Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
1
13%
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
2
25%
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
1
13%
Досліджую
1
13%
Цікавлюсь
1
13%
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
2
25%
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 8

Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення Aushanbibi »

Ця карта 1776 року видно по топозйомці набагато ранішого періоду тому, Дмитрівки - немає.
Позначення купола з хрестами, не значить, що там були свої церкви. Треба виходити з наявних документів і джерел. Існування Лєдовки також поки чисто гіпотетичне. Я думаю, що Дмитрівку, заснували шляхтичі переселнеці разом з кріпаками навколишніх сіл, а взагалі, треба дивитися, може Браницькі ввели велику панщину, і люди просто потікали на землі Біскупства, щоб там бути вільними. Бо навіть в кінці 19 на початку 20 ст. було різко видно який селянин був "казенный", а який "помещичьий".
Тому всі мікротопоніми (Чорногорія, Штиль, Селище, Підмети, Шугайка) виникли в цей період (після 1777).
Зображення
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Aushanbibi писав:...Я думаю, що Дмитрівку, заснували шляхтичі переселнеці разом з кріпаками навколишніх сіл, а взагалі, треба дивитися, може Браницькі ввели велику панщину, і люди просто потікали на землі Біскупства, щоб там бути вільними. Бо навіть в кінці 19 на початку 20 ст. було різко видно який селянин був "казенный", а який "помещичьий"...
Про кріпаків написала тут. Мої дмитрівські Пустовіти навіть в 1850-х роках були вільними, хоч і записані серед казенних/державних крестьян.
Про "різкий" вигляд ти ж наче знаєш? Про це говорить тільки той факт, що Дмитрівка з Волицею були на землях римо-католицької церкви Луцького біскупа, і ці землі пізніше влада забрала і передала відомству державного майна разом з жителями - от і назва, казене село, а від нього казені крестьяни. І я вважаю, що це слово крестьяне не потрібно перекладати на українське селяни, бо це не відповідає дійсності. Це особливий стан царської імперії і, щоби не робити плутанини як це воно зараз, краще залишить це слово. Тоді буде зрозуміло про яки роки і якого державного утворення іде мова.

Десь у мене є документ де написана фраза, що Дмитрівка заселена "шляхтой и вольными поселянами", але думаю що там немає року цієї події. Пошукаю на днях.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

У селі Дмитрівка, що на Фастівщині, відбулося відкриття пам"ятного знаку загиблим козакам, в роки національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, а також урочистості з нагоди дня "Захисника вітчизни".

phpBB [video]
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Александр Станский
Повідомлень: 247
З нами з: 24 грудня 2019, 17:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 100 разів

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення Александр Станский »

Доброго дня. Мій пра...дід проживав в сельці Дмитрівка, шляхтич латинського віросповідання Красовський Гілярій, його жінка православна. Всі його брати та батько були латинського віросповідання.По ревізським сказкам в 1795р. вони вже проживали в с. Дмитрівка. До приходу якого костелу чи церкви вони могли належати? Третій його син був хрещений в Златоустівській церкві села Півні.
Востаннє редагувалось 28 листопада 2021, 12:22 користувачем Александр Станский, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Александр Станский писав:Доброго дня. Мій пра...дід проживав в сельці Дмитрівка, шляхтич латинського віросповідання Красовський Гілярій, його жінка православна. Всі його брати та батько були латинського віросповідання.По ревізським сказкам в 1795р. вони вже проживали в Дмитрівцях. До приходу якого костелу чи церкви вони могли належати? Третій його син був хрещений в Златоустівській церкві села Півні.
Доброго дня, дуже приємно!
Так, вашого Гілярія з дружиною вже зустрічали:
1843-ЦГИАК, метр, 1 ч. 32 мал Гавриил, 11 июля, отец- дерени Дмитровки дворянин Гилярий Красовский латинского испов, мать- Иустина Иванова правосл, восприемники д.Дм. однодворец Тимофей Игнатиев Домарацкий, дворянка Ефросиния иванова Козловска девица

Це треба розуміти третій син?
Подивіться по костелу у Фастові. До нього були приписані. Ось тут трохи викладено.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Александр Станский писав:...Всі його брати та батько були латинського віросповідання...
Я так розумію, що мати і сестри були православними? В той час так було по релігійно-змішаним шлюбам - дівчата йшли по маминій вірі, сини по батьковій... На кінці 1830-х це правило відмінили.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Александр Станский
Повідомлень: 247
З нами з: 24 грудня 2019, 17:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 100 разів

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення Александр Станский »

Доброго дня. Дякую що прийняли в свою громаду.Частину метричних книг передивився, є корисна інформація. Знайшов Антона Крассовського в кумах у Козловський.Антон це батько Гілярія. Щє є згадка про Красовських відразу на першій сторінці з Фастова, не можу розібрати імена, думаю це брат Антона.
Підскажіть, а метр. книги за 1807-1813р.р. і за 1828-1834р.р існують?
Аватар користувача
Владислав78
Повідомлень: 27
З нами з: 16 грудня 2018, 12:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 14 разів

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення Владислав78 »

Александр добрый день!
Я немного выкладывал сюда метрик по фастовскому костелу, а ваши предки 99% и были прихожанами именно его.
На вскидку фамилия очень знакома, посмотрите здесь viewforum.php?f=405
Я брал только те метрики, которые касались меня, именно годы, но там есть еще, надо искать.
Если вы живете в Киеве, прямая вам дорога в архив киевской области на Дорогожичах.
Если, что - пишите, буду рад помочь.
Пошук предків: Яворський, Гурський, Черепанський, Гвоздиевский,Сікач, Марченко, Лярошев
Аватар користувача
Александр Станский
Повідомлень: 247
З нами з: 24 грудня 2019, 17:50
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 100 разів

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення Александр Станский »

Я не киевлянин. И исследованием рода занимаюсь чуть больше пол года. Если не затруднит узнать есть ли эти метрические книги буду благодарен. А может можете подсказать как называется этот архив и в каких фондах искать?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дми́трівка, село, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Александр Станский писав:...Щє є згадка про Красовських відразу на першій сторінці з Фастова, не можу розібрати імена, думаю це брат Антона...
Ось в цій темі викладіть уривок що не читається.
Те що не читається підкресліть.
Уривок має бути дость великим, щоби були слова для порівняння букв.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Літера Д”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей