Поможіть

Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Поможіть

Повідомлення Balymba »

Kasia писав:Доброго вечора
Допоможіть будь ласка розібратися
Чи були відповідники ревізьким казкам та сповідальним відомостям у Австро-Угорщині?
Цікавить зокрема Скалатський повіт
Доброго дня.
1. Відповідника "ревізьким казкам" в Австро-Угорщині не було. Там була інша система оподаткування, оподатковувалися не "душі", а майно. Тому щось можна дізнатися тільки по Інвентарям маєтків, Земельно-кадастровій документації.
2. Сповідальні відомості велися дуже рідко, оскільки не були обов'язковими (держава декларувала свободу сповідування релігії), натомість частіше велися Списки парафіян, як допоміжний документ у веденні статистичного обліку населення. Але вони теж збереглися в дуже незначній кількості, бо були лише допоміжним документом, і наявність їх не контролювалася ні церковною, ні світською владою.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Vrednotaya
Повідомлень: 5
З нами з: 06 січня 2021, 01:03
Стать: Жінка
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 2 рази

Re: Поможіть

Повідомлення Vrednotaya »

Доброго дня. Шукаю інформацію про прабабцю. На разі відомі дані. Була прийомною донькою в бездітній сім'ї мельника (прізвище невідоме, як і точне село), її справжні батьки - німці (а може і не зовсім німці), батько чоботар, вона найменша в сім'ї була і найбільш хвороблива (а можливо це не точні дані, це вже з переказів не прямих свідків), ім'я при народженні Емілія. Коли їй було років 3-4 (але за нашими підрахунками, напевно, була вже в віці 6-8 років) її сім'ю мали репресувати в часи першої світової чи навіть вже репресовані і ішли на місце виселення. Мати з батьком прийшли до мельників попросити їсти для дітей, мельники побачили, що дитина маленька хвора і домовились, щоб дали дівчинку на лікування, а через декілька днів прийшли, якщо піде до батьків, то так і буде, а як ні, то вони залишуть дитину мельникам. Так і сталось, через 3-4 дні Емілія до мами не пішла, хоч як мама не плакала і не кликала дочку (кажуть, що це більше через образу на маму, що вона її залишила, з цією образою вона і прожила все життя). Ім'я при хрещенні Віра, після одруження прізвище Алексейчук. Чоловіка звали Максим Леонтійович, 1898 року народження. Мали 6 дітей, перший невідомо, коди роджений, друга в 1924 році. Точно відомо, що він уродженець і мешканець села Борщівка, Костопільського району, Рівненської області. Під час війни був старостою в селі, засуджений на 15 років в 1946 році, відбував покарання в Норільлазі, в 1954 звільнений і відбув на поселення в село Любомирка (невідомо, Нова Любомирка, чи Стара Любомирка, бо, на мою думку, місцеві родичі і зараз в одному селі ділять його на стару і нову...) Олександрівського району Рівненської області.
Родичі ( роджені після 1953 року) кажуть, що прізвище справжнє в Емілії/Віри було Кухельбах, деякі стверджують - Кіпельбах. Постійно в родинних переказах присутні села Кам'яна Гора, Стара і Нова Любомирка, Маща, Олександріія, з моєю допомогою дізнались про Борщівку (там і зараз мешкає багато Алексейчуків, родичів, хоч я на разі їх незнаю),
Отже, невідома точна дата народження, але згідно народження другої дочки в 1924 році, то самий старший роджений в 1923 як мінімум; кажуть мельник видав заміж дівчину дуже рано (потрібен був помічник і взяв в зяті не бідового хлопця, можливо сина куркуля), в Віри ще критичних днів не було тоді (кажуть настали пізно...), але чоловік її і не чіпав до настання зрілості ( ходив до сусідки, чим злив свою малу дружину). Також відомо, що війна була 1914-1918 ( згідно з даними, які бачила, то німців репресовували в 1915 році), , точне прізвище німців і мельників невідоме, точне село німців і мельників не відоме. Відомі дати народження дітей і рік смерті прабабці (1946). Більше інформації є по прадіду, можливо є в архівних даних репресованих відомості про сім'ю, щоб продовжити пошуки про долю прабабці. Зараз хочу відправити запит в архів СБУ.
Вибачте, можливо, забагато зайвої інформації, просто сама незнаю, що може пригодитись в пошуках. Я навіть не можу зорієнтуватись в яких метричних книгах і в яких архівах, яких сіл і районів логічно шукати і куди надсилати запити.
Дякую за увагу. Всіх зі святами
Алексейчук (с. Борщівка, Рівненська область), Ясінський (с.Колодисте, Катеринопільський район, Київська губернія (Тальнівський район, Черкаська область)), Налетов (Новокузнецк, Росія), Кухельбах/Кіпельбах (німецькі колонії в районі с. Кам'яна Гора, Кустинський район, Волинська губернія (Костопільський район, Рівненська область)), Кривошея (с. Софіянівка, Маневицький район, Волинська область), Поліщук (с. Софіянівка, Маневицький район, Волинська область)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Поможіть

Повідомлення D_i_V_a »

Vrednotaya писав:Доброго дня. Шукаю інформацію про прабабцю...
Зараз хочу відправити запит в архів СБУ...
Ой, як у вас все закручено...
Шліть в СБУ. Почніть з чогось, що є найближчим до вас. Повинні піти перші документи з яких можна вицідити якусь направленість.
От відомо, що був репресований, то треба шукать справу. З неї багато чого проясниться. Дівоче прізвище дружини, а може і її при народженні, там має бути?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Поможіть

Повідомлення DVK_Dmitriy »

"Ім'я при хрещенні Віра"

Запись о крещении нашли?
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
Vrednotaya
Повідомлень: 5
З нами з: 06 січня 2021, 01:03
Стать: Жінка
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 2 рази

Re: Поможіть

Повідомлення Vrednotaya »

DVK_Dmitriy писав:"Ім'я при хрещенні Віра"

Запись о крещении нашли?
Ні, ще не знайшла, це все зі слів старшого покоління, якому мати переказала своє життя ( моя прабабця Віра)
D_i_V_a писав:
Vrednotaya писав:Доброго дня. Шукаю інформацію про прабабцю...
Зараз хочу відправити запит в архів СБУ...
Ой, як у вас все закручено...
Шліть в СБУ. Почніть з чогось, що є найближчим до вас. Повинні піти перші документи з яких можна вицідити якусь направленість.
От відомо, що був репресований, то треба шукать справу. З неї багато чого проясниться. Дівоче прізвище дружини, а може і її при народженні, там має бути?
Отже, я правильно вирішила почати пошуки з архівів СБУ. В нас в родині всі розповіді закручені :D
Алексейчук (с. Борщівка, Рівненська область), Ясінський (с.Колодисте, Катеринопільський район, Київська губернія (Тальнівський район, Черкаська область)), Налетов (Новокузнецк, Росія), Кухельбах/Кіпельбах (німецькі колонії в районі с. Кам'яна Гора, Кустинський район, Волинська губернія (Костопільський район, Рівненська область)), Кривошея (с. Софіянівка, Маневицький район, Волинська область), Поліщук (с. Софіянівка, Маневицький район, Волинська область)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Поможіть

Повідомлення D_i_V_a »

Vrednotaya писав:...Була прийомною донькою в бездітній сім'ї мельника (прізвище невідоме, як і точне село)... Ім'я при хрещенні Віра, після одруження прізвище Алексейчук...
Вибачаюсь, а як тут шукать запис хрещення?... невідомо де і невідомо кого...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Поможіть

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...Дівоче прізвище дружини, а може і її при народженні, там має бути?
Шось сьогодні голова зовсім не працює :D

Запис про смерть прабабусі! Треба замовить скановану копію - це раз :D
І запис шлюбу з Алексейчуком - "після одруження прізвище Алексейчук. Чоловіка звали Максим Леонтійович, 1898 року народження." - також замовити скановану копію.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Vrednotaya
Повідомлень: 5
З нами з: 06 січня 2021, 01:03
Стать: Жінка
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 2 рази

Re: Поможіть

Повідомлення Vrednotaya »

D_i_V_a писав:Запис про смерть прабабусі! Треба замовить скановану копію - це раз :D
І запис шлюбу з Алексейчуком - "після одруження прізвище Алексейчук. Чоловіка звали Максим Леонтійович, 1898 року народження." - також замовити скановану копію.
О, а про це я щось не подумала. Ці записи зараз мають ще в Борщівці бути, чи в Рівненському архіві вже? :oops:
Алексейчук (с. Борщівка, Рівненська область), Ясінський (с.Колодисте, Катеринопільський район, Київська губернія (Тальнівський район, Черкаська область)), Налетов (Новокузнецк, Росія), Кухельбах/Кіпельбах (німецькі колонії в районі с. Кам'яна Гора, Кустинський район, Волинська губернія (Костопільський район, Рівненська область)), Кривошея (с. Софіянівка, Маневицький район, Волинська область), Поліщук (с. Софіянівка, Маневицький район, Волинська область)
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Поможіть

Повідомлення АннА »

Vrednotaya писав:О, а про це я щось не подумала. Ці записи зараз мають ще в Борщівці бути, чи в Рівненському архіві вже? :oops:
75 років зберігаються документи в РАЦСах, потім мають передати до історичного архіву
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Vrednotaya
Повідомлень: 5
З нами з: 06 січня 2021, 01:03
Стать: Жінка
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 2 рази

Re: Поможіть

Повідомлення Vrednotaya »

Доброго дня. Можливо, хтось знає, де можна знайти метричні книги за 1900-1903 роки лютеранських і бабтистських приходів Кустинської волості, Рівненського повіту. Чи можливо десь є, а я не знаходжу перелік цих церков (чи як вони правильно називаються) і відповідно їхні метричні книги того району.
В переліку Рівненського архіву знайшла лише книгу м. Тучин лютеранського приходу. Де можна знайти інші і як їх шукати :unknown:
Алексейчук (с. Борщівка, Рівненська область), Ясінський (с.Колодисте, Катеринопільський район, Київська губернія (Тальнівський район, Черкаська область)), Налетов (Новокузнецк, Росія), Кухельбах/Кіпельбах (німецькі колонії в районі с. Кам'яна Гора, Кустинський район, Волинська губернія (Костопільський район, Рівненська область)), Кривошея (с. Софіянівка, Маневицький район, Волинська область), Поліщук (с. Софіянівка, Маневицький район, Волинська область)
Відповісти

Повернутись до “Допомога у пошуку”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей