Aushanbibi » 30 червня 2016, 15:51
Карта Давньої Польщі - карта на землі Речі Посполитої періоду кінця ХVІІІ ст. Видана в Парижі в 1859 році. З цією картою виник казус. Переглядаючи старі карти території України наштовхнувся на брехливо підроблену інформацію. В мережі гуляє так званий
Атлас Речі Посполитої 16-17 ст.. В ньому надається кольорова карта, але з дещо зміщеними квадратами та й взагалі з поганим зображенням. Порівнявши цей атлас з картою 1840-1859 я зрозумів що за основу взята одна й та ж сама карта.

Як смішно це б не звучало, але в періодах 16 та 18 ст. все таки є різниця. В 16 столітті Херсона і Миколаєва і в планах не було, це були дикі землі де гуляли татари і наводили жах на випадкових подорожніх Чорного шляху. Можливо в атласі важливим є кольорове зображення (поділ земель), а не сам зміст, але ж тоді 16-17 ст. велика кількість міст і сіл не існували, але на карті вони наявні і саме вони є центрами володінь. Тому я вважаю що карта була сфальсифікована, а достовірною є карта 1840-59 рр.
Збірний лист всієї карти.
Збірний лист для українських територій (клікабельниий).
Нижче навожу 29 лист карти (західна частина Київської обл., східна Житомирської). Якщо відкрити карту в новій вкладці можна скачати і проглянути детальніше.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось
Aushanbibi в 01 липня 2016, 11:59, всього редагувалось 2 разів.
Шукаю предків: Даценко, Ходаківський, Домарацький, Жицький, Скварчинський, Куцопал, Світельський, Мончаківський, Бербен, Майстренко, Галецький, Ровінський, Швець