Якщо пошук зайшов в глухий кут

Аватар користувача
Сашко Скрыпченко
Повідомлень: 54
З нами з: 03 жовтня 2020, 10:41
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 23 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення Сашко Скрыпченко »

Друзі прошу підказати, як називався пункт і до якого повіту і губерній ставився в 1742 році (Застосувати).

Скрипчин - село в Козелецькому районі Чернігівської області
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення al_mol »

Сашко Скрыпченко писав:Друзі прошу підказати, як називався пункт і до якого повіту і губерній ставився в 1742 році (Застосувати).

Скрипчин - село в Козелецькому районі Чернігівської області

Можливо що на той час там і селища не було, перша писемна згадка про Скрипчин належить до 1774 року.

передивіться сусідні села, де на той час ( 1742 ) була церква
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

Сашко Скрыпченко писав:Друзі прошу підказати, як називався пункт і до якого повіту і губерній ставився в 1742 році (Застосувати).

Скрипчин - село в Козелецькому районі Чернігівської області
Срипчин на сучасній на карті, я видно на карті поблизу Козелця, а значить на той час у складі Козелецької сотні Київського полку :)
мабуть в Козелець і до церкви ходили
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

в реєстрі 1649 року у складі сотні зазначений Скрыпъка Яцъко (Козелская) , можливо він чи його нащадки і заснували Скрипчин хутір :oops:
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

Вітаю, шановні!

У мене шлюб загубився. Передивилася весь Чекраський і ще й весь Чигиринський повіти. Немає.

Може бути, хтось у себе бачив приїзджого молодого з села Ксаверове Григорія Івановича Снігура, який би брав за себе Уляну/Олену Трохимівну/Моїсеївну?
1823 рік.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення kbg_dnepr »

Так шлюби наче й мали віжбуватися за "місцем прописки" нареченої?
Звісно, дивно, що в сусідніх селах немає... А вони не були кріпаками? ніхто не був дворовим?
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення АннА »

kbg_dnepr писав:А вони не були кріпаками? ніхто не був дворовим?
А як це може вплинути на вінчання?
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення al_mol »

al_mol писав:Буває, що ніби все знаєш, назву населеного пункту, прізвище пращурів – звернувся у регіональний архів, а потрібні метричні книги, ревізькі казки, сповідалки, списки рекрутів – коротше кажучи усі документи якими користуються в основному дослідники - внаслідок війн, революції, або просто через людську халатність відсутні… усе нібито глухий кут…
Усі можливі виходи з цього кута я спробую, використовуючи власний досвід, Вам надати…

Беремо Довідник вашого регіонального архіву і шукаємо наступні фонди:

1. Окружні, повітові земельні суди – ні я не кажу що Ваш пращур злочинець, просто суди розглядали цивільні справи це купчі, справи про спадщину, можливо в описах зустрінете і своїх…(приклад скан.1)

2. Вибори до Державної Думи - якщо Ваші предки були заможні селяни, міщани, купці то тут Ви їх зустрінете (приклад скан.2)

3. Ревкоми, Виконкоми, Окружкоми – дуже цікаві фонди. Що ми в них шукаємо:

а. Фонди підготовки до виборів – зустрічаються посімейні списки виборців (приклад скан.3), а також справи по Відновленню у виборчих правах

в. Відлучення Церкви від Держави – по-перше: якщо Ваші пращури клірики то можлива наявність анкет, по-друге: в документах реєстрації Церковних громад знову ж таки посімейні списки мешканців ( скан.4)


Це тільки мала частина фондів, в яких можливо найти своїх пращурів. Надалі розповім ще….

це було перше повідомлення цієї теми, для тих не повірив - презентую:
вийшов в світ
Географічний покажчик справ з персоналіями по дореволюційних фондах Державного архіву Вінницької області
Слово від упорядника – Ігоря Гуменюка

Для роботи над «Географічним покажчиком справ з персоналіями по дореволюційних фондах Державного архіву Вінницької області» мене спонукали спостереження як за пересічними відвідувачами, так і дослідниками, науковцями, які масово звертаються до державних архівних установ та працюють в читальних залах архівів. Як простому студенту-початківцю, котрий вперше прийшов до читальної зали архіву, так науковцю та генеалогу, які є частими «гостями» в архівних установах, досить складно розібратися в масиві матеріалів, які зберігаються в фондах архівів, та мінімізувати час на пошуки потрібних документів.

В останнє десятиліття досить популярними стали як наукові дослідження історії населених пунктів України, так і дослідження історії окремих родин (укладання родинних дерев), не кажучи вже про велику кількість звернень для підтвердження національності предків. Тому і було вирішено внести хоч маленьку частинку своїх знань та для полегшення пошукових зусиль дослідників у архівних установах. (Посилання для скачування пдф-версії)
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

kbg_dnepr писав: А вони не були кріпаками?..
Саме так, мої предки були кріпаками.
Але пані АннА вище зробила слушне зауваження.
Додам хіба, що мало би бути трохи простіше, бо просто з доброго дива вони не подорожували.
kbg_dnepr писав:Так шлюби наче й мали віжбуватися за "місцем прописки" нареченої?
От я й шукаю це місце.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

SNIGURIVNA писав:
kbg_dnepr писав: А вони не були кріпаками?..
Саме так, мої предки були кріпаками.
Але пані АннА вище зробила слушне зауваження.
Додам хіба, що мало би бути трохи простіше, бо просто з доброго дива вони не подорожували.
kbg_dnepr писав:Так шлюби наче й мали віжбуватися за "місцем прописки" нареченої?
От я й шукаю це місце.
треба дивитись, де у місцевого поміщика ще була власність. Це може бути й не по-сусідству, а й віддаленим "островом" :)
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Відповісти

Повернутись до “Допомога у пошуку”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей