж чоловіки. У період статевого дозрівання у дівчат залишалися недорозвиненими кістки таза. Це підвищувало ризик важких пологів.

"Очікувана тривалість життя римських жінок зростала, як тільки вони починали виходити з віку дітонародження, - зазначає Гаццаніга. - Що більш плідне населення, то нижче очікувана тривалість життя жінок".
Невідомі люди

Відсутність даних заважає точно дізнатися, скільки насправді жили наші предки.

Антропологи, які вивчають стародавніх римлян, наприклад, часто покладаються на дані переписів римського Єгипту.

Але оскільки ці документи використовували для збору податків, цифри в них навмисно занижували і також часто не називали жінок і дітей.

Ще одне джерело - дати на надгробках, яких у безлічі залишили давні римляни. Але померлих немовлят мало коли клали у такі могили, а бідняки не могли собі їх дозволити. Зі статистики також випадають цілі сім'ї, які померли разом - наприклад, під час епідемії.

Чому жінки живуть довше чоловіків?

Є і ще одна проблема.

"Щоби точно сказати, що хтось прожив 105 або 110 років, треба мати необхідні документи, а їх почали вести порівняно нещодавно", - зазначає Шайдел.

"І якщо за тих часів хтось дійсно дожив до 111 років, ми, цілком імовірно, ніколи не дізнаємося про нього".
Римська імператриця Лівія, дружина Октавіана Августа, прожила 86 або 87 років

Автор фото, BBC/Getty
Підпис до фото,

Римська імператриця Лівія, дружина Октавіана Августа, прожила 86 або 87 років

Отже, більша частина того, що ми знаємо про тривалість життя у Стародавньому Римі, ми почерпнули з даних, які порівнюють римлян із іншими суспільствами.

Ці дані свідчать, що приблизно одна третина немовлят гинула, не доживши до року, а половина всіх дітей вмирала, не доживши до 10 років.

Проте після 10 шанси прожити довше помітно збільшувалися. І якщо ви дожили до 60, то цілком могли дотягнути і до 70.

В цілому, тривалість життя стародавнього римлянина не надто відрізнялася від нашої.

Можливо, вона була дещо коротшою, "тому що медики тоді ще не винайшли теперішніх способів подовжити її, - зазначає Шайдел. - Але не набагато коротшою".

З цієї точки зору, звісно, краще народитися у 2018 році, ніж у 18-му. Але все одно - це не означає, що ми стали жити набагато довше, ніж наші предки.
Офіційні дані

Що ближче до наших днів, то точнішими стають дані. Уряди починають вести облік народжень, одружень і смертей. Хоча спочатку лише - для шляхетного стану.

Усі такі записи показують, що дитяча смертність залишалася високою. Але якщо людина доживала до 21 року, не загинувши від нещасного випадку, не ставши жертвою насильства або отруєння, вона могла дожити практично до такого ж віку, що й ми зараз.

У період з 1200 по 1745 роки 21-річна людина у середньому доживала до 62-70 років, за винятком XIV століття, коли бубонна чума радикально знизила очікувану тривалість життя до 45 років.
Королева Єлизавета I прожила до 70

Автор фото, BBC/Getty
Підпис до фото,

Королева Єлизавета I прожила до 70

Чи допомагали прожити довше гроші та влада? Далеко не завжди.

В одному дослідженні проаналізували дані про приблизно 115 тис. представників європейської знаті. Виявилося, що королі жили в середньому на шість років менше, ніж менш знатні дворяни, як-от лицарі.

Історики-демографи, вивчивши записи в парафіяльних книгах графств Англії XVII століття, виявили, що очікувана тривалість життя селян була вищою, ніж у дворян.

"Аристократичні сімейства Англії мали всі матеріальні переваги, щоби забезпечити собі гарне життя, але середня тривалість життя дворян до XVII століття відставала від такої у простолюдинів", - пишуть вони.

Можливо, тому, що члени королівської сім'ї воліли жити більшу частину року в містах, де був вищий ризик заразитися небезпечною хворобою.

Зате коли в медицині і в охороні здоров'я почалися революційні зміни, це зіграло на руку насамперед елітам.

До кінця XVII століття англійська знать, яка дожила до 25-ти, могла розраховувати прожити довше, ніж їхні співгромадяни нешляхетного походження, навіть якщо дворяни й продовжували жити у небезпечних для здоров'я містах.

Напевно, за часів Чарльза Дікенса, добу вкритих кіптявою помешкань, життя було дуже нездоровим, і, як наслідок, коротким? Зовсім ні.

Як пишуть дослідники Джудіт Роуботем із Плімутського університету і Пол Клейтон з Університету Оксфорд Брукс, "щойно минали небезпечні дитячі роки, очікувана тривалість життя у вікторіанську добу мало чим відрізнялася від сьогоднішньої".

Дівчинка, якій виповнилося п'ять років, могла прожити до 73, а хлопчик - до 75.

Схоже, ці цифри не лише зіставні з нашими, а навіть й кращі. Представники сучасного робітничого класу (для точності порівняння) живуть у середньому до 72 (чоловіки) і 76 (жінки) років.
Британська королева Вікторія померла в 1901 році у віці 81 року

Автор фото, BBC/Getty
Підпис до фото,

Британська королева Вікторія померла в 1901 році у віці 81 року

"Відсутність прогресу вражає, насамперед якщо врахувати, наскільки більш шкідливим було навколишнє середовище у вікторіанську добу і наскільки гіршою була медицина, - пишуть Роуботем і Клейтон. - Але ж тоді не було ані сучасних ліків, ані систем обстеження, ані нинішніх технологій у хірургії".

На думку дослідників, якщо нам здається, що тепер ми живемо довше, ніж будь-коли, це тому, що ми спираємося на записи, які почали вести тільки на межі XX століття.

Цей час вчені називають хибним орієнтиром, тому що чоловіки тоді почали курити, а з їжею були проблеми.
Доісторичні люди

А якщо поглянути у протилежному історичному напрямку, коли взагалі не велося жодних записів?

Хоча отримати дані з доісторичних часів складно, антропологи спробували провести аналогію із сучасними племенами мисливців-збирачів, корінним народом Парагваю аче і хадза, що мешкають у Танзанії.

Вони виявили, що ймовірність дожити до 15 років у новонародженого аче дорівнює 55%, а у хадза - 71%. Проте якщо хлопчик доживав до цього віку, то очікувана тривалість його життя зростала до 51-58 років.

Дані про життя сучасних мисливців-збирачів, які не мають доступу до медицини або харчування мешканців розвинених країн, пишуть Майкл Гурвен і Крістіна Гомеш, показують: "при народженні їхня очікувана тривалість життя дорівнює 30-37 рокам, жінки, яким вдалося подолати межу у 45 років, можуть прожити ще років 20-22", тобто до 65-67 років.
Римська імператриця Доміція

Автор фото, BBC/Getty
Підпис до фото,

Римська імператриця Доміція померла у 130 році у віці 77 років

Археологи Крістін Кейн і Марк Оксенхем з Австралійського національного університету нещодавно дійшли таких самих висновків.

Вивчивши знос зубів у скелетів англосаксів, похованих приблизно 1500 років тому, вони виявили, що зі 174 скелетів більшість належала людям у віці до 65 років, але було й 16 осіб, які померли у 65-74, а ще дев'ять прожили як мінімум 75 років.

Максимальна тривалість життя людини не сильно змінилася - якщо взагалі змінилася. Але цим ми ніяк не хочемо принизити ті надзвичайні успіхи науки, які допомагають набагато більшому числу людей досягти цього максимуму і в цілому прожити набагато здоровіше життя.

Напевно, тому, коли я запитала історика Джейн Гемфріс, в якому часі їй хотілося б жити, вона без вагань відповіла: "Точно у теперішньому".

"Думаю, життя жінок у минулому, якщо і не було надто коротким, зате було досить неприємним і жорстоким".
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення АннА »

viapolka писав: я просто нашла удочеренную дочь папиной сестры. и ее приемные родители из Америки хотят удостовериться в родстве.. я ничего другого как тест фэмили файндер не придумала
Питання на ФБ
Валентина Перцова Доброго дня! Підкажіть,будь ласка,що робити,коли не знаєш справжнього прізвища предків,а в метриці 1900 року записані вже прийомні батьки?..
Шукать документи про всиновлення/удочеріння (якщо такі збереглися) і, як пані viapolka, зробити ДНК тест
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення Falcon »

Маю 1-й збіг, який підтвердився документально.
Людина з Америки, значно розширила дерево!
Отже спільна днк 84 найбільший сегмент 20. Вказано 2-4 кузина, що означає 3-5-юрідну сестру
збіг в мого батька 1955 р.н. і в його 5-юрідної сестри 1961р.н.
Отже спільний предок (1808-1880)
1848рік покоління рідних
1878 2-юрідні
1899 3-юрідні
1921 4-юрідні
1955 5-юрідні

Хто шукає, той завжди знайде.
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення kbg_dnepr »

Успадкування інтелекту від матері (англійською) https://www.cambridge-news.co.uk/news/u ... s-19701971

Я читала й про інші дослідження - начебто хлопчики успадковують його від матері, а дівчатка - від батька (нажаль, послатися не можу).
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Генетична генеалогія

Повідомлення kbg_dnepr »

Відеовиступ пана Сергія Фазульянова на RootsTech Connect 2021:

Як використовувати результати тестів ДНК: погляд генеалога https://www.youtube.com/watch?fbclid=Iw ... e=youtu.be
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “ГЕНЕТИЧНА генеалогія / ДНК”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей