Було і таке....

Подорожі по регіонам, селам і містам, замкам і городищам України. І не тільки.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Було і таке....

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:Так і в моїх метриках, але таке почалось у другій половині ХІХ ст. У першій якось більше різноманіття було...
Коли дивишся з середини 18ст. до початку 20ст. різні села, то спадає на думку, що смак священника має значення, бо періоди різноманітності змінюються періодами івано-марійськими :wink: ...
А я вигадала собі другу версію, ще не підтверджену і не спростовану, що це залежало від влади. Приходили більш консервативні церковні чиновники і наполягали на "канонах", приходили ліберальні і наступала відлига...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Було і таке....

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:А я вигадала собі другу версію, ще не підтверджену і не спростовану, що це залежало від влади. Приходили більш консервативні церковні чиновники і наполягали на "канонах", приходили ліберальні і наступала відлига...
Думаю, пані D_i_V_a, це не просто Ваша вигадка. Але у таких випадках по повіту одночасно мала початися мода на той чи інший варіант добирання імен новонародженим. А от коли в одному окремому приході, то це скоріше щось сам батюшка собі вирішив.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Було і таке....

Повідомлення al_mol »

Хороший пример как давалось отчество и фамилия незаконнорожденным

Зображення
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Було і таке....

Повідомлення SNIGURIVNA »

al_mol писав:Хороший пример как давалось отчество и фамилия незаконнорожденным
Це вже після того, як верхами було вирішено пом'якшити ставлення до покриток і позашлюбних дітей.

Хоча, як на мене, коли дитині давали дівоче прізвище матері, то вона залишалася приналежною до роду (шукати легше :wink: ), а так без запису про народження виглядає як геть стороння особа :(
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Було і таке....

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Це вже після того, як верхами було вирішено пом'якшити ставлення до покриток і позашлюбних дітей...
А в які роки приблизно це сталося? Я просто не в темі...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Було і таке....

Повідомлення al_mol »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:Це вже після того, як верхами було вирішено пом'якшити ставлення до покриток і позашлюбних дітей...
А в які роки приблизно це сталося? Я просто не в темі...



запись 1906
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Було і таке....

Повідомлення al_mol »

а вот тот самый билет, владельцев таковых называли "побилетный солдат"

Зображення
Зображення
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Було і таке....

Повідомлення al_mol »

бюлетень выборов 1937 года .... нравиться надпись оставить только одного кандидата.... главное не лишить человека права выбора...

Зображення
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Було і таке....

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:бюлетень выборов 1937 года .... нравиться надпись оставить только одного кандидата.... главное не лишить человека права выбора...
Ага, сьогодні виглядає як дикість... Нещодавно в Північній Кореї були вибори, то розповідали, що там також тільки одна людина в списку, і не явка на вибори карається смертною карою...
Сьогодні це все дика дикість, а для наших пра це було їхнє життя...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Було і таке....

Повідомлення al_mol »

Интересно, что же произошло в Капустянах....

Зображення
Зображення
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Відповісти

Повернутись до “Краєзнавство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей