Снігур, Снігуренко

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Снігур, Снігуренко

Повідомлення SNIGURIVNA »

В основі прізвища лежить назва красногрудої пташки.

Я зустрічала думку, що в часи протокозаччини, коли ще були так звані "уходники", то вони поверталися додому з промислів своїх ближче до зими, наче снігурі.
Почалося з «уходів». Мешканцям пограничних замків і їхніх околиць, що то по словам люстратора з XVI ст. «рушниці мали й стріляти добре вміли», не сиділося поза окопами й частоколами городів. Призвичаївшися до безупинної татарської небезпеки, загартувавшись в оборонній боротьбі з татарами, вони перейшли з оборони до наступу. Більшими й меншими, але заєдно озброєними й готовими на все гуртами, вони запускаються в степи. Ідуть туди по рибу, ловлять звіря, вибирають мід, виправляються по сіль, коли треба відбороняються від татар, а коли можна, то нападають на них. Тількиж вертаючи з «уходів», мусять оплачуватися старостам, що хоч не зважувалися йти в степ, але вважали себе його «управителями».
Велика історія України. Козаччина
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення SNIGURIVNA »

Шукаю відомості про Снігура Федора Максимовича.
Народився у Черкаському повіті Київської губернії близько 1879 року (рік народження взято із запису про шлюб).
Відомо, що у 1930-ті рр. з дружиною та дітьми виїзджав на Донбас, де імовірно перебув час голодомору. Подальша доля його і його родини і є предметом моїх пошуків.

Буду вдячна за будь-яку інформацію.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення Aushanbibi »

У нас на Фастівщині і досі живуть Снігурі..нащадки трьох братів-шляхтичів, що заснували село Снігурурівку яка нині є нині складовою м. Фастова.
Зображення
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення SNIGURIVNA »

Снігури в Україні (з вдячністю "Рідні"):
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Снігури в Україні (з вдячністю "Рідні"):
Мені нещодавно сказали, що "Рідні" не відображає дійсної ситуації, база не повна, хоча візуальна картинка виходить добре.
База "Вся Україна" повніша - Снігур і Компанія :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Мені нещодавно сказали, що "Рідні" не відображає дійсної ситуації, база не повна, хоча візуальна картинка виходить добре.
База "Вся Україна" повніша - Снігур і Компанія :D
Дякую! Я нею теж постійно користуюся.

І мрію, щоб колись зробили сервіс, де б на мапі висвічувалося розселення носіїв того чи іншого прізвища але років 100 чи 200 тому. Чи навіть хочеш 100, а хочеш 200 :roll:
Ото було б добре!!! :-)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення SNIGURIVNA »

Aushanbibi писав:У нас на Фастівщині і досі живуть Снігурі..нащадки трьох братів-шляхтичів, що заснували село Снігурурівку яка нині є нині складовою м. Фастова.
Про те, що були Снігури-шляхтичі і навіть перейшли у дворяни, я дізналася, коли почала шукати по іншому цікавому мені прізвищу Сугак: знайшла рід Снігур-Сугак-Волковінських, але це вже подоляни.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Umay
Повідомлень: 687
З нами з: 05 листопада 2020, 12:41
Стать: Жінка
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 124 рази

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення Umay »

Знайдено запис про шлюб ном. 11. Київська губернія, Канівський повіт, с. Синиці. 17 травня 1904 рік.
Житель села Лищинки, Васильковского уезда, крестьянин Лука Сильвестров Снегур правосланого вероисповедания, первим браком, 23 р.
Жителька села Синици, умершего крестьянина Павла Гриценка дочь Параскева, правосланого вероисповедания, первим браком, 23 р.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
с. Теси, Новокостянтинівка Хмельницької області (Климчук) .
Крандинці, Шупики Богуславського району (Канівський повіт) Київська губернія (Корнієнко, Рак, (Раченко), Бибік, Василенко, Кононенко, Момотенко, Бондаренко)
с. Юхни (Старінченко (Старинець), Яременко).
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення D_i_V_a »

1828-МК-Фастів- Воскресінська, 2 частина, №4, 29 апреля, Обевенчал Иерей Стефан Шараевский по троекратному оповещению молодика жителя Малой Снетинки Андрея Снегура сына Евстафия с девицею местечка Фастова жителя Ефима Степаненка дочерью Устиною первым браком и никто из предстоящих лиц к сему препятствующих причин необявил. Поручитель оному был Гаврило Нечипоренко житель Малой Снетинки
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення D_i_V_a »

1828-МК-Снігурівка, 1 частина,17 хлопчик, 27/28 вересня, У крестьянина Снегуровского Ивана Снегуренка и жени его Ксении родился сын Никита молитвовал и крестил священник Иоанн Бакалинский, Восприемник ему Евтихий Москаненко
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “С”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Олексій Василюк і 20 гостей