Хто такі черкаси

Аватар користувача
Сашко Скрыпченко
Повідомлень: 54
З нами з: 03 жовтня 2020, 10:41
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 23 рази

Хто такі черкаси

Повідомлення Сашко Скрыпченко »

Всім Салют. хто такі Черкаси і яких людей так називали (і хто називав, є таке позначення у другій перепису)?

Зображення
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Поможіть

Повідомлення ГіП »

Сашко Скрыпченко писав:Всім Салют. хто такі Черкаси і яких людей так називали (і хто називав, є таке позначення у другій перепису)?
Черкасы, если в двух словах, то это те, кого сейчас называют казаками. Разница между черкасом и казаком заключалась в отношении к службе. Черкасы служили официально, были записаны в реестре. Козак - уволеный со службы черкас, отсюда и вольный козак и козак-разбойник. Козаки промышляли разбоем и за деньги нанимались в различные компании. Черкасы сохраняли традиционный для них устав, жили военными поселениями, даже когда выходили из реестра. Сами себя они козаками не называли, а только черкасами. Если сегодня пишут, например, «Сумський козацький полк», то насправді він називався – «Сумський черкаський полк». Вот примерно как то так.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
Сашко Скрыпченко
Повідомлень: 54
З нами з: 03 жовтня 2020, 10:41
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 23 рази

Re: Поможіть

Повідомлення Сашко Скрыпченко »

ГіП писав:
Сашко Скрыпченко писав:Всім Салют. хто такі Черкаси і яких людей так називали (і хто називав, є таке позначення у другій перепису)?
Черкасы, если в двух словах, то это те, кого сейчас называют казаками. Разница между черкасом и казаком заключалась в отношении к службе. Черкасы служили официально, были записаны в реестре. Козак - уволеный со службы черкас, отсюда и вольный козак и козак-разбойник. Козаки промышляли разбоем и за деньги нанимались в различные компании. Черкасы сохраняли традиционный для них устав, жили военными поселениями, даже когда выходили из реестра. Сами себя они козаками не называли, а только черкасами. Если сегодня пишут, например, «Сумський козацький полк», то насправді він називався – «Сумський черкаський полк». Вот примерно как то так.
Хорошо. А тех которые не служили некогда и не были козаками на современной территории Украины? Как их называли, с каким наименованием их переписывали, как они сами себя называли?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Поможіть

Повідомлення ГіП »

те уже назывались посполитыми :)
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Поможіть

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав: Черкасы, если в двух словах...
А мені десь трапилось прочитать коротке судження, що Черкаси може бути від черкеси. Що ваша думка з такого твердження, пане Григорію?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Поможіть

Повідомлення ГіП »

D_i_V_a писав:
ГіП писав: Черкасы, если в двух словах...
А мені десь трапилось прочитать коротке судження, що Черкаси може бути від черкеси. Що ваша думка з такого твердження, пане Григорію?
я думаю, що навпаки - черкеси від черкасів пішли :)
вони дуже схожі за зовнішніми ознаками і назва в одну букву відрізняється.
Мені так здається, що це колоністи із хвилі, яка була перед Доном і Кубанню, пішли далі, сіли, хвиля відійшла назад, а вони залишились. Таким чином, в ізоляції деякий час зберігали свою мову і традиції, а з часом розчинились у масі місцевих жителів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
Сашко Скрыпченко
Повідомлень: 54
З нами з: 03 жовтня 2020, 10:41
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 23 рази

Re: Поможіть

Повідомлення Сашко Скрыпченко »

ГіП писав:
D_i_V_a писав:
ГіП писав: Черкасы, если в двух словах...
А мені десь трапилось прочитать коротке судження, що Черкаси може бути від черкеси. Що ваша думка з такого твердження, пане Григорію?
я думаю, що навпаки - черкеси від черкасів пішли :)
вони дуже схожі за зовнішніми ознаками і назва в одну букву відрізняється.
Мені так здається, що це колоністи із хвилі, яка була перед Доном і Кубанню, пішли далі, сіли, хвиля відійшла назад, а вони залишились. Таким чином, в ізоляції деякий час зберігали свою мову і традиції, а з часом розчинились у масі місцевих жителів.
хочеш сказати черкаси (перші козаки) по Дніпру де сучасний Черкаси. прийшли з Кавказу гір?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Поможіть

Повідомлення D_i_V_a »

Сашко Скрыпченко писав:хочеш сказати черкаси (перші козаки) по Дніпру де сучасний Черкаси. прийшли з Кавказу гір?
Як каже нам пан Григорій, то зовсім навпаки. З україни колись давно пішли на кавказ і там затримались... і перейменувались :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Хто такі черкаси

Повідомлення ГіП »

Хочу сказати, що наші черкаси дійшли до гір Кавказу і там залишились проживати. Щоб хтось прийшов сюди, розмножився як кролики, забув рідну мову, а вивчив українську, та ще й слідів ніяких не залишив? Про який Кавказ мова? Черкаси грубо кажучи, Черкаська обл. плюс сусідні частково, залюднили лівобережжя, південь України, Слобожанщину, Дон, Кубань. Це скільки народу із гір повинно було спуститись і дійти до Дніпра, тут розмножитись і піти назад до Кавказу?
Якщо взяти ту ж Кубань, чи Ростов, за 350 плюс років російську вивчили, але ж свою не забули і пісень спвають і в глибинці балакають. А де тут сліди горців :unknown:
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
Сашко Скрыпченко
Повідомлень: 54
З нами з: 03 жовтня 2020, 10:41
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 23 рази

Re: Хто такі черкаси

Повідомлення Сашко Скрыпченко »

ГіП писав:Хочу сказати, що наші черкаси дійшли до гір Кавказу і там залишились проживати. Щоб хтось прийшов сюди, розмножився як кролики, забув рідну мову, а вивчив українську, та ще й слідів ніяких не залишив? Про який Кавказ мова? Черкаси грубо кажучи, Черкаська обл. плюс сусідні частково, залюднили лівобережжя, південь України, Слобожанщину, Дон, Кубань. Це скільки народу із гір повинно було спуститись і дійти до Дніпра, тут розмножитись і піти назад до Кавказу?
Якщо взяти ту ж Кубань, чи Ростов, за 350 плюс років російську вивчили, але ж свою не забули і пісень спвають і в глибинці балакають. А де тут сліди горців :unknown:
а хто тоді такі чорні клобуки і берендей і хто їх нащадки?
Відповісти

Повернутись до “Козацтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей