Черановський, Череновс(ь)кі(и)й, Череповс(ь)кі(и)й

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
1
100%
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
Chirynas
Повідомлень: 19
З нами з: 27 вересня 2019, 19:02
Стать: Жінка
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 16 разів

Черановський, Череновс(ь)кі(и)й, Череповс(ь)кі(и)й

Повідомлення Chirynas »

Прадід мого чоловіка Черановський (у списках виборців 1912 значиться як Череп?(н?)овскі(и)й Адам Іванович, проживав у с.Витава (тепер Гнівані) Вінницької обл., працював на місцевому цукровому заводі. По переказам, мав польське коріння з родовим гербом, на якому було зображено качку ЧИРОК (укр), CYRANKA або CYRANEK (польс.). Можливо теперішня форма прізвища - це результат трансформації від оригіналу. Шукаю походження прізвища та роду.

Адам Іванович мав сина Сигізмунда (10-та дитина в сімї), який значився під прізвищем ЧЕРЕНОВСЬКИЙ (знайшла у "База жителів України 1650-1920 рр. народження" pra.in.ua, випадково, бо шукала як Черановський). Сигізмунд - батько мого свекра.
Востаннє редагувалось 20 жовтня 2019, 15:05 користувачем Chirynas, всього редагувалось 6 разів.
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Черановський

Повідомлення D_i_V_a »

Chirynas писав:Прадід мого чоловіка (Черановський Адам Іванович) проживав у с.Витава (тепер Гнівані) Вінницької обл., працював на місцевому цукровому заводі. По переказам, мав польське коріння з родовим гербом. Шукаю походження прізвища та роду.
А ви вже робили запити до архівів?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Chirynas
Повідомлень: 19
З нами з: 27 вересня 2019, 19:02
Стать: Жінка
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 16 разів

Re: Черановський

Повідомлення Chirynas »

D_i_V_a писав:
Chirynas писав:Прадід мого чоловіка (Черановський Адам Іванович) проживав у с.Витава (тепер Гнівані) Вінницької обл., працював на місцевому цукровому заводі. По переказам, мав польське коріння з родовим гербом. Шукаю походження прізвища та роду.
А ви вже робили запити до архівів?
Поки що не має такої можливості (проживаю в регіоні, маю маленьких діток).
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Черановський

Повідомлення al_mol »

Chirynas писав:Прадід мого чоловіка (Черановський Адам Іванович) проживав у с.Витава (тепер Гнівані) Вінницької обл., працював на місцевому цукровому заводі. По переказам, мав польське коріння з родовим гербом. Шукаю походження прізвища та роду.

не знаю, работал ли на заводе, но точно жил в Вытаве, был поляком и владел 4 десятины земли
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Черановський

Повідомлення D_i_V_a »

Chirynas писав:Поки що не має такої можливості (проживаю в регіоні, маю маленьких діток).
Я спитала тому, що є підозра, що прізвище за 2 останніх століття зазнало змін і як воно тоді писалося можна було би довідаться з джерел.

Якщо ви говОрите, що прадід мав польське коріння з родовим гербом і жив на Вінничині, то його предки після приєднання цих територій на кінці 18 ст до Російської імперії мусили подавати на визнання у Російському дворянстві. Вони були шляхтою і могли користуватися привілеями, а Росія вимагала підтвердження шляхетства у вигляді паперів.
Завдяки цьому в архівах збереглось багато так званих дворянських справ в яких є цікава для нас інформація.

І є книга істориків Лисенка-Чернецького в якій наданий перелік прізвищ.
Нажаль я там не знайшла прізвища яке написане в назві теми. Тобто буква в букву ваш варіант. Але тим хто дослідив свій рід до початку 19 століття (часу коли шляхетні роди подавали документи) відомо, що прізвища (одного роду) писали по-різному і тому були причини. Почитайте для інформації ось ці теми.
Список в книзі дуже великий і там можна побачити прізвища що дуже схожі між собою. Наприклад прізвище одного з авторів має "двійників": Чернецький, Черницький, Чарнецький, Черневський...

По вашому прізвищу схожих багато, але немає нічого з початком з перших 4-х букв ЧЕРА
З урахуванням можливої зміни якихось літер я підкреслила тільки 2 прізвища які з моєї точки зору можуть буть похідними, але впевнена, що ви скажете що такого не може бути, бо просто не можливо. Але я їх все ж таки напишу - Чираковські і Чичановські...

Про що ж таки хочу сказать? Що без пошуків і запитів до архівів дізнатися навряд чи вдасться... навіть походження прізвища...

PS Забула сказать головне. Що 90% тих що подавали на визнання було у 1840-х роках декласовано і накінці 19 століття більшість з них була так званими "крестьянами".
Востаннє редагувалось 08 жовтня 2019, 21:00 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Черановський

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:не знаю, работал ли на заводе, но точно жил в Вытаве, был поляком и владел 4 десятины земли
Леш, спасибо! Уже пошли изменения в фамилии... я таки права :Yahoo!:

Но ЧЕРЕновских тоже в списке нет :Search:
Є Черневські - 4 родини
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Chirynas
Повідомлень: 19
З нами з: 27 вересня 2019, 19:02
Стать: Жінка
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 16 разів

Re: Черановський

Повідомлення Chirynas »

не знаю, работал ли на заводе, но точно жил в Вытаве, был поляком и владел 4 десятины земли[/quote]

Дякую! Це саме воно. Дійсно володів немалим наділом землі, який відібрали, коли мати мого свекра за станом здоровя залишила колгосп.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Черановський, Череновс(ь)кі(и)й, Череповс(ь)кі(и)й

Повідомлення al_mol »

Сини Адама ( аж хотілося написати і Єви :) ) яки воювали в Другій світові


Череновский Сигизмунд Адамович. Орден Славы III степени
Красноармеец __.__.1920 , Место службы: 1000 сп 305 сд 4 УкрФ. Награждение

Череповский Сигизмунд Адамович
Красноармеец __.__.1920. Сводная картотека

Перечень наград
24.02.1945 Орден Славы III степени
Черановский Станислав Адамович. Орден Отечественной войны II степени
__.__.1906 Украинская ССР, Винницкая обл., Тывровский р-н, с. Гриженцы. Юбилейная картотека

Черановский Станислав Адамович
Рядовой __.__.1906 Украинская ССР, Винницкая обл., Тывровский р-н, с. Витава. Сводная картотека

Перечень наград
14.08.1944 Медаль «За отвагу»
Черановский Иосиф Адамович. Орден Отечественной войны I степени
__.__.1911 Украинская ССР, Винницкая обл., Тывровский р-н, г. Гнивань. Юбилейная картотека

Черановский Сигизмунд Адамович. Орден Отечественной войны I степени
__.__.1920 Украинская ССР, Винницкая обл., Тывровский р-н, с. Витава. Юбилейная картотека
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Відповісти

Повернутись до “Ч”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей